Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od StepanMatl »

Zdravím, jednou ráno si takhle jedu (auto přes noc stojí v garáži), na silnici břečka, tak pustím zadní stěrač. Normálně cca 10 minut fungoval. Pak si všimnu že se zastavil kousek před půlkou okna (při vracení se do výchozí polohy). Zkontroloval jsem pojistku, dráty v husích krcích, vše OK. Zkoušel jsem připojovat žárovku postupně ke všem pinům konektoru zadního stěrače, vždycky se rozsvítila, povedlo se mi dokonce pustit přední stěrače. Takže spojení je OK, proud tam jde. Potom jsem chvíli kvedlal s konektorem, stěrač se pohnul asi o 10 cm, teď je přesně v půlce, ale už se ani nehne. Čím to může být? Špatný konektor, relé nebo odpálený motorek? Nemáte ho někdo na vyzkoušení? Je to častá závada u GIV?

U předního stěrače se mi zase stalo, že začal stírat ještě přes A sloupek, asi se pootočil motorek. Stěrač jsem zatlačil dolů a už funguje jak má.

Díky za pomoc.
Naposledy upravil(a) StepanMatl dne 19.02.2012 10:26, celkem upraveno 1 x.
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od kmara »

Zadní stěrač je velká nemoc golfů. Já proto říkám, zásadně ho nepoužívat v zimě a pokud možno ani v létě.
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od StepanMatl »

Ale vždyť píšu, že parkuju v garáži, kde je kolem 15 stupňů, takže přimrznout nemohl...
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od VWMysak »

Co takhle HLEDAT a pokračovat v již existujícím tématu? Těch témat je tu už až až.

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 9Bra%C4%8D" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 8D&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
hony...
Profík
Profík
Příspěvky: 992
Registrován: 29.10.2008 21:48
Bydliště: Zlatá stovwěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od hony... »

já ho sundal a je tam místo něj záslepka stejnak se tam za nim drží bordel... taky sem ho měl rozbitej a tátovi na b5 sem ho zpravoval...
Čuňas b4 f kombajnu

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od StepanMatl »

Hledal jsem, ale v těch tématech stejně není žádná odpověď :)
A relé je společné pro přední i zadní stěrače?
Víte někdo o motorku na prodej? Nerad bych o ten stěrač přišel :)

// Takže motorek je v pohodě, problém je v té černé krabičce s plošným spojem co je přidělaná k motorku. Bohužel při pokusu o rozebrání jsem to spravil, takže holt budu muset sehnat jinej komplet celej motorek. Ale díky!
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od VWMysak »

StepanMatl píše:Hledal jsem, ale v těch tématech stejně není žádná odpověď :)
To není důvod zakládat nové téma! Když tam není odpovět, tak v tom tématu pokračuju at je to vše pohromadě. Dneska jsem našel zhruba 10 témat jen o zadním stěrači a dozvěděl jsem se toho až až. Je to hold jen o inteligenci a zručnosti dotyčných. :lol:

Dokonce tu je i téma kde se řeší jaký motorek tam pasuje a kde sehnat, z jakého auta a tak. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Moose
Člen klubu
Příspěvky: 260
Registrován: 22.05.2010 12:59
Bydliště: Přerov nad Labem

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od Moose »

Já měl ten samej problém :) taky se mi zasekl, občas se sám od sebe kousek posunul až do výchozí pozice a dál ani tuk, tak sem to nijak neřešil.. asi po pul roce sem ho vyzkoušel a chodí tak jak má :D
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=302657
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2015

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od StepanMatl »

VWMysak píše:...
Spíš hlavně o lenosti :D Dobrá, příště se pokusím pokračovat v již existujícím tématu, pokud se takové najde ;-)
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od maku »

Taky se mi to stavalo a pricina popraskana kabelaz v husim krku co jde do kufru tak jsem to preizoloval a vse OK.
Jak se psotavis celem ke kufru ta je to na leve strane, sundat husi krk a mrknout na draty jestli nejsou poparkane a jak jo tak delaji skraty a to je ta pricina proc se motorok chova divne.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od StepanMatl »

Dráty v obou krcích jsou bez jediné prasklinky, jak už jsem psal v prvním příspěvku ;-)
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od maku »

StepanMatl píše:Dráty v obou krcích jsou bez jediné prasklinky, jak už jsem psal v prvním příspěvku ;-)
OK semi to nechtelo cist cele :D ale i tak bych sel po dratech nekde bude chyba. Ja uz mam koupenu zaslepku a jak se mi to zacne je*at tak motorek pujde ven a bude problem vyresen zaslepkou. :smoke:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od StepanMatl »

A jak taková záslepka vypadá? Dráty jsou v poho, chyba je v té černé krabičce s tišťákem... ;-)
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní stěrač se zastavil v půlce okna

Příspěvek od maku »

Tady si ji muzes koupi http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... tavia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“