Problém s osvětlením ve dveřích

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Doctor Driver »

JJ, dik ale mě zamykání ani odemykání neblbne, blbne jen to osvětlení - zkoušel sem to zamknout s v autě klíčkem a neotevřel sem jinak než klíčkem taky. Zámky centrál funguje dobře, jen nesvítí světlo ve dveřích spolujezdce a když se otevřou dveře spolujezdce, tak se v autě nerozsvítí, jako když otevřeš kdekoliv jinde. Takže to bude ten mikrospínač
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od majrek001 »

přesně tak.. na těch drátkách by měl být ten mikrospínač co rozsvicuje osvětlení, proto jsem tam dával odkaz protože je tam vidět
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Doctor Driver »

jj ale nevim jakej to je v tom zámku.. nebo to je celý ten mikrospínač ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od majrek001 »

http://www.vw-club.cz/download/file.php?id=338673&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;

je plošňák a z něj vedou drátky do mechanické části zámku a na konci je mikrospínač ( na plošňáku je tuším 5ks mikrospínačů+jeden na drátkách)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Doctor Driver »

OK, už to vidim :) Takže ten na drátkách přepájet :) No nějakou dobu jsem to už nedělal, tak snad to nebude ještě horší, že přestane fungovat i zámek :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od majrek001 »

ten možná bude spíš na výměnu nebo bude stačit prostříknout nějakým kontaktolem a jede se dál
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
OGÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.02.2012 16:40
Bydliště: Jihlava

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od OGÍ »

Zdravím clubáci, mám takový problém, měnil jsem sufitku ve dveřích u řidiče, vyměnil jsem jí a když jsem zkoušel jestli svítí tak najednou nesvítili žádný světýlka (stropní. a obě zadní) ještě k tomu mi nejde otevřít ani jedno okno před tím šli, okna fungují jen přes klíček z venku, nevíte někdo co s tím ? díky
VW GOLF IV 1.6 SR 74KW

Uživatelský avatar
OGÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.02.2012 16:40
Bydliště: Jihlava

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od OGÍ »

Ještě dodám že když mám auto nastartovaný, tak to svítí málo ale třeba jen jedna žárovka jakoby tam šlo málo proudu a co se týče tich oken proč nejdou by mě taky zajímalo...
VW GOLF IV 1.6 SR 74KW

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Doctor Driver »

JJ kolego, neměl ses do toho hrabat. Asi si omylem prohodil a nebo nezapojil některý kabel nebo konektor tam, kam patří a nebo ta sufitka je prostě nefunkční.. Osobně jsem řešil pouze problém s dveřmi u řidiče, ale funguje to osvětlení jen někdy.
A co tím prosimtě myslíš, že si měnil "sufitku" ??co to je ta sufitka..?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Doctor Driver »

majrek001 píše:ten možná bude spíš na výměnu nebo bude stačit prostříknout nějakým kontaktolem a jede se dál
Kolego, tak ono mi to spínání světel občas funguje a to dveřní světlo svítilo zatím jen 1x a to velmi slabě..takže nevím čím by to mohlo být, zda zámkem a nebo kabeláží ve dveřích u spolujezdce..!? Třeba ve starym Pólu jsem měl ty kabely ve dveřích zlomené a po narovnání a obalení páskou, fungovaly normálně dál. Tak teď jsem na vážkách.. :mrgreen: nerad bych rozebíral dveře, když to může být něčím jiným. A kde jsi myslel to prostříknout kontaktolem ? Nechce se mi rozebírat dveře, když to tím třeba nebude..
Poraď prosím, jak to obejít, když to občas funguje. Jako, když otevřu dveře u spolujezdce, tak se světla většinou nerozsvítí, ale když je nechám otevřené a otevřu jiné dveře, kterými rozsvítím a ty pak hned zavřu, tak už světla nezhasnou, dokud nezavřu i ty dveře u toho řidiče ;) Tak právě, jak byly ty dveře otevřené, tak mě napadlo, zda to není pouze zlomenými kabely ve dveřích v tom ohybu, když ten spínač fungoval jak má, ale pouze při plně otevřených dveřích. Jak jsem je zavřel, tak to světlo v interiéru zhaslo. Je to celý nějaký divný=když sem auto koupil nesvítili vůbec zadní světýlka nad dveřmi, ale pak sem nějak bouchnul z dveřma nebo co a od té doby svítí a tak je to i s těmi dveřmi u spolujezdce, že někdy náznakem funguje ten spínač jak má a někdy jak na potvoru-většinou v noci, když je to potřeba se po otevření dveří spolujezdce nestane nic, jen tma :mrgreen:
Jsem z toho zmatený..světlo v kufru taky zprvu nesvítilo jak mělo a nešly otevřít 5. dveře ani po odemčení a potom, jak se to začalo používat, se to všechno nějak rozchodilo :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
OGÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.02.2012 16:40
Bydliště: Jihlava

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od OGÍ »

Doctor Driver píše:JJ kolego, neměl ses do toho hrabat. Asi si omylem prohodil a nebo nezapojil některý kabel nebo konektor tam, kam patří a nebo ta sufitka je prostě nefunkční.. Osobně jsem řešil pouze problém s dveřmi u řidiče, ale funguje to osvětlení jen někdy.
A co tím prosimtě myslíš, že si měnil "sufitku" ??co to je ta sufitka..?
Měnil jsem sufitku ve dvěřích řidiče to světýlko, a od tý doby jako by tam nešel proud ve vnitř nesvítí žádný osvětlení a nejdou stahovat okýnka
VW GOLF IV 1.6 SR 74KW

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Doctor Driver »

Jo takhle..no to jsem zkusil taky pro změnu u dveří spolujezdce a od té doby je spolujezdcovo světélko stinné! :laugh: a nerozsvěcuje se mi ani osvětlení interiéru, když se otevřou dveře spolujezdce. Ale někdy to jde..někdy zas ne. Je to klump! :mrgreen: Mám podezření na zlomené kabely v ohybu dveří, tak se na ně zítra asi mrknu a zahýbu s tím, jestli bude nějaká změna..ještě zkusím nastříkat litr WD_čka do zámku těch dveří..třeba to něčemu pomůže, ale demontáž si nechávam na samý závěr pokusů o nápravu.
Všiml jsem si, že když dveře otevřu naplno, tak to občas svítí občas ne, ale jak se jenom vystoupí-nastoupí, tak to nereaguje vůbec. Vypadá to, že ty dveře brzy asi nechám otevřené až pojede kolem někdo z traktorem a pojišťovna mi ty nový dveře se vším všudy určitě ráda uhradí ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od duduh »

Jestli nemáš diagnostiku tak to někomu na ní dej a i ten blbý mikrospínač dveří ti to v těch závadách :arrow: ukáže.Mikrospínače máš vyrochtané a proto ti to celé takhle blbne.A hlavně nechápu co jsi tam mohl udělat na ''dvou kontaktech napájení žárovky'' že ti to takhle blbne.
Změřit napětí na žárovce,změřit napětí pro komfortní jednotku a dát autí na diagnostiku.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od majrek001 »

OGÍ: co já mám zkušenost, když jsem do dveří dával diody tak jak jsem sufitku vytáhl tak dobrý a jak jsem tam strkal nový (a bylo to pod napětím) tak mi asi třikrát shořela pojistka a tím pádem zhasne veškeré osvětlení a nejdou ani okna je to malá 10A pojistka číslo 14

ale jinak jak píše duduh napřed diag. ta něco napíše...
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Doctor Driver »

JJ, pánové já to zprovoznil bez demontáže dveří :-P :D jenom jsem rozhýbal ten zacvakávací člen ve dveřích u spolujezdce a dole kontrolní světlo svítí a interiér to taky rozsvěcí ;) při vystoupení/nastoupení. Takže spokojenost. Jako na Golfa IV celkově si nemohu stěžovat;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“