Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

:good:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Mám dotaz: co si myslíte o značce Topran? Už asi na 4 eshopech jsem si objednal vždy motorek označený Valeo, Hella, Originální díl a vždy mi přišel motorek Topran, vždy za cenu zhruba 1400 kč. Na první pohled je vidět, že je to lacinejší kopie, tak ho vždy vrátím...já už toho mám fakt plný zuby, ty eshopy jsou totálně neschopný a u dealera VW za něj chtějí ale nehorázný peníze...

Tak co, nechat si a namontovat topran nebo si někde vymodlit originální...???

PS: na motorek z vrakáče, který nemá prasklé to silonové kolečko jsem ani na 10 pokus nenarazil
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od marfy8 »

Máš na něj 2roky záruku... Kde vidíš problém? Měnil jsem V71 a byl to taky Topran a světe div se, funguje.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od VWMysak »

Topran je made in Germeny, co řešíš?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

VWMysak píše:Topran je made in Germeny, co řešíš?
To je sice napsaný na krabičce...samotnej motorek na sobě nemá napsáno vůbec nic a nápisy jsou seškrábané, třeba jako kradení díly z polska, ale tendle je určitě novej

Záruka je sice fajn, ale samotná výměna dá docela práce a proto tam chci dát rovnou kvalitu.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od vtuni »

jestli chceš 100% kvalitu , tak si zajdi do autorizovanýho servisu... zadej vin..oni ti ho objednají... a za mírný příplatek i se zárukou namontují... (pokud si ho namontuješ sám tak budeš mít problém s reklamací i u origo dílu. )
takže není co řešit...chceš kvalitu se 100% zárukou zaplať...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Nevim no, celý mi to přijde fakt divný. Přece kvalita dílů se liší a vše kvalitní nemusím kupovat u dealera vw ale i u sekundárních prodejců, co třeba pneu...a kdybych si objednal continental a dostal barum, tak sice oboje je kulatý a má vhodný rozměr, ale rozhodně se to liší. Kdybych chtěl topran, tak si ho objednám a proto jsem se ptal jaké má kdo zkušenosti s touto značkou v elektronice. Já měl hans pries jen snad nějakou žárovku a moc nevydržela.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od delong »

vtuni píše:jestli chceš 100% kvalitu , tak si zajdi do autorizovanýho servisu... zadej vin..oni ti ho objednají... a za mírný příplatek i se zárukou namontují... (pokud si ho namontuješ sám tak budeš mít problém s reklamací i u origo dílu. )
takže není co řešit...chceš kvalitu se 100% zárukou zaplať...
A po dvoch rokoch zistíš že ti v autorizovanom servise namontovali TOPRAN :laugh: :laugh: .
Ja som montoval Topran a zatiaľ spokojnosť. Ono po dvoch rokoch možná aj cena Golfa bude menšia ako cena V71 v autorizovanom servise :laugh: :? .

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od FUGAS1222 »

Zdravim,mam golfa IV 1.6 climatronika vubec mi to nefouka ( jako kdyz vanecek ) a vag mi ukazal 01274 - Servomotor pretlakove klapky (V71)

kdyz dam vnitrni okruh tak se nic nemeni pod filtrem klapka se ani nehne, taze to asi fouka furt vnitrne?? da se to nějak udělat (ručne to otevřit třebas?:) nebo je nutna vymena 01274 - Servomotor pretlakove klapky (V71) díky moc

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Máš tam dvě klapky, jednu zvenku pod kabinovým filtrem a druhou vevnitř jako pod ventilátorem. Ručně to jde otevřít když vypojíš ten motorek a klapky nějak zafixuješ. Ale ta vnitřní ti může snadno spadnout dolů a pak tam budeš mít vnitřní cirkulaci a na zimu se to bude dost mlžit.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od FUGAS1222 »

Shorty píše:Máš tam dvě klapky, jednu zvenku pod kabinovým filtrem a druhou vevnitř jako pod ventilátorem. Ručně to jde otevřít když vypojíš ten motorek a klapky nějak zafixuješ. Ale ta vnitřní ti může snadno spadnout dolů a pak tam budeš mít vnitřní cirkulaci a na zimu se to bude dost mlžit.

pravě vnitřni cirkulaci mam ted furt a auto se mi mlží jak .... ta klapka pod filtrem u skla jsem chtel otocit rukou a ta nejde ... takze musim vyndat ten motorek a pak to pude otevrit či otočit?díky

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Jo, nejdřív vyndat motorek ( a když už to budeš mít venku, tak ho zkus rovnou opravit nebo vyměnit), ale pokud nechceš tak ho tam nedávej. V tom případě zajisti ty klapky v poloze otevřeno. Moc násilí do toho ale nedávej nebo polámeš ty táhla od klapek a případná oprava pak bude asi ještě složitejší
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Topran je made in Germeny,jak psal předseda.A jestli hledáš v dnešní době v tom China chaosu origoš ND tak se musím opravdu :laugh: .V té V71 je vadné kolečko (prasklé).A když si přečteš toto vlákno tak je to tu všechno popsané i s jeho :dog: výměnou.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

No ale problém je, že já jsem kupoval na eshopu produkt, kde bylo napsáno že jde o originální díl nebo výrobce valeo/hella (=originální díl) a poslali mi topran. To máš jako kdyby sis v hospodě objednal řízek a dostal sekanou. Oboje je k jídlu a dejme tomu z masa, ale rozdíl tam je.... :offtopic:

Většinou pak vrátili peníze a nechtěli dodat původně inzerovaný díl protože ho asi neměli. Až AMD Matějovský z hradubic mi poslal opravdu origo. Nechápu, co nechápete na tom, že si chci dát kvalitní díl do auta :fool:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Orientovat se v dnešním bludišti náhradních dílů je :mrgreen: .Není problém zabalit třeba ND za 300,Kč a v orig. krabičce ti jej prodat za 1450,-Kč.Objednával jsem třeba neznačkový homokinetický kloub za 360,-Kč protože je odzkoušený v jiných servisech a proto vydrží.Kupoval jsem značkový kulák na přání majitele a po jedné zimě šel do :gey: .Je to tedy otázka kvality či značky výrobce?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“