Nefunkční stahování okna u řidiče

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
kojy1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.06.2012 17:22

Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od kojy1990 »

Zdravím,

mám golfa IV(r.v.99) a dneska jsem jel, stáhl okno u řidiče až dolů a najednou se ozvala ze dveří hrozná rána 8O . Zastavil jsem a okno zavřel. Sice to šlo, ale ze dveří vycházel zvláštní praskavem zvuk. Nyní je okno sice zavřené, ale když ho chci otevřít, tak se ani nehne a hnusný praskavý zvuk vychází stále :fool: . Myslíte, že odešlo nějaký lanko? Nebo celá stahovačka?

Děkuji za odpovědi.
S pozdravem Kojy :P

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od duduh »

Píše se to tu skoro pořád dokola.Lanko nebo prasklý držák.Návod na rozborku a zpětné složení je zde také.Dej si do vyhledavače třeba okno,držák,stahovačka....je to další nejčastější závada u VW IV/Bora.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od duduh »

Tedy pár odkazů jestli to ta tvá 99" má v elektrice takhle:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=8035" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 5&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=90&t=26096" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: pak písni co to bylo

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od sakytu »

odporuca pri "spadnuti okna" neskusat ci to ide alebo nejde lebo v 99%-tach je to len zlomeny drziak ktory v skodovke stoji do 15€ za sadu => rozobrat a skontrolovat
V pripade ze sa s tym niekto hra a zistuje ze co to tam puka tak na 99% si domota aj lanko a moze menit v lepsom pripade celu stahovacku.

Ja som kupil kovove drziaky aj s lankami a je klud :wink: tusim ze sa montovali od roku 2004.
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od duduh »

Jestli to budeš dělat tak opravdu objednej tu opravnou sadu kde jsou držáky z kovu. :negative: A mohu říci z praxe že na 100% budou načaté i ty na druhé straně.Zadní dveře jsou udělané úplně jinak a ještě jsem je ani neměnil.Možná proto že se ty zadní okna tak často nestahují.

kojy1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.06.2012 17:22

Re: Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od kojy1990 »

tak byla cela stahovačka prej v pytli... namotaný lanko atd...

nakonec se objednala nova z druhovyroby(1600,-) a známej automechanik mi jí tam hodil :-) A až na to, že mi ted pri stahovani toho okna směrem dolů jede někdy i nahoru, je to v pohodě :)

Kdyby někdo věděl, proč mi blbne ten směr (zavírání/otevírání), dejte vědět.

díky Radek.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od duduh »

A co takhle nastavit po opravě dojezdy?Vytáhnout okno dolů a potom opačně.ŘJ si zapamatuje polohu okna a mělo by to fungovat.Popř. odpojit baterku a zkusit dojezdy znova ale pak obě okna (řid a sp. jezdec).

kojy1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.06.2012 17:22

Re: Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od kojy1990 »

Dojezdy jsou v pohodě. Jde o to, že tlačítko na stahování okna má u řidiče 4 polohy....
1. - okno vyjede samo nahoru
2. - okno jede nahoru po dobu držení tlačítka
3. - okno jede dolu po dobu držení tlačítka
4. - okno sjede samo dolu

a právě při používání polohy číslo 3 se mi stává, že chvílemi to funguje tak, jak má. Chvílemi mi ale okno jede nahoru místo toho, aby jelo dolu, jak má.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od Goauld »

Jediny co s tím můžeš udělat, je rozebrat to ovládání a vyčistit isopropylem, nebo lihem kontakty a vodivou gumu, která je spíná.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
vwbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzne

Re: Nefunkční stahování okna u řidiče

Příspěvek od vwbora »

kojy1990 píše:tak byla cela stahovačka prej v pytli... namotaný lanko atd...

nakonec se objednala nova z druhovyroby(1600,-) a známej automechanik mi jí tam hodil :-) A až na to, že mi ted pri stahovani toho okna směrem dolů jede někdy i nahoru, je to v pohodě :)

Kdyby někdo věděl, proč mi blbne ten směr (zavírání/otevírání), dejte vědět.

díky Radek.

Ja kupoval u Vw za 1300 a jako druhovyroba to nevypadalo.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“