Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od marfy8 »

Ahoj...
Klubáci nemá tu někdo zkušenost s výměnou maxidotu v GOLF IV budíkách? Není to můj problém ale bráchův. Na displeji mu vynechávají řádky. Jediné co bych potřeboval teda vědět je jakou pájkou to půjde udělat, mikropájka nebo foukačka nebo nějaká spešl ??

Budíky jsem rozebrané ještě neměl tak nevím, jak to tam přesně drží.

Děkuju za zkušenosti.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od Goauld »

Sice sem konkrétně displej v přistrojovce nedělal, ale dělá se to horkým vzduchem a je k tomu potřeba pájecí pasta, jako skoro u všeho co je SMD. Mrkni sem http://ww.dieselpower.cz/forum/viewtopi ... t=maxidotu" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od Dextersrs »

marfy8 píše:Ahoj...
Klubáci nemá tu někdo zkušenost s výměnou maxidotu v GOLF IV budíkách? Není to můj problém ale bráchův. Na displeji mu vynechávají řádky. Jediné co bych potřeboval teda vědět je jakou pájkou to půjde udělat, mikropájka nebo foukačka nebo nějaká spešl ??

Budíky jsem rozebrané ještě neměl tak nevím, jak to tam přesně drží.

Děkuju za zkušenosti.
Když budeš opatrnej uděláš to i normální páječkou, ale pokud nemáš s pájením zkušenosti tak se do toho nepouštěj jinak odděláš styčné plošky na tišťáku...
Pro ty co by chtěli polemizovat, tak jo už jsem pár displayů vyměnil a elektroniku taky ovládám ;-)

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od marfy8 »

Pájení mi jde... Ale já si myslel, že tam bude třeba horký vzduch. A něšlo by to třeba udělat způsobem pájecí pasta + horkovzdušná pistole?
Ta horkovzdušná stanice stojí majlant a neznám nikoho kdo by mi ji půjčil.

S trochou opatrnosti by to jít mohlo, kdybych navíc okolí přikryl více vrstvama alobalu.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od Goauld »

Horkovzduškou určitě ne, to už radši tou normální páječkou. Pokud pájíš, tak máš určitě mikropájku a jestli máš pájecí pastu, tak nanést na kontakty perfektně přiložit flex od displeje a přejet kontakty mikropájkou, nastavenou na 250-260°C a zapájí se ti to krásně. Nejlepší by bylo, kdyby sis to vyzkoušel na nějakym vraku něčeho, kde je pájecí flex kabel a uvidíš jak se to chová a co to dělá.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od duduh »

:baseball: Rada první:V žádném případě to nědělej klasickou trafopájkou!!! :arrow: Flexi pásek displ (folie) se nedá dlouhodobě nahřát a potom vývody flexi pásku jdou na mpc a ten se může i poškodit tou trafopájkou!!!
Rada druhá::arrow: :Každá slušná opravna mobilů či elektroniky má slušné vybavení na pájení SMD součástek.Začíná to "pájecí vodičkou" která krásně oddělí od sebe jednotlivé pájecí plošky s cínem a neudělá to "sopel" se zkratem.Já s mikropájkou umím pájet i flexi pásky ale raději zajedu za kámošem,hodíme pokec a zapájím si to u něho sám.Pozn:Jeho pájecí stanice stála 68tis. Kč.Tedy raději v tvém případě se domluvím s technikem ať mi to za 100Kč zapájí.
Demont přístrojovky jde celkem snadno až na ty rapičky.



:negative: Do avataru si dej bydliště......

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od marfy8 »

Asi to bude nejlepší řešení zajít do nějakého dobře vybaveného shopu...

Matias.N
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 19.03.2009 14:17
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od Matias.N »

No nevím jestli v dnešní době někdo za 100,-kč s vlastním vybavením za x10ti tis zvedne pájku.
Přístrojovky opravuji a za 100,-kč bych určitě displej neměnil.
Ale určitě bych se do toho bez patřičných zkušeností nepouštěl sám. A ještě určitě ne jestli máš necan budíky. Když si je zmrvíš, tak se hooodně špatně shánějí. Neber to jako urážku, nebo navážení. Ale jestli jsi to ještě nedělal, tak je tam toho dost co by se dalo zničit. :-)
Mimo jiné i prodávám samotné displeje a když zákazník napíše, že si to vymění sám, že chce jen displej a pak za týden volá, že to asi nedá, jestli mu to neudělám. Atd.
Naposledy upravil(a) Matias.N dne 08.08.2012 08:30, celkem upraveno 1 x.
http://www.repres.eu" onclick="window.open(this.href);return false; - Opravy panelu přístrojů, piny, reaktivace bagů, odkódování rádií, chiptuning, atd.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od tornado1 »

no já bych to hodně zvážil měnit si to sám..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od delong »

Matias.N píše:No nevím jestli v dnešní době někdo za 100,-kč s vlastním vybavením za x10ti tis zvedne pájku.
Přístrojovky opravuji a za 100,-kč bych určitě displej neměnil.
Ale určitě bych se do toho bez patřičných zkušeností nepouštěl sám. A ještě určitě ne jestli máš necan budíky. Když si je zmrvíš, tak se hooodně špatně shánějí. Neber to jako urážku, nebo navážení. Ale jestli jsi to ještě nedělal, tak je tam toho dost co by se dalo zničit. :-)
Mimo jiné i prodávám samotné displeje a když zákazník napíše, že se ti vymění sám, že chce jen displej a pak za týden volá, že to asi nedá, jestli mu to neudělám. Atd.
Musím s tebou len súhlasiť. Ja pájku ovládam už 30 rokov mám aj patričné vybavenie ktoré niečo stálo ale to je zanedbateľné oproti skúsenostiam. A to dotyční nikdy nedocenia. Za 3éčka by som ani ja pájku cudziemu nezdvihol :D .
Minule som pájkoval po autoelektrikárovi z jedného značkového servisu len mikrospínač s diaľkového ovládača. Dal tam tam typ NC namiesto NO :mrgreen: . Urval (prepiekol ) pájkovacie plôšky. Musel som to opraviť a dať tam spínač taký aký tam mal byť (TL3310 TACT SWITCHES SMT ) . Nechápal som prečo sa do to púšťal keď tomu zjavne nerozumel ale isto si slušne vypýtal .
A to by som ho chcel vydieť jak by menil maxíka :mrgreen: a hlavne koľko by za to zobral.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od Goauld »

Taky nemůžu než souhlasit, roky praxe mi nikdo nedocení, vybavení nepočítaje. Soukromě dělám jenom pro kamarády a cizí lidi odmítám. Nad prasárnama od jiných umělců taky žasnu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
kombajnek
Člen klubu
Příspěvky: 197
Registrován: 30.06.2009 23:03
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od kombajnek »

Ahoj,

budu muset vyměňovat LED v budíkách jelikož mi nesvítí LED u stavu ujetých KM. Nemáte náhodou zapsané jaké LED tam patří? Našel jsem návod zde ale tam není přesný typ jen Artikel číslo.

Díky J.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Jak vyměnit displej v maxidot budících?

Příspěvek od duduh »

:? Máš dvě možnosti:Od někoho sehnat z nefunkčních budíků ty LQ nebo tam dát třeba http://www.gme.cz/led-smd-specialni-pou ... 960-070/.V" onclick="window.open(this.href);return false; tom druhém případě ale budeš muset vyměnit i ten druhý podsvit protože by to svítilo jinak.
:arrow: Je třeba se ale nejdříve podívat jestli není někde třeba přerušený tišťák popř. odzkoušet napětím LQ jestli je opravdu vadná.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“