Spínače ve dveřích

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

query
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.03.2010 13:08

Spínače ve dveřích

Příspěvek od query »

Ahoj,

mam takovej problém....
Mám 3dv.GIV a když otevřu dveře řidiče, tak se mi nerosvítí lampička a ani "odrazky" ve dveřích. Pokud otevřu pravé dveře, tak všechno frčí, jak má.
Myslel jsem si, že je jenom vadnej spínač ve dveřích, ale pokud nechám rozsvícený světla a otevřu dveře, tak mi to začne pískat, abych si zhasnul.
Měl jsem za to, že je ve dveřích je jen jeden spínač (a taky jsem žádnej další nenašel).
Netušíte někdo, co s tim?

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od pino.t »

Protože ty spínače jsou v zámku.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

query
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.03.2010 13:08

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od query »

no to vim, ale je tam snad jenom jeden, ne? resp. dva dráty.

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od bart »

Ahoj...jsem na tom úplně stejně :lol: ...taky 3dv. a ten samej problém....měl jsem rozebraný komplet oboje dvěře i se zámkama (spínače) včetně kontroly všech drátů a vše je OK :? ...autoelektrikáři to dávat zatim nechci... smířil jsem se s tim, že se mi nerozsvítí osvětlení interiéru po otevření řidičových dvěří, i když bzučák na rozsvícený světla normálně funguje a při otevření je slyšet sepnutí čerpadla (?olejový) ...prostě mi hlava nebere... a to jsem si já debil koupil i novej spínač z TME (levnej nebyl) a zbytečně :lol: ... protože po rozebrání celýho zámku ridiče jsem zjistil že původní spínač je ve 100% formě
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

dekl25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2009 11:30

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od dekl25 »

Mám ten stejnej problém ani se mi neukáže na palubním počítači nápis, že jsou dveře otevřené, ještě nebyl čas to nejak řešit tak si nechám taky poradit čim to je....

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od pino.t »

bart píše:Ahoj...jsem na tom úplně stejně :lol: ...taky 3dv. a ten samej problém....měl jsem rozebraný komplet oboje dvěře i se zámkama (spínače) včetně kontroly všech drátů a vše je OK :? ...autoelektrikáři to dávat zatim nechci... smířil jsem se s tim, že se mi nerozsvítí osvětlení interiéru po otevření řidičových dvěří, i když bzučák na rozsvícený světla normálně funguje a při otevření je slyšet sepnutí čerpadla (?olejový) ...prostě mi hlava nebere... a to jsem si já debil koupil i novej spínač z TME (levnej nebyl) a zbytečně :lol: ... protože po rozebrání celýho zámku ridiče jsem zjistil že původní spínač je ve 100% formě
To čerpadlo je benzínové, aby si mohl hned startovat a nečekat až natlačí po otočení klíče.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od bear »

nejsou náhodou v tom zámku ty mikrospínač 2 bo 3 ?

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od bart »

...jelikož nemám origo centrál...tak mám v zámku pouze jeden spínač a dva dráty, který z něj vedou (zámek jsem měl celej venku) ...stejně to má zřejmě i query... proto mi to hlava nebere, že jde bzučák a spínání čerpadla (to:pino.t nevěděl jsem jaký, tak jsem tam napsal otazník :wink: ) ...nejspíš se signál od spínače někde rozděluje, jinak si to nedokážu vysvětlit, proč ostatní věci na otevření dvěří fungujou...
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

query
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.03.2010 13:08

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od query »

Asi si vezmu schéma a začnu studovat. Docela mi to vadí. Už jsem si asi 3x sednul večer na brejle(sluneční).

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od bart »

...jestli někde splašíš to schéma tak ho sem hoď ... díky
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

trent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.06.2010 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od trent »

Tak já mám též podobný problém. Osvětlení nesvítí, světlo ve dveřích také ne, kontrolka dveří taky nic a světla mi nebzučí a čerpadlo nestartuje. Auto nepozná, že jsou otevřené dveře, takže se za chvíli zamkne a aktivuje alarm.

query
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.03.2010 13:08

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od query »

Tak to máš s největší pravděpodobností špatný spínač v zámku.
Když otevřeš dveře spolujezdce, tak to funguje?
trent píše:Tak já mám též podobný problém. Osvětlení nesvítí, světlo ve dveřích také ne, kontrolka dveří taky nic a světla mi nebzučí a čerpadlo nestartuje. Auto nepozná, že jsou otevřené dveře, takže se za chvíli zamkne a aktivuje alarm.

trent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.06.2010 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od trent »

jj, počítám s tím. Všechny ostatní dveře fungují v pohodě.

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od kanec.h »

trent píše:jj, počítám s tím. Všechny ostatní dveře fungují v pohodě.
v zamku je dohromady 5 mikrospínačů :)
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
AmOc1982
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 09.05.2008 23:53
Bydliště:

Re: Spínače ve dveřích

Příspěvek od AmOc1982 »

ted se mi taky projevila tato popisovana zavada pri koupi auta 3dv s alarmem mi to neslo vubec safe vyresil to zamek koplet novej za 600 nejaka cina a ted po roce uz je nekterej ze spinacu asi nakraplej jelikoz mi obcas blbne osvelteni interieru jinak vse funguje jak ma :? jinak v tom zamku je opravdu asi 5 microspinacu coz mi zacina vadit cim dal vic a tak to budu muset resit, nejspis vemu ten starej zamek rezeberu ho a promerim ty spinace a obnenim vadny a hodim ho tam :mrgreen:
Golf IV 1.9 TDI 81KW AHF highline
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103KW, CFHC, 2013 Titanium gelbe
Touran 1T3, 2.0 TDI, 103kW, CFHC, 2012 Grey

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“