Zapojení přepínače s předními mlhovkami

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Zapojení přepínače s předními mlhovkami

Příspěvek od marfy8 »

Čau, mám takový problém se zapojením mlhovek, spíš s přepínačem.
Koupil jsem si přepínač s předníma mlhovkama. V kabeláži od přepínače světel jsem našel natažený drát od předních mlhovek, zapojil jsem ho na pin č. 8,9 teď přesně nevím který je přední (zadní už tam mám, takže pin vedle zadních).

Akorát:
1) při zapnutí na poloze 1 se mi správně rožnou obrysovky - ale už svítí oranžový znak předních mlhovek na přepínači
2) při zapnutí na poloze 2 se nic nestane (při vypnutém klíčku to je správně)
3) při zapnutí předních mlhovek se mi rožnou potkávačky a zapne ventilátor (při vypnutém klíčku - takže se to chová jako bych otočil klíčkem)
4) při zapnutí zadních se správně zobrazí znak na budících (stále svítí potkávačky)

Kde dělám tedy chybu, může to být tím, že tam nemám to relátko? Já měl pocit že by to mělo fungovat i bez něj.
Jinak origo. relé 53 jsem už objednal jen nevím jestli je ta kabeláž tažená přes relé, to musím ještě nějak zjistit.

Nebo by mi pomohlo schéma s popisem pinů přepínače abych ho mohl propípat a věděl bych jestli není vadný přepínač...

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Zapojení přepínače s předními mlhovkami

Příspěvek od marfy8 »

Tak vyřešeno, do přepínače jsem napích jiný kabel ikdyž měl stejné barvy. V tom svazku jsem našel o kousek dál ty pravé kabely od mlhovek. A relé 53 tam už mám ale nevěděl jsem na jaké přesně piny to napojit, tak jsem to zatím dal přímo na přepínač.
Nyní už to funguje správně :)

Ciccek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.10.2012 17:52

Re: Zapojení přepínače s předními mlhovkami

Příspěvek od Ciccek »

Ahoj mohly byste mi poradit. Když vypnu světla do nulové polohy a zamknu auto stále mi svítí svě diody na tom spínači nikdy mi to nedělala a najednou samo od sebe nemá s tím někdo nějakou zkušenost? koupil sem nový spínač a stále to dělá Děkuji moc:)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“