Reproduktory

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

danymle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.07.2012 00:09

Reproduktory

Příspěvek od danymle »

Ahoj byl by tu nekdo kdo by mě prosim vas pomohl sehnat reproduktory do golfa IV. Radio mam
( http://autoradia.heureka.cz/sencor-sct- ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false; )
Nevyznám se vubec v tomdle oboru tak bych prosil o radu které repro do prednich dveři a do zadnich , original hrali dobre jenže už chrči tak bych chtel nejaky co dobre hrajou i na basy :good: Sam to snad zvladnu vyměnit ale lepsi by bylo kdybych na tom moc nemusel nic upravovat proste abych koupil a jen vymenil :mrgreen: Cena maximalne 4000,- :mrgreen:děkuji :wink:

Uživatelský avatar
Dusheck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 26.11.2008 15:22
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od Dusheck »

Sehnal bych origo repro. Pokud koupíš jiné tak se zlepšení zvuku stejně moc konat nebude, A basy určitě ne, ty se spíš zhoršej. Pokud nebudeš investovat do zesilovače a tlumení dveří. :)
VW GOLF IV VARIANT 1,9 TDi ASV, VW GOLF MKII 1,6 PN
ex: VW GOLF III VARIANT 1,6 Yachting Henri Lloyd

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od kmara »

Kup novy origo repro. Zvuk je parádní i basy. Úplně to stačí, jinak bys musel investovat mnohem víc..
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od vtuni »

k takovýmu radiu škoda kupovat jakýkoliv drahý repra..
pokud chceš lepší hudbu a basy..musíš začít od dobrýho radia..který ti s origo reprama v dobrým stavu bude hrát pěkně..
pokud ti to bude málo.. bude to chtít lepší repra..ale zase nepočítej s tím že s reprama za litr dva to bude hitparáda..
ale bude to lepší.. no a co se týče basů..tak ty z komponentních dvoupásem nevyloudíš kloudný nikdy... na to je potřeba bassák...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Sněhulák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16.02.2012 21:40

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od Sněhulák »

ahoj...taky mi chrci predni leve repro...kdyz uz tak bych vymenil obe dve predni...kolik by prosim vyslo to origo? diky za odpoved :good:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od vtuni »

nový ve VW nesmysl... :laugh:
ale tady v bazaru se to bude dát sehnat za rozumný peníze..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

HonzaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 20.11.2008 22:05

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od HonzaT »

Ano,určitě dej originály. Známý tam dal jiný,dal za ně přes dva tisíce a nebasuje to. Magnety mají velký jako kráva,skoro se tam nevešly,membrány lítají a nebasuje to. Ty originály jsou na ty dveře asi spočítaný. A nebo zainvestovat a pořádně zatlumit,ale to je lepší zesík a subwoofer do kufru,ten se o basy rád postará. Já mám origo rádio Gammu,basy nastaveny na nulu,nebo plus jedna,aby repro ve dveřích mohly hrát poměrně nahlas a přitom nebyly příliš zatíženy basy a o řádný basy se stará woofer.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od majrek001 »

ono každý se honí za výkonem repráků (200W a podobně), ale nekouká na to nejdůležitější - citlivost a pak to píchne na origo radio s MAX výkonem 20W/kanál takže RMS nějakých 12W a když májí mizernou citlivost tak to rádio výkonem bez zesíku nedožene.. chce to aby citlivost pokud se to dává na takové to radio byla co nejvyšší 90dB a výše..

a věc druhá je že určitě to každý nechává rozehrát repráky 40hodin na 1/3 hlasitosti případně několíkrát zahořovací signál než posuzuje zvuk..

já osobně jsem vyměnil origo repro za Powerbass S-6C předek/zadek a hrají parádně a basují... Při té příležitosti jsem natahal novou kabeláž 2x1,5mm2 do budoucna a vytlumil dveře a hrají na origo rádiu gammaV, ale zesík by snesly.. Když to porovnám s origo tak hrají o něco lépe hlavně co se výšek týče tak to má takový příjemnější zvuk a i středobasy se neloudají, ale těžko objektivně soudit 100 lidí 100 chutí.. nicméně origo už bych zpátky nechtěl..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
chyna.cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 17.08.2010 17:57
Bydliště: Teplicko

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od chyna.cz »

"zahořování" je blbost. klidně reprákům naložte hned. parametry se moc (o 5% ?) nezmění ;-)

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od morlog »

kdyz bych daval nove repro tak se nemusi delat nova kabelaz ne ???

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od majrek001 »

to si moc nemyslím že zahořování je blbost.. protože je potřeba aby si ty repráky sedly aby změkl závěs na středobasu a rozhodně bych tomu nenakládat ze začátku.. věř že ten zvuk ze změní

morlog: měnit je nutně nemusíš, ale když by si dával někdy zesík na ně tak je lepší mít silnější mají menší ztráty a když jsou jen na rádio tak jim to zrovna neuškodí.. ve předu je máš stejně vyměněné.. já dával 2x1.5mm2 protože jsem vzadu neměl, tak jsem to natahal nové po celém autě
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od duduh »

Jsou i zahořovací DVDčka se spektrem kmitočtů právě na toto zahořování repráků.Důležitější je ovšem zfázování všech reproduktorů tedy správné zapojení + a - polarity vůči rádijku.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od majrek001 »

souhlasím, polaritu jsem zapomněl uvést a v každém spoji mít dobrý kontakt
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od Kutil001 »

majrek001 píše: já osobně jsem vyměnil origo repro za Powerbass S-6C předek/zadek a hrají parádně a basují... Při té příležitosti jsem natahal novou kabeláž 2x1,5mm2 do budoucna a vytlumil dveře a hrají na origo rádiu gammaV, ale zesík by snesly.. Když to porovnám s origo tak hrají o něco lépe hlavně co se výšek týče tak to má takový příjemnější zvuk a i středobasy se neloudají, ale těžko objektivně soudit 100 lidí 100 chutí.. nicméně origo už bych zpátky nechtěl..
Taky uvažuji o těch Powerbass S-6C, stojí za tu cenu? protože mě překvapily ty originály, nehrajou zase špatně, nebo hrajou teda líp než když jsem do zadních dveří dal Sony XPLOD-F1735, citlivost 91dB, ale nebasují tak dobře jak originály, nevím proč, tak jsem si řekl že dopředu ty powerbass a dozadu bych hodil ty přední, ale otázka je jestli budou pasovat, středobas je jasnej, ale ta výška jestli sedne a ještě jak jsi dal v předu tu výšku od PB? Musel jsi ji tam nějak lepit nebo upravovat?
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: reproduktory ,nevim si rady

Příspěvek od majrek001 »

ty výšky tam jsou docela na knop protože origo je menší a nižší.. ale jde tam trochu se to v těch trojúhelníkách zevnitř musí odříznout ten kroužek a reprák přilepit..

já jsem z bassama velice spokojený.. a hlavně ty výšky jsou takový příjemnější né takové uřvané jak ty origo. dle mého to hraje lépe jak s origo, ale to může být tím že origo byli 12let starý.. taky jsem dveře vytlumoval vibraflexem a dával silnější kabely 2x1,5mm2.. středobasy jsou 165mm a jsou pod to potřeba dva kroužky pod reprák mdf desky.. (dva mi doma zbyli)

za sebe řeknu že to za ty prachy stálo, ale když zajdeš na nějaký auto-hifi forum tak ti tam stejně řeknou že to chce repro alespoň za 10000,- jinak se o tom nedá mluvit

kdyby si bydlel blíž nebo měl cestu do Svitav, tak by sis je mohl poslechnout, takhle já ti něco řeknu a tobě to bude připadat jinak..

když to řeknu takhle ségra ta říkala že se na to nevys*ru za ty prachy a pak seděla v autě a já měl daný repro jen v zadních dveřích a říkala že to za ty prachy stálo, že to hraje jak sviňa.. nevím co k tomu více napsat

taky dost záleží jestli to máš na origo rádiu nebo něčem lepším a tím to asi hraje trochu jinak nebo zesik.. já to mám jen na gammě V
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“