Špatný zámek/servo?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Špatný zámek/servo?

Příspěvek od skipp69 »

Zdar klubáci,

prosím o pomoc - už nějakou dobu, mi v autě (GOLF IV, rv. 99) nefunguje centrál u spolujezdce a konečně jsem se dokopal k tomu, to pořešit, protože to asi bude složitější. Tedy, jednoho krásného dne jsem rozebral dvěře u spolujezdce (už ani nevím proč) složil jsem je a první problém nastal - ten caflík co čumí ven je jakoby povystrčený nahoru. Při zamknutí je pořád nahoře, ale je zamknuto. Nechápu proč, měl jsem dveře u řidiče i spolujezdce rozebraný snad stokrát a vše funguje jak má, ale na tohle jsem nepřišel, proč se to přihodilo...

Druhá věc - přstalo fungovat odemykání dvěří u spolujezdce, s tím povystrčeným caflíkem. Centrál zamkne, ale neodemkne. Ten caflík se zacuká, ale neodemkne. Manuálně jde všechno ok.

A další věc - mám dodělanou dálku a když tím zamknu, vyskočí mi oboje zadní dveře zpátky. Přední se zamknou, zadní taky, ale zadní posléze vyskočí zpět.

Na zbytku elektriky - okýnka apod. žádný problém, vše funguje jak má.

Předem moc díky za rady, nevím kde začít hledat, co a jak rozebrat apod. Budu rád za polopatické vysvětlení, sice malinko zručnej, ale amatér.. Děkuju moc.

Jo a ještě ve dveřích u řidiče mi občas nesvítí to světýlko.. Taky nevím proč, zapojený je všechno správně :(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od majrek001 »

a není táhlo od čudl blbě navlečené v zámku? jinak ten čudl když budeš točit doprava tak se jakoby zašroubuje

a zbytek propájet zámky jako první a pak uvidiš. když ti blbně osvětlení ve dveřích tak ještě na mikrospínač kouknout
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od xerxes »

pokud ti nezaskoči ten cuplik při zamčeni tak je ten zamek vydný je to na dlouhé popisovani prostě je špatně poskladany je tam v tom dobrá finta,už se mi to taky stalo

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od skipp69 »

Ale me ten zamek zamkne a cuplik jako zaskoci o stejny kousek, jako kdyby byl normalne. Ale uz nejde centralem odemknout a je jakoby vystrceny ven. Zitra to kdyztak vyfotim - "sroubovat" jsem s nim zkousel, to jsem tu nasel taky.. Nepomohlo.. :(

Jinak to tahlo jsem tam nasazoval xkrat a jsem presvedceny, ze je dobre, uplne stejnym zpusobem jsem to delal na dverich u ridice a vse je OK...


Jak to myslis propajet zamky? A ktery mikrospinac konkretne?

Dekuju za pomoc.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od marfy8 »

Já bych vytáhl zámek ven a zkusil jeho funkci venku. Aby si zavřel zámek projedeš tu kolíbku šroubovákem a můžeš testovat. Pak hned budeš vědět jestli je chyba v zámku nebo špatném poskládání...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od majrek001 »

a nerozdělával jsi na zámku tu část jak je na ní ten plast kam se to táhlo navléká? jestli to není špatně složené i když pro rozdělání zámku a přístupu k plošňáku to není potřeba
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od skipp69 »

Zámek jsem nikdy rozebraný neměl a dřív to fungovalo... :( KDyž ty dveře znovu rozeberu, tak nevím co mám hledat, protože to dělám pořád stejně a na levé straně je to OK a na druhé to prostě nejde.. :(


A nenapadá někoho ještě ta dálka? Když zamknu dálkou, vyskočí zpět oboje zadní dveře.

Josef418
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.08.2010 15:15
Bydliště: Votice

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od Josef418 »

Nechci zakládat nový téma tak se zeptám tady: jak se vyndá zámek v zadních levých dveří? celou výplň mám už venku, pak musim povolit ten tisícihran a potom?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od marfy8 »

Stejně jak u předních dveří.
1) Tapecírung máš dole

2) Odděláš si dole takovou tu plastovou krytku a sjedeš s okýnkem úplně dolů. Tam uvidíš takový bílý plastový mamrd který spojuje to okénko se stahovačkou. To zamáčkneš dovnitř aby to spadlo do dvěří. Vytáhneš si okýnko nahoru a zajistíš si ho izolepou aby nespadlo dolu.

3) Teď můžeš odšroubovat šrouby cca 8 co drží tu stahovačku a vyndat ji.

4) U kliky na boku dveří si odděláš to gumové těsnění, pod ním je díra a v ní šroub, který drží vložku zámku. Začneš odšroubovávat a zkoušet vytahovat vložku. Ten šroub se snaž nevyšroubovat celý tak se tam nahovno dává zpátky.

5) vložku máš venku a odpojíš to lanko co je zaháknuté na kliku

6) odšroubuješ 2x šroub na boku dveří co drží zámek

7) povolíš si 2x šroub co drží tu kolejničku pro okno.

8) Vytáhneš zámek ven - je třeba tu kolejničku trochu zatlačit dovnitř a použít sílu.

Josef418
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.08.2010 15:15
Bydliště: Votice

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od Josef418 »

Jasný díky, po víkendu se na to vrhnu... ;)

Josef418
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.08.2010 15:15
Bydliště: Votice

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od Josef418 »

tak zámek jsem vyndal, rozebral, ale nemůžu ho dát zpět dohromady nějak mi tam neseděj 3 pérka, nemáte někdo foto jak to má vypadat? děkuji, jo a ještě se zeptám, co odchází na těch zámcích? nefungovalo mi zamykání, ale motorek je dobrej

Josef418
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.08.2010 15:15
Bydliště: Votice

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od Josef418 »

Tak už jse mi povedlo dát to dohromady..ted to potřebuju vrátit do auta, samotnej zámek jsem tam dal, ale nevim jak tam napojit vnější kliku zpět?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od marfy8 »

Vnější klika? To znamená teda venkovní klika...? Do té zacvakneš jen lanko co vede ze zámku.
http://vodnar.rajce.idnes.cz/vymena_kli ... G_0104.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Josef418
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.08.2010 15:15
Bydliště: Votice

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od Josef418 »

jj to je ono, ta záslepka tam drží jak moc?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Špatný zámek/servo?

Příspěvek od marfy8 »

Tak záslepku už máš snad venku ne? Musíš odšroubovávat ten šroub na boku a postupně zkoušet vytáhnout/vykývat záslepku. Jde to lehce.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“