Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od marfy8 »

Zdravím.
Nějak mě postihly problémy s mlžením oken a dočetl jsem se že by to mohla být vadná klapka vnitřní cirkulace. Ale už jsem tu nenašel jak se k ní dostat? Kde jí najdu? Vím že je pod kastlíkem spolujezdce ale kde tam?

Klidně si ten motorek odpojím a ty klapky nastavím ručně, protože to nepoužívám.

Nějaký bližší návod nebo foto?
Díky

Uživatelský avatar
Dobytek96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 20.09.2011 17:32
Bydliště: Vysočina

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od Dobytek96 »

Nejsem si uplne jistej, ale nejaka klapka, ktera ti uzavira privod vzduchu do vnitr je primo pod kabinovym filtrem, kterej najdes u spolujezdce pred prednim oknem, zkus kouknout na to, jestli to nemas zavreny, i kdyz to nemas zmacknuty na topeni.. :)
VW Golf IV 1.9 TDI PD ASZ 120 kW 374 Nm Highline EGR OFF, KAT OFF

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od marfy8 »

Takže pod kabiňákem bych měl vidět jak se ta klapka hýbe jo? V normálním stavu normálně vidím ventilátor tak zkusím jestli se to při vnitřní cirkulaci zavře.

Uživatelský avatar
Dobytek96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 20.09.2011 17:32
Bydliště: Vysočina

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od Dobytek96 »

pokud na to topeni zmacknes tu zatocenou sipku, tak pod tim filtrem ta klapka musi byt zavrena a zase naopak ;)
VW Golf IV 1.9 TDI PD ASZ 120 kW 374 Nm Highline EGR OFF, KAT OFF

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od marfy8 »

A ještě by měla být jedna klapka někde nad nohama spolujezdce nevíš o tom něco? :)

Uživatelský avatar
Dobytek96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 20.09.2011 17:32
Bydliště: Vysočina

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od Dobytek96 »

hele to bohuzel netusim, nikdy jsem s tim problem nemel, takze jsem se o to nezajimal... Jinak moje rada, pokud se ti nejak extremne mlzej okna, tak bud teda tu klapku, nebo zkus vymenit kabinovej filtr, jestli uz neni nahodou moc zasranej, pak by na to taky mohl mit vliv filtr klimy, kterej je taky nekde u spolujezdce... No a v poslednim pripade me jeste napada koupit nakej ten sprej co se na to prodava, ale jestli funguje nevim :D
VW Golf IV 1.9 TDI PD ASZ 120 kW 374 Nm Highline EGR OFF, KAT OFF

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od marfy8 »

Klimu nemám, pylák jsem měnil na podzim tak je čistý, měl jsem ho i přes noc doma v teple aby se dokonale vysušil. U filtru jsem neviděl žádnou vlhkost nebo tak. Ten sprej nějaký vyzkouším až něco uvidím na benzínce bo tak.

Právě si myslím že by to mohla být ta zaseklá spodní klapka, že nasává vzduch pořád z kabiny. Ale zase v létě když byl smrad, tak to přepínání fungovalo, cítil jsem to :D . Tak si zase nejsem jistý jestli to je tím no. :-/

A další varianta že je načatý radiátor a ty výpary z chladící kapaliny jdou na sklo...
___
Ono to ani není tak mlžení ale taková nějaká "mastnota" ... když jsem to zkoušel utírat hadrou tak se to rozmazávalo, takže jen obyč. voda to nebyla. :?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od duduh »

Počti si něco málo zde

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=235347" onclick="window.open(this.href);return false;

Jestli máš mastné okno tak to vypadá na nějakou tu prasklinku v topení.A co nádobka s chladící kapalinou?Drží voda nebo musíš dolívat.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od marfy8 »

Díky. Pročtu si to...
Voda jinak drží, zatím jsem dolívat nemusel. A ani nevidím nějaké ubývání. A jestli ubývá tak opravdu minimálně že to nejde ani vidět. A ani nejde cítit nějaký zápach po té chladící kapalině.

Zítra zkusím mrknout na ty klapky ať se můžu hnout dál.Zas tak moc mi to nevadí ale když je tma a jede proti mě auto je to hnus mít zamlžené sklo. :-/

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od marfy8 »

Tak dneska jsem to zkoumal a obě klapky jsou OK. Takže to vypadá na to topení nebo že by to nasávalo nějaké výpary od motoru?. Protože když vyjíždím je to ok a postupně jak se to ohřívá tak se mlží okno víc a víc. :-/
Tak já nevím zkusit takové ty ucpávky co se lejou/sypou do chladící kapaliny. Ale mám strach že se to někde ucpe a nadělám si víc škody než užitku. Ale vydělávat celou palubku + nové topení. :-/

Hergot to je problém...
___
Tak jsem našel úplně ten samý problém... Radiátor :-( . Myslíte že má cenu zkusit tam dát nějakou tu ucpávku "STOP LEAK"?
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=144030" onclick="window.open(this.href);return false;

___
A ještě bych se zeptal jaký kód radiátoru je pro moje auto? Že bych ho koupil a zkusil to vyměnit. Mám teď do nového roku volno tak proč ne. Rozebrat palubku snad není takový problém. Točit šroubovákem snad umím :D
Pásl by tam tenhle?
http://www.vapol.cz/cz/produkt/radiator ... e/?alone=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od duduh »

Vyndej si ten pylový filtr a pořádně se podívej do toho sání ze strany motoru jestli ti ta klapka recirkulace opravdu funguje.Tedy klimu nemáš?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od marfy8 »

Klimu nemám a vím že to je tím radiátorem. Sklo je prostě od něčeho mastné není to zamlžené a ty klapky mi fungujou ;)

A když jsem jednou jel tak z výdechů mi vystřelil "prach" pak mi docvaklo že to nebyl prach ale pára z radiátoru. Takže to tam někde malinko propouští.
Když foukám studený vzduch je to OK.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od marfy8 »

Tak dneska jse byl kupovat dárky no já se motal kolem autokosmetiky a našel jsem tam tu přísadu do chladicí... Tak jsem to tam nalil a světe div se asi po 20min jízdy je to OK. Zatím to nechci zakřiknout ale mastnota nikde.
Nevím jestli to přešlo samo od sebe nebo tomu pomohl ten přípravek ale zatím OK :yahoo:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od duduh »

Napiš název přípravku nebo dej foto pro ostatní. :drinks:

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Klapka vnitřní cirkulace - jak se k ní dostat?

Příspěvek od marfy8 »

Liqui Moly utěsňovač chladiče
http://aditiva.heureka.cz/liqui-moly-ut ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“