Polomrtvé dveře u řidiče

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
PJDefort
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.02.2012 15:56

Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od PJDefort »

Zdravím..kolega z práce má G4 a problém je v tom že mu nefunguje polovina věcí na dveřích řidiče..když zamkne klíčem přes dveře řidiče, tak se zamkne jen řidič, od spolujezdce normálně jde celý auto..tlačítkem zevnitř taky celý auto..ovládání zrcátek jde, okna taky všechny 4, ALE u řidičovo okno jede nahoru když se mačká dolu a obráceně..ostatní jsou normální..lampička taky nesvítí, stropní světlo taky ne a repro taky ne..v tom šumí (sťredobas i vejška) ale nehraje..tipoval sem problém v zámku, ale když ty ostatní věci nejdou/blbnou? Kabeláž odpojená dole u nohy řidiče a do průchodky rozpletená a ani náznak poškozený kabeláže nebo prasklý izolace..mohla by bejt na vině jednotka u stahovačky?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od majrek001 »

k oknu pokud tam dal někdo dveřní jednotku z passata, tak jezdí obráceně jde upravit sw, aby chodila jak má.

to, že řidičův zámek neovládá ostatní dveře dělají studený spoje/mikrospínače snímající natočení vložky - oprava zámku nebo výměna
lampička ve dveřích nejspíš vydřený venkovní mikrospínač zámku

k repro těžko řict není protržená membrána případně zkusit jiný rádio/jiný reproduktor - proměřit dráty k radiu

interiér přední lampička +zamdní se nerozsvítí ani při otevření jiných dveří? může být studeňák/vadné relé v komfortce
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 20.05.2017 23:58, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

PJDefort
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.02.2012 15:56

Re: Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od PJDefort »

interiérový lampičky se rozsvítěj se zadníma dveřma, přední nereagujou ani jedny...to samý lampičky ve dveřích...tam jsem to tipoval na samotný zámky..spíš mě překvapil ten reproduktor, že šumí, ale nehraje..dokonce vejškáč dělá zvuk když se rádio zesiluje, tak pípá, ale hudba nic..zkusí se jinej reprák teda...a nejvíc mě překvapuje ta stahovačka..zejtra to zkusim napíchnout na VAGa, jestli mi to načte stejný dveřní jednotky nebo bude u řidiče jiná...protože toho Golfa má už mraky let a nezmiňoval, že by se u řidiče dělalo něco se stahovačkou..zatim díky za tipy

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od majrek001 »

a to okno začalo jezdit obráceně z ničeho nic? nekódoval ti někdo náhodou dálkové ovládání oken?

ty přední zámky jak se nerosvicuje interiér budou vydřený mikrospínače nejspíš
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

PJDefort
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.02.2012 15:56

Re: Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od PJDefort »

Tak sme se bavili..golfa má od roku 2001 a to okno jezdí obráceně celou dobu...golf je r.1999 takže tenkrát tam někdo musel něco udělat..zámek prej nejde na celý auto od doby co se mu někdo šroubovákem zkoušel dostat dovnitř..napíchl jsem na vag, chyby v komfortu žádný..je tam 799AH..to sem se dočetl že jednotky ve dveřích by měli bejt B...aspoň u oktávek a on má všechny C a spolujezdec D..což je asi teda špatný ne?
Přílohy
20170521_054933.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od majrek001 »

dveřní jednotky jsou správný k této komfortce vše je 2,5. generace

má to dodělaný dálkové ovládání oken (dojezd oken)? tam to jde pokazit pokud někdo postupuje bez myšlení a bouchá tam kódování z návodů
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

PJDefort
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.02.2012 15:56

Re: Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od PJDefort »

S oknama ti nepovim, momentálně má jen klíč do zámku bez dálky, protože vystřelováky při stěhování údajně ztratil :D ale za ty léta co to má, se určitě nikdo nehrabal v kódování...leda když to tenkrát kupoval jako 2 roky starý..možná si stáhnu ten prográmek a porovnám hodnoty EEPROM jaký maji bejt sériový a jestli to neni poladěný..každopádně to dělá jen řidič..což je zvláštní..myslel jsem že D jednotka už je 3.gen ale to je jedno, spolujezdcovo dveře fungujou, krom toho že nehlásej otevření a v jednotce chyby nejsou..hlavně teda že dveřní jednotky jsou správný...sežene se jinej zámek k řidiči, aby šlo aspoň zamykat celý auto od řidiče a zkusí se ten reproduktor vyměnit..to okno ho zas tolik netrápí, mě jen zajímalo jak je to obrácený ovládání možný :D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od majrek001 »

3.generace začíná 1C a 1J je 2,5.generace

to obracení ovládání je jeden Bit z 0 na 1. třeba passat to má opačně než golf
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od Goauld »

Nebo stačí otočit obal motoru stahovačky, kde sou magnety a taky to bude jezdit obráceně.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

PJDefort
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 28.02.2012 15:56

Re: Polomrtvé dveře u řidiče

Příspěvek od PJDefort »

Tak u reproduktoru je KO něco v rádiu, při přehrávání CD levej repro nehraje, při přepnutí na rádio hraje, ostatní věci vyřešila výměna zámku dveří za novej, už vše svítí, zamyká celý auto na klíč...našel se i vystřelovák, ten funguje taky jak má a zamyká celý auto..stahovat okna na dálku nejde, při podržení klíče v zámku se všechny stáhnou, jen u řidiče vyjíždí..prostě naopak jak na ovladači na dveřích..chtěl sem si pohrát v tom VDSku, ale skončil jsem na tom, že nemám noťas se sériovym portem a sériovej KKL kabel..neni někdo v okolí Teplic s touhle výbavičkou co by změnil ten bit, aby okno jezdilo normálně?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“