Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Shamey »

Ahojte, předchozí majitel měl v zadním platu 12" subwoofer, ten si však vzal při koupi a zůstali mě tam jen kabely a díra, vyfotil jsem všechny šnůry, avšak nevím, která je k čemu. Mrkněte se a prosím poraďte. Měřil jsem napětí na 1 a 2 a není tam nic (bez klíčku). Na 2ce je kovová podkovička, jakoby na přitažení šroubkem ke kastli. Celkově jsou to ty dva drátky, pak další dva na připojení nejspíš subwooferu a součástí jednoho je ještě obyčejný tenký drátek. Zároveň bych se chtěl zeptat jestli někdo nepozná, k čemu je ten drátek na 3 fotce, je utržený, nevím odkud, pod palubovkou u spolujezdce. Děkuji S*
1 odizolovaná a 2ka s kovovou podkovičkou
1 odizolovaná a 2ka s kovovou podkovičkou
2 drátky nejspíš na SW a u jednoho (myslím že červený) je ještě jeden tenkej drátek odizolovanej
2 drátky nejspíš na SW a u jednoho (myslím že červený) je ještě jeden tenkej drátek odizolovanej
utržený drátek u spolujedce pod palubovkou
utržený drátek u spolujedce pod palubovkou
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Goauld »

Na to budeš muset přijít sám. Najdi odkud kam to vede a přijdeš na to k čemu sou.To co máš označeny jako 2. je podle mě napájení zesilovače (+12) a to 1. asi kostra, musíš si to změřit. Ten černej drát bude asi remote k zesilovači a to co ti visí u toho výdechu topení pod palubkou je ustřižená originální kabeláž, ale od čeho to je těžko říct. Vypadá to jako dráty od motorku klapky rozvodu vzduchu, ale může to být cokoliv jinyho. Musíš to v okolí rozdělat a podívat se odkud je to ustřiženy.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Shamey »

Tak jsem byl ted v aute, meril jsem napeti mezi 1 a 2 a je 0,6V (s klickem v zapalovani), tze budto je to nekde pruruseny a nebo nvm, budu muset kontaktovat predchoziho majitele a pozeptat se co to vsechno je, jeste me napadlo, neni nejaka ta snura k cd changeru, ktery tam nejspis puvodne byl v kufru?
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od majrek001 »

tak 1 a 2 bych viděl jako repro kabeláž mezi subáčem a zesilovačem (nebo alespoň to je kabel co běžně používá na repro), ty cinche jsou linkový výstup L+R z rádia (přívod zvuku), černý remote.. a ještě tam někde budou schovaný dva silný napajecí káble ne? třeba pod kobercem?

nebo když koukneš na baterku je tam nějaký drát bokem nejspíš červený?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Shamey »

Pod kobercem nic není, když jsem oddělal ten boční plast a tapec, jsou tam jen tyhle 4 kabely a vedou pod dolníma plastama u dveří až k řidičovi, dál nevím. U baterky taky nic není, je tam jeden červenej drát ( z baterky + ) připojenej k nějaké obdelníčkové krabičce, do které vede i černej ( z baterky - ) avšak ten se pak u přišroubované (nejspíš ukostřená) další obdelníkové krabičky rozděluje na 2*2 páry a ty vedou ke světlům, jinak tam žádnej jinej drát není. Pak jsem si všiml ještě tenkého zeleno-černého drátu, který vede pod baterkou avšak tam je ustřihlej a nezapojenej nikde (vede pod baterkou, pod airboxem někam dovnitř asi-nevím k čemu je).
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od majrek001 »

taky je možný, že ten repro kabel použil pro napájení, to se těžko typuje takto.. ale stejně to musí někam jít kde bude pojistka a sub. s kabelem si odnesl
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Shamey »

Mrknu na to podrobněji, kam to přesně vede obojí, jinak jsem na tom měřil napětí a je tam asi 0,3V na těch cinchich a na těch druhejch je asi 0,6V.
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od majrek001 »

tak cinche ty budou zapojeny v rádiu.. ta 1 a 2 pokud jsou napájecí tak některý z nich by měl být ukostřen v kufru a jeden bude k baterce nebo jestli to je zapojené tzv. "na prasáka" tak pod volanten
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Shamey »

to me taky napadlo, cinche vedou asi k radiu, ta 1 a 2...no 2 ma takovou tu podkovicku tze to bych mel asi ukostrit a pak kdz to budu merit s 1 tak by tam melo byt napeti tech 12V ze? :) No napojeny to bude asi na prasaka pod volantem pac to vede az nekam k pedalum nejspis, dal jsem zatim nezjistoval ;) tak ja na to mrknu jeste a pokud to tak je, konecne vim co a jak, ted by me uz jen zajimalo, jak to propojit se subwooferem a zesilovec k tomu ;)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od majrek001 »

tak ty vydličky se používají na zesíku na přípojení pod šroubek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Shamey »

No ona je tam vydlicka jen jedna, ta s červenou izolacni gumou, na tom druhym dratu je jen odizolovany a cely to bylo prelepeny paskou aby to asi nezkratovalo v kufru za jizdy
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od marfy8 »

Jestli tam chceš zapojit zesík tak jít podle drátů nebo propípat měřákem. Jestli tam nic nechceš, schovat nebo povytahovat. Ať tady budeme tipovat jak chceme, stejně to budeš muset zjistit ty sám ;) U baterky máš nějaký kabel (možná s pojistkou) na plusu navíc?

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Shamey »

jak jsem psal výš, u baterky nic není, nejspíš to bude napojený pod volantem s tou pojistkou, mrknu na to a zjistim kterej kabel je minus a ten pridelam ke kastli, pak zmerim napeti proti jinymu kabelu a kdz tam bude 12V je jasny ze je to napajeni a pak uz pujdu dal, mrknu za radio jak je to tam s tema kabelama na zvuk, jestli vedou do zadu a uvidim nooo :) diky za rady
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Shamey »

Tak jsem se dneska dival, jel po kabelech a prisel na "tajne tlacitko", co jsem se na nej ptal asi pred mesicem a zjistil ze to zapina 1 a 2 a je mezi nima 12V tze to je napajeci na zesik a ty zbyly 2 cinche budou na sub a obyc dratek u jednoho z cinchu nevim...
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zapojení Subwooferu, zesilovače apod...utržený drátek

Příspěvek od Goauld »

Ten drátek u signálových kabelů (cinchů) je pro remote, což je signál pro zapnutí a vypnutí zesilovače spolu s rádiem. Záleží ale, jestli je u rádia zapojenej.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“