Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od Karbi 69 »

no, světýlko mi svíti, vlastně všechny i na stropnici. Plošný spoj je asi ta zele deska v tom zámku? jestli ano, tak je v poho, tedy vizuálně. srovnával jsem fotky ze studeňákama... Alarm mám vypojený... i když bylo auto zamknutý tak to začlo zničeho nic houkat, tak jsem to odpojil...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od Goauld »

Studeňák, respektive prasklinu v cínu okem ani nemusíš poznat a stejně to může blbnout. Pokud je zámek rozdělanej, vždycky ho rovnou propájím s čerstvým cínem. Alarm může spouštět vlhkost v některym ze spínačů.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od smrtka.smety »

Ok díky za kontakt.
Já jsem na váškách jestli to kuchnout, ale spíš ne, protože v autě nic nemám, fetka tam nemá co ukradnout a ten kdo to chce ukrást celý, tak to ukradne a nějakej trezor ho nezarazí.

Na druhou stranu dálkový s vadnejma spínačema asi nebude dělat dobře že? (Když se chci zevnitř zamknout spínačem, tak se zámek řidiče nezamkne).

SNad naberu odvahu, nakoupím vercajk a pustím se do toho...

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od Karbi 69 »

tak vyřešeno.. byl v trapu celý zámek....
mam další otázku . Kde seženu ty lanka, které jsou na stahování oken, dají se vůbec koupit zvlašt bez tich vodících lišt?
Nikde jsem to na vrakovišti nesehnal

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od Goauld »

Koupit opravnou sadu ve VW, stojí asi 1200kč
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
shakkkaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.06.2011 11:16
Bydliště: Trutnov

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od shakkkaa »

dneska sem se snažil vytáhnout zámek řidiče, ovšem marně, nevytáhl sem ho díky táhlu od kliky z venčí na zámek a to už sem byl tak blízko :(
1,9 TDi 66 kw

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od marfy8 »

Musíš vyndat vložku zámku - povolíš torx co najdeš z boku dveří pod plastovou záslepkou a to táhlo pak vycvakneš.

BSPro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.11.2013 19:33

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od BSPro »

Zdravím,

všiml jsem si, že se mi neodemykají pravé zadní dveře, minulý týden se mi to stalo, ale několikrát jsem promačkal, dalkač a pak se odemkly a zase zamkly a fungovalo, to v pohodě, dneska už ne už se zamkly a neodemykají se. Minule jsem i pohýbal trochu s konektorem ve dveřích. Tak se chci zeptat v čem je zrada, jestli v konektoru nebo mikrospínači.

Jinač jestli někdo máte rozkres co jaký pin v konektoru znamená, tak mi to pošlete prosím zkusím proměřit jestli není třeba zlomený drát ve dveřích.

Děkuji předem za pomoc

Styx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.12.2012 11:59
Bydliště: Liberec

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od Styx »

BSPro píše:Zdravím,

všiml jsem si, že se mi neodemykají pravé zadní dveře, minulý týden se mi to stalo, ale několikrát jsem promačkal, dalkač a pak se odemkly a zase zamkly a fungovalo, to v pohodě, dneska už ne už se zamkly a neodemykají se. Minule jsem i pohýbal trochu s konektorem ve dveřích. Tak se chci zeptat v čem je zrada, jestli v konektoru nebo mikrospínači.

Jinač jestli někdo máte rozkres co jaký pin v konektoru znamená, tak mi to pošlete prosím zkusím proměřit jestli není třeba zlomený drát ve dveřích.

Děkuji předem za pomoc
Snad ti to pomuze.
Přílohy
Comfor Elektronik.pdf
(195.05 KiB) Staženo 76 x
Golf IV 1,4 16V/55KW AHW social edition 4.10.2001

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od majrek001 »

BSPro: co píše diagnositka? nejspíš zámek KO na 90% nebo možná ještě přelámané dráty v průchodce. pokud se ti to ještě někdy odemkne tak na tvrdo odpoj konektor v průchodce než zámek oravíš/vyměniš, teď to máš zaseklí na SAFE takže to nejde otevřít ani zevnitř.. s mikrospínačem o kterým se tady píše to nemá nic společného..
pokud se ti to neodemkne tak sundat tapec, sklo, plech se stahovačkou a pak nespíš budeš muset zámek rozlomit aby se uvolnila západka šlo to otevřít na šroubky co spojují zámek se vzadu asi moc nedostaneš

je to moc pěkná práce to rozdělat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

BSPro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.11.2013 19:33

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od BSPro »

Dobře,

zítra to píchnu na VAG, zkusím proměřit kabely a dám vědět co a jak.

Jinak zatím Vám obou děkuji (Styx,majrek001) za ochotu.

Uživatelský avatar
Danous
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 12.01.2011 16:41
Bydliště: Praha

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od Danous »

taky bych se chtěl nějak do toho pustit, nesvítí mi světlo ve dveřích u řidiče a když chci zamknout zevnitř tak vyletí čudlík zas ven...jinak tedy co se týče toho zamykání dálkou, že nefunguje nebo jen jak chce tak, tak já to měl tím, že jsem měl v čudu baterku nemohl jsem už ani stahovat okna a když jsem při jízdě na to víc šlápnul tak se mi i zbláznily budíky, lítala mi hrozně ručička kilometrovníku :laugh: už jsem myslel, že mám v čudu i budíky, ale pak se vyměnila baterka a vše začalo šlapat jak má jen ty dveře pořád zlobí no
Můj Golfík 1.8T 20V AGU
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=196166" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Oprava mikrospínačů v zámku dveří - náročnost

Příspěvek od majrek001 »

propájet zámek a opravit mikrospínač (nejlepší je dát s páčkou ty už se jen tam nevydřou) je to za pár korun ve srovnání s novým origo a zase to nějakou dobu vydrží
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“