Problem s klimatizací

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tomjukl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.04.2013 19:52

Problem s klimatizací

Příspěvek od tomjukl »

Zdravím měl bych prozbu potřeboval bych pomoci s klimou. Když ji zapnu tak nechladí a když sem vzal skoušečku tak draty co vedou ke kompresoru davaj proud v impulsech a komresor se spína a vypína s těmito impulsi je to normalní nebo je někde chyba?

Děkuji za odpovědi
Naposledy upravil(a) tomjukl dne 24.04.2013 21:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od xerxes »

vitej na clubu máš climatronic nebo manual?

tomjukl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.04.2013 19:52

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od tomjukl »

Mam climatronic

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od Goauld »

Nejspíš bude vadná řj. dochlazování.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od kmara »

Čau mě taky ted klima nějak extra nechladí. Mám manual. V čem bude problém? Stačí doplnit chladivo?
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od Goauld »

Kontrola a doplnění chladiva je základní úkon. Pokud klima málo chladí, nebo vůbec nechaldí i když se kompresor točí, může to způsobovat víc věcí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od xerxes »

přesně tak,doplněni chladiva bych řešil jako prvni

ENT3R
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 28.03.2009 18:36

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od ENT3R »

zdravím,
mám problém s klimou - vůbec nechladí, ale problém je asi v tom, že když ji zapnu, tak dřív bylo slyšet (při jízdě i cítit, že ubyl výkon), že se zapnul kompresor. Teď ji zapnu a nic - ticho a auto jede stejně. Chladící medium jsem doplňoval loni a problém s unikáním se v minulosti nikdy neobjevoval. Mám Golf 4, 1.6 74kw, r.v. 99 a klima je manuál.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od Goauld »

Je potřeba zkontrolovat, jestli sepne spojka a kompresor se točí.
Pokud ano, kompresor nebo expanzní ventil KO.
Pokud ne, příčina může být:
Vadny tlačítko klimatizace.
Vadná spojka klimatizace.
Vadnej tlakovej spínač klimatizace.
Vadny čidlo teploty chladícího prostředku (Vody v chladiči).
Vadnej termospínač klimatizace (čidlo přehřátí kompresoru).
Vadná jednotka dochlazování.
Víc možností u manuální klimy není.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

m4rt4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.07.2012 22:40
Bydliště: Netolice

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od m4rt4s »

Zdravím, chtěl jsem zakládat nový vlákno, ale nakonec jsem našel tohle aktivní :-)

Mám také problém s manuální klimatizací, po bouračce mi přestala jít. Včera jsem jí ve škole nechal naplnit a změřit těsnot - vše je OK.
Když jsem jí zapnu tak ventilátory neběžely a ani spojka nespínala. Tak jsem se v tom dneska hrabal a našel jsem jednotku dochlazování a byla pomačkaná popraskaná a relátka v ní taky pomačkaný, tak jsem jí rozebral porovnal a vrátil jí tam na zkoušku a ventilátory neběží stále, ale když šroubovákem přiblížim kontakty jako kdyby relátko seplo tak jsou oba dva stupně rychloti ventilátorů, další věc je že začla spínat i spojka klimatizace, ale sepne jen na malou chvíli a pak se rozepne jakoby zatížila motor a pak jí něco vyplo . . zkoušel jsem zapínat a vypínat tlačítko AC v autě a najednou se z komresoru začlo kouřit podle mě se chvíli točí ale pak se vypne . . . máte nějakej nápad co by s tim mohlo bejt ? před zimou (bouračkou) normálně fungovala.

Ještě chci proměřit přívody k relátkům v dochlazovací jednotce a v nejhorším přihnout kontakty na relátkách je tam docela velká vzdálenost.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od marfy8 »

Sehnal bych novou tu jednotku a mohl by ses pohnout dál. Takhle můžeš jen experimentovat a zničit i víc věcí ...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od Goauld »

Jednotku bych sehnal jinou, pokud byla pomačkaná, může být některá z smd součástek vadná a nemusí správně fungovat. Změř co se dá, může být po bouračce někde švihlej drát. Zkontroluj kabeláž jestli není někde prodřená a nedotýká se kostry. Může být vadnej termospínač a říkat kompresoru, že se přehřívá.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

m4rt4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.07.2012 22:40
Bydliště: Netolice

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od m4rt4s »

Zejtra se staví kámoška s fabii tak snad bude mít stejnou jednotku :D tady je ta moje po narovnání :)
Přílohy
100_4919.jpg

m4rt4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.07.2012 22:40
Bydliště: Netolice

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od m4rt4s »

tak nakonec kámoška nepřijela, nikdo mi jednotku nechce pujčit . . . :lol: ani se jim nedivim :D taky bych se cukal kdyby jí někdo chtěl pujčit :D potřeboval bych poradit jak proměřit venkovní teploměr jak je pod sklem- jestli by za to moch on vzpomínám si že přes KTS v aktuálních hodnotách mi to teplotu venkovního vzduchu neukazovalo . . .a taky jak proměřit snímač talku klimatozace jak rozpojuje obvod je na trubce u plnicí přípojky a má 3 piny . . . taky mě napadlo, že jsem měl zádadu v ŘJ motoru nevim přesne co tam bylo psáno ale týkalo se to snímače teploty chladicí kapaliny (sporadická záváda) a stalo se mi že jsem jel a rafička teploty motoru lítala sem tam jako na otáčkoměru když se turuje motor . . . .ale nevim jestli má souvislost snímač chladicí kapaliny s fungcí klimatizace :-)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem s klimatizací

Příspěvek od Goauld »

Čidlo teploty vody je pro klimu důležitá hodnota. Pokud ukazuje vysokou teplotu, tak se kompresor nepustí. Snímač tlaku nezměříš, jedině vyzkoušet jinej. Dá se vyměnit bez vypuštění klimatizace, je pod nim ventil, kterej se sám zavře po odmontování snímače.
Podle mě je na 95% chyba v té řj. dochlazování. Máš ji rozflákanou, takže první sežeň jinou funkční, nebo rovnou novou a pokud to nepojede, tak teprve řešit další možnosti.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“