Zapojeni zesilovace anteny????

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Paveljr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od Paveljr »

Prosim o radu ,jak zapojit antenni zesilovac - vymenil jsem tovarni Betu za Dvd Video/audio system,ale problem mam s RADIOVOU casti (mp3,audio klipy,video funguje vyborne).Na novem radiu(pripojenem pres Iso redukci+antenni redukce) chytam jenom nekolik nejsilnejsich stanic a stejne sumi,pritom na Bete me vsechny stanie jely krasne ciste.Koupil jsem antenni zesilovac a zapojil na nej antenu a nasledne do radia.Problem je s 12 V napajenim,ktere nevim kam mam napojit.Na radiu je modry kablik s popisem Antena power,ale kdyz jsem na nej zesilovac napojil,tak radio chrcelo a prijimalo jeste hur.Stejne tak kdyz jsem zesilovac napojil na 12V napajeni radia...Nevite nekdo,odkud zesilovac napajet?DIky

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od Tomm »

Mas fantomovy adapter? Pokud ano, tak ho normalne pripoj do anteny (mezi auto a radio) a modry kablik z nej na modry kablik z radia (ne ze strany auta!).
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Paveljr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od Paveljr »

Nevim jestli Fantomovy,ale mam tam dokoupeny adapter(takovy tlusty "cinch" ),ktery jsem zapichl do origo koncovky a odtud pak jde do zesilovace a ten do radia.Ze zesilovace pak jde cerveny napetovy drat,ktery kdyz ale napojim na drat Antena power(modry) ,tak se prijem jeste vic zhorsi,nez bez nej...

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od mathew08 »

mal by to byť iba ten konektor, ja som ho tiež dokúpil na Panasonic

Uživatelský avatar
Eja007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od Eja007 »

Taky mám tento problém.Mám sice polo 2003 a po zapojení zesilovače to má stále špatný příjem signálu.Když jsem se dívál na kabel od antény tak vede do nějaké krabičky velikosti relé na které je zdola nějaký konektor jako na PC.Nemůže to nějak rušit ten signál když tam není originál rádio?

Uživatelský avatar
cajdauo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od cajdauo »

zdravim .,take jsme nahrazoval BETU jinym radiem a je poreba temer kompletne prepinovat ISO konektor,protoze nejen napajeni anteny je jinak a u urcitych radii se muze dokonce radio znicit,protoze se potka napeti proti sobe teda pokud nestihne vypadnouit pojistka.Prepinovani pokud nemas ten spesl nastroj jen tak neudlas takze pokud ho nemas tak stejnak budes muset zajet k nekomu kdo ho ma a ten pokud ho ma uz bude vedet co kam napojit,ale problem je proste v tom ze BETA ma napajeni anteny zabudovane v sobe

Uživatelský avatar
Eja007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od Eja007 »

no já mám rádio už v autě rok a pořád hraje takže je asi vše ok až na tu anténu.Co doporučuješ teda udělat?

Uživatelský avatar
Paveljr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od Paveljr »

:(

Tarny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.06.2013 22:38

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od Tarny »

Páni,

som tu novy, kazdopadne precital som si vela clankov o zapajani zosilovaca anteny a hovadiny okolo toho, nikde ale nie je nafoteny ziaden postup. Myslim si, ze radsej raz vidiet ako 100 krat pisat .... zajtra planujem davat novu antenu tentokrat aj so zosilovacom ... uvidime co sa mi podari ale skusim to zdokumentovat... nikdy som to nerobil a nemam ani predstavu ako to ma byt zapojene.
=================================
Tarny § A nepredam ho, aj ked sa pooo... .

dopa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.07.2015 13:12

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od dopa »

Dobrý den,
chystám se vyměnit si origo radio za jiné na své Octe I.
Koupil jsem si i fantomové napájení, ale zjistil jsem, že ze strany auta nemám v ISO zapojený konektor 5. Kam mám napájení fantoma zapojit?
Děkuji

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od Goauld »

Na spínaných +12 po klíčku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od majrek001 »

taky nezapomeň vypinovat diagnostiku k radiu vetšina těch neorigo radií tak pouští +12V na tom pinu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

dopa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.07.2015 13:12

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od dopa »

Moc děkuji, toto asi nechám na nějakého autoelektrikáře. Zapojit na spínaných +12 je hračka, ale vypinovat diagnostiku k radiu bohužel nevím, co tím je myšleno :(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od majrek001 »

Obrázek

vypinovat pin 3 z napájecího konektoru pokud tam má radio něco osazeného
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zapojeni zesilovace anteny????

Příspěvek od Goauld »

dopa píše:Moc děkuji, toto asi nechám na nějakého autoelektrikáře. Zapojit na spínaných +12 je hračka, ale vypinovat diagnostiku k radiu bohužel nevím, co tím je myšleno :(
Odpojit kontakt v konektoru, kterej je pro diagnostiku origo rádia. Neorigo rádia tam většinou pouští +12V pro spínání zesilovače, nebo napájení elektrické antény. Tam se taky dá zapojit napájení toho fantomu.
Obrázek ti nademnou poslal majrek001
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“