Tlakový spínač climatroniku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Tlakový spínač climatroniku

Příspěvek od paprika44 »

Chlapci chci se zeptat......climatronik mi v diagnostickem modu ukazuje chybu: 318 - Tlakový spínač klimatizace Climatronic
Dá se nějak zjistit, jestli je ten spinac opravdu KO ? Popripade nejak promerit konektor ?
Uz jsem tu jednou o tomto problemu psal a bylo mi zdeleno, ze nemam menit spinac ale nechat doplnit climu ale pro jistotu se jeste ptam, mam moznost ho koupit za 500,- kč
Odsrouboval jsem ho a na te trubce od climy je ventilek a kdyz jsem ho zamackl tak to zacalo sycet podobne jako u kola z cehoz usuzuji, ze tam tlak je, ovsem jak zjistit kolik chladiva tam je to nevim ... nejaka rada prosim ? :)
Sice mam znameho, ktery mi klimu doplni za 700,- a v normalnim servise se to pry pohybuje okolo 1500,- ale i tak budu rad za nejaky postreh/radu
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tlakový spínač climatroniku

Příspěvek od Goauld »

Tlakovej spínač se změřit nedá. Posílá pwm signál a na změření je potřeba osciloskop. Pokud climatronic vyhodnotí, že je špatnej, tak nejspíš je. Může být na vině taky vadná kabeláž.
Kontrolou a doplněním chladiva musíš samozřejmě začít, bez toho se dál nehneš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Tlakový spínač climatroniku

Příspěvek od paprika44 »

No prozatím jsem sehnal ten spínač za 100,- kč :D
http://auto.bazos.cz/inzerat/23156384/P ... 959126.php" onclick="window.open(this.href);return false;
místo 1 200,- : http://www.adusservis.cz/spinace--press ... 1j0959126/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dále nechám klimu doplnit a pak se v tomto vlákně ještě ozvu, jak jsem dopadl .... :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Tlakový spínač climatroniku

Příspěvek od paprika44 »

Takže, včera jsem doplnil chladivo do klimatizace, odsálo mi to 80g chladiva pak zkoušel ten přístroj těsnost, která je v pohodě a pak mi to doplnilo 720g chladiva. Ovšem klima stále nechladila......dneska jsem vymenil tlakový spínač....už mi to neháže chybu v diagnostickém modu v climatronicu....ale klima stále nechladí .... nějaký nápad, čím to může být ?
Kompresor sepíná, vysokotlaké čidlo je vyměněné,chladivo doplněno,těsnost systému je ok.....akorát mi to někdy napíše v diagnostice chybu:
25b - Servomotor nastavovače klapky rozdělení vzduchu - prostor pro nohy/rozmrazování Climatronic

Může to mít za následek můj problém ? .... protože co se týče rozdělení vzduchu tak mi funguje vše ( na nohy, na hlavu, na čelní sklo, vnitřní cirkulace atd. )
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tlakový spínač climatroniku

Příspěvek od Goauld »

Pokud kompresor spíná, tak by klima měla chladit. Poznáš to tak, že zapneš klimu, necháš to chvilku běžet a pak osaháš trubky, jedny budou horky a druhy ledovy. Pokud výstupní nízkotlaká nebude studená až ledová, tak nefunguje expanzní ventil, nebo kompresor netlačí. Pokud bude, tak ti nefunguje klapka rozdělení studenej/teplej vzduch.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Tlakový spínač climatroniku

Příspěvek od paprika44 »

Včera jsem normálně zjistil, že se mi netočí kompresor......zkusil jsem ručně zahýbat s tou spojikou ale kdyz zapnu klimu tak se netočí, koukal jsem na kabeláž od alternátoru.....2 drátky mají poškozenou bužírku takže začnu vyměněním kabeláže.....ale počítám s tím, že odešel kompresor......máte někdo nějaké levnější e-shopy ?? Koukal jsem a našel jsem jeden za 4600,- ... to je docela pálka :D
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tlakový spínač climatroniku

Příspěvek od Goauld »

Když se kompresor netočí, tak to neznamená, že odešel. Spojka kompresoru nesepne pokud je málo chladiva, tys doplňoval, takže tím to není. Nebo pokud je vysoká teplota chladícího prostředku (vody v chladiči, ne média v klimatizaci). Teplota být vysoká nemusí, ale může být vadny čidlo teploty a to řekne jednotce dochlazování, aby nesepla kompresor. Sama jednotka dochlazování může být vadná.
Začni tou kabeláží a pak na vagu zkontrolovat teploty.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“