Demontáž ofuků oken a modré LED diody

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Demontáž ofuků oken a modré LED diody

Příspěvek od Fessy »

Čaute,

chci se zeptat, jak bez poničení čehokoliv demontovat ofuky oken viz obrázek. Přijde mi, že je to tam přilepené a nechci to rvát úplně na silu. Příští týden dělám STK a čím méně tady těch blbostí tam bude, tím lépe. Navíc by mohli mít problém, že to zakrývá výhled z okna kolem sloupku. Další dotaz směřuje na modré LED, které mám vepředu. Jedna začala problikávat, tak je chci obě vytáhnout a nechat tam volné místo, zda to tak může zůstat. Mají tam v podstatě jen estetickou funkci.

https://www.autohotarek.cz/upload/image ... 0x1200.jpg
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Demontáž ofuků oken a modré LED diody

Příspěvek od stevocz »

ofuky su tam len natlacene. ak to tam niekto nenamonotoval nejak inac. na STK zatial u nikoho nevadili.

modre ziarovky vo svetlach povolenie nie su a ked blika tak urcite to bude vadit takze by sa spravne mali vymenit. prazdne miesto tam zostat nemoze lebo na stk ti ma svietit vsetko co ma a kedze tam nebudu spravne by si mal mat problem.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Demontáž ofuků oken a modré LED diody

Příspěvek od Fessy »

A co tam teda patří? Za co je mám vyměnit? Je to tuším pod dálkovými. Potkávačky mám, mlhovky taky. Nějaká parkovačka? Nějak totiž nechápu jejich význam. Svítí jako jediné při vypnutém motoru se zapnutými světly a když nastartuji, tak svítí stále, akorát se rozsvítí ještě potkávačky. Takže mi ve předu svítí vlastně 4 žárovky, když jezdím.

// EDIT

W5W 12V 5W W2 nebo H6W 12V 6W BAX9s ?

// EDIT #2

Tak jsem to vyměnil a podle příspěvků na internetu jsem se toho celkem bál, ale šlo to kupodivu dobře :)

Díky za odpověď
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Demontáž ofuků oken a modré LED diody

Příspěvek od Crowley »

Jo, jsou to parkovačky, aka. obrysová svtla. Z hlavy nevím, co je to za typ járovky, ale v každý sadě jsou alespoň dvě (sada žárovka hlavní, blinkr, nad SPZ a do interiéru a několik pojistek...).

Stačí se vloupat do dálkový paraboly a vytáhneš jí "za ocásek". drží tam jen tak, na smyl a zajišťuje to víčko paraboly.
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Demontáž ofuků oken a modré LED diody

Příspěvek od majrek001 »

parkovací světla=obrysová světla je tam klasika 5W celosklo patice T10
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“