rádio šumí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

rádio šumí

Příspěvek od Hladasek »

zdravím chlapi
mam problém s radiem bylo tam puvodne to originalni a ted jsem koupil jiné a konecne si poridil to napajeni anteny aby mi slo i radio všechno v pohode pekne hraje ale jakmile nastartuju a zapnu světla potkávačky tak to začně šumět když dám jen mlhovky tak je to dobrý ale s potkávačkama ani prd nevíte někdo co to způsobuju díky
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: rádio šumí

Příspěvek od majrek001 »

nemáš v potkávačkách daný HID-ky náhodou?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio šumí

Příspěvek od delong »

Už sa to tu preberalo veľakrát. Originálne alebo ak chceš továrenské rádio má zapojení ISO konektor napájania ináč ( vodiče sú úplne ináč zapojené ako býva zvykom na to pozor!) .
Preto ak si tam dal neorigo rádio kupované v obchode (neuviedol si aké si tam dal čo je dosť podstatné) skontroluj zapojenie ISO koncovky napájania a nepotrebné piny si poznač , vypinuj s konektora a zaizoluj. Možno sa ti ešte zídu.
Zapojenie ISO koncovky napájania nájdeš na googli. Hlavne si tam nechaj zapojené len pin 7 a 4 (+12V) a kostru pin 8. Pin5 je napájanie z rádia do autoantény ak máš anténu s aktívnym zosilovačom .Napája sa cez fantómov napájač. Poprípade pin 6 ak tomu rozumieš.Ešte raz skontroluj ISO koncovku .
Přílohy
iso_konektor.jpg

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: rádio šumí

Příspěvek od Hladasek »

radio je nějakej číňan hannsen či co ale přepojil jsem aby to bylo správně mám tam teď už jen na 8če hnědou kostru na 4ce je červenožlutý a na 7če je červený plus teda jsem tam teďka připojil to napájení antény modrý drát do 5ky jak jsem se dočetl, divný ale je že mi to dělalo i s tím origo rádiem myslel jsem že je nějaký špatný ale nevím teda jestli nění problém v žárovkách auto jsem koupil před pár měsíci dovoz
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio šumí

Příspěvek od delong »

A rádio čo šumí ďalej alebo je to už OK ?

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: rádio šumí

Příspěvek od Hladasek »

rádio šumí pořád nevim jeslti to nebude opravdu těma žárovkama když si vzpomenu dělalo mi to i u toho staryho originalniho radia ale ted jsem ho dal do auta našim a tam funguje normálně takže asi ty žárovky nebo nevím co to je za skrat
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio šumí

Příspěvek od delong »

A čo tam máš za žiarovky? Tlmené alebo diaľkové to rušia ? Keď žiarovky vypneš rádio hrá normálne? Skús zapojiť tam na skúšku nejaké iné rádio aspoň nejaký Pioneer alebo Sony. Možno to rádio čo si tam mal nemá odolnú filtráciu a preniká ti nejaký VF bordel zo sieti alebo poklesne napájacie napetie v rádiu. Alebo vypadne napájanie pre anténu. Možností je viac ťažko radiť na diaľku. Modrý vodič z pinu 5 ISO konektora ide priamo na fantómov napájač? Keď zapneš rádio je na tom pine 5 12Volt ? Aký prúd ti potom tečie do antény?

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: rádio šumí

Příspěvek od Hladasek »

nevím co tam je za žárovky koupil jsem auto před pár měsíci nějak jsem to neřešil ale objednal jsem nové žárovky tak uvidím co jestli to bude stejný když přepnu s potkávaček na mlhovky nebo jen parkovačky tak je to ok...jojo modry vodic z 5ky jde primo do toho válečku...radio asi nic moc ale kdyz jsem to daval do kupy s vyplym motorem tak to vsechno hralo pekne bez problemu takze budu muset bádat
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio šumí

Příspěvek od delong »

S vypnutým motorom to bude hrať pekne ale ako náhle štartneš tak začne iná muzika :sharm: . Zapneš kľúčik (ale nenaštartuješ) rádio hrá normálne ? Potom zapneš stretávacie ( stále nemáš naštartované len zapnutý kľúčik svietia kontrolky dobíjania mazania atď ) a rádio hrá tiež normálne alebo je už nejaká zmena? Tak daj vedieť ako si dopadol . Keby si nebol tak ďaleko pozrel by som ti to osciloskopom :wink: a hneď je to jasná vec.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“