Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
ulda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice, práce Praha
Kontaktovat uživatele:

Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Příspěvek od ulda »

Plánuji si nechat přečalounit interiér z šedé do černé barvy (obložení sloupků, stropnice ). Poptal jsem pár čalouníků v okolí a ve výsledné ceně byl rozdíl cca. 3000-4000 Kč za to, že si sám z dílů odstraním původní potah a molitan a důkladně to obrousím. Jelikož se jedná o nemalou částku peněz tak se chci zeptat zda to už někdo z Vás dělal a čím to co nejlépe dostat dolů a obrousím.

Předem děkuji za rady

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Příspěvek od marfy8 »

Na sloupcích a stropnici je to jen lepené... strhneš a šmirglem obrousíš zbytky.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Příspěvek od vtuni »

hlavně z těch sloupků se to dělá fakt parádně... :fool:
na stropnici jsem neměl morál.. hlavně ona nic moc nevydrží... a nechtěl jsem ji někde zlomit takže jsem to lepil vždycky (a už jsem pár stropnic udělal) přes...jenom jsem si rozšířil o něco málo díry na lampičky aby se tam pak zase vešly.. když to nabyde materiálem...

jinak můj první strop kterej má ted steff99 je lepenej kompletně "přes" ... a taky to drží.. a de to...

jinak nevím kolik si kdo za ten strop řekl... ale jestli to máš mít o 3-4tis levnější tím, že si to připravíš......tak tak možná ani nechci vědět kolik to má stát dohromady...
a nebo naopak chci... :smoke:

škoda že jsi z druhýho konce republiky..jinak bych si udělal za takovouhle cenu i brigádu. :mrgreen: ... :taunt: :taunt: :taunt: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
ulda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice, práce Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Příspěvek od ulda »

Cenu ti klidně řeknu s tím nemám problém. Za materiál a práci chce 5500,- Kč (stropnice, 2x obložení sloupků A,B,C). Když si to bude i sám připravovat tak chce 8500,- Kč. Je to oficiálně poptaný čalouník, žádný známý (žádného neznám :-) ) Poptal jsem 3 čalouníky z okolí a ceny byly cca stejné. Právě psali že je to děsná piplačka to strhnout a obrousit.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Příspěvek od marfy8 »

vtuni píše:jinak můj první strop kterej má ted steff99 je lepenej kompletně "přes" ... a taky to drží.. a de to...
A pokud sis to dělal sám, tak jaké lepidlo se na to používá? Napadá mě chemopren a třeba štětcem roztírat?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Příspěvek od vtuni »

ulda :arrow: ..tak jestli to dělá z telecí kůže tak by to tak cca odpovídalo... pokud na to mrskne nějakou látku nebo koženku... tak to bych za to nedal..
marfy :arrow: jo jde to i chemoprenem... ale lepší je koupit nějaký spešl čalounický lepidlo..podle matroše..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
ulda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice, práce Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Příspěvek od ulda »

[quote="vtuni"]ulda :arrow: ..tak jestli to dělá z telecí kůže tak by to tak cca odpovídalo... pokud na to mrskne nějakou látku nebo koženku... tak to bych za to nedal..

a jak to mám asi udělat když to chci ( :-) ) a sehnat čený interiér se skoro nedá. Nedávno tu člen "rdmfolie" prodával na ND Jubi a říkal že to co chci prodal za 6500,- (asi v tom ještě byl ten plast kolem zadního okna), ale kdo ví kdy budou další takové věci naprodej. A teď babo (případně "vtuni" ) raď :-)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Příspěvek od vtuni »

tak něco jinýho je origo díl... těch jubin co to měly je málo... a když by jsi to šel koupit do VW tak to bude stát cca 30tis... (teda jestli se to vůbec ještě dá objednat... protože některý věci na jubi už jsou 100% vyběhlý z výroby a zrušený bez náhrady...)

no a když vezmu že umím sehnat origo potahovku za cca 400kč/m ... a potřebuješ na to tak dejme tomu 4m ... tak si to spočítej sám...

prostě je to o opicích a banánech.. a záleží co chceš, a jestli na to máš... a jseš to ochotný za to dát...
já to měl o dost jednodušší... já mám pětidvéř..a na ten se origo černá stropnice nikdy nedělala... takže jsem to měl s rozhodováním o dost jednodušší.. a věděl jsem že nemá cenu sedět a fńukat, že je něco drahý nebo že to nejde sehnat.....já a všichni, co máme pětidvéřáky...jsme si museli prostě poradit.. :wink:
někomu stačí ten strop přestříkanej černým sprejem (stačí hledat... v sekci ostatní je na to téma.."taková malá předělávka") ...někomu stačí flok... někdo si vystačí s alcatrazem nebo nějakou obyč látkou..někdo prostě chce mít origo italskou alcantaru za 2000kč/m ... a někdo pravou kůži...
v každým případě je to tvoje věc... kolik za to dáš a z čeho to budeš mít...

jen podle mýho je ta cena za přečalounění do obyč látky ...trošku mimo....
a já už jsem, skromně řečeno, do auta (aut) za úpravy nějakou kačku pustil.....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
ulda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice, práce Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění potahu a molitanu z dílů v interiéru

Příspěvek od ulda »

Je mi jasne ze origo díly jsou mimo možnosti (hlavně finanční). To si koupil snad jen "zvířátko", za tu dobu co procitam forum jsem o tom u nikoho jiného necetl.

Něco jsem si o těchto predelavkach samozrejme přečetl, včetně toho sprejovani. Ale ten fakt nechci. Ještě jsem přemýšlel o flocku, ale ještě jsem nezjistoval kolik by flock stal.

Zkusil bych to i sam, ale myslim ze by to asi moc dobre nedopalo. Nikdy jsem zadne calounicke prace nedelal ani nezkousel. A kdyz vidim tvarovani stropnice tak to už vůbec :-)

No ještě popremyslim. Kazdopadne dekuji za názory.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“