svití ABS,bliká vykřičník

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Triffid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.08.2012 22:36

Re: svití ABS,bliká vykřičník

Příspěvek od Triffid »

Včera jsem se v tom zase hrabal a zase bez výsledku. S duduhem jsme přes PM ještě řešili vlastní funkčnost ABS, test akčních členů, kontrolu konektoru a napětí na svorkách pod palubkou. Svorky vypadaj v pořádku, mají všechny kolem 12 V, svorka X až po otočení klíčkem. ABS samo o sobě asi nefunguje, na štěrku se mi ho nepodařilo sepnout. Test akčních členů se mi taky nepovedlo spustit, hlási mi to chybu "funkce nedostupná". Pro jistotu jsem ještě vyměnil pojistkovku z jiného Golfa, abych měl jistotu a tím to také není. Přímo na čerpadle ABS žádný konektor nevidím, nebo ty kabely co do něj vedou vypadají, že jsou tam napevno, našel jsem jenom dva konektory hned vedle v tom tubusu, kde vedou kabely do interiéru, tak jsem je pro jistotu prostříkal kontaktolem, ale taky to nepomohlo.

Máte ještě nějaký nápad, než to pošlu nějakému elektrikáři? Případně víte o někom šikovnym z okolí Prahy, kdo se vyzná v Golfech a neřekl by si tisíce za zjištění závady?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: svití ABS,bliká vykřičník

Příspěvek od marfy8 »

Kolik ti dobijí alternátor?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: svití ABS,bliká vykřičník

Příspěvek od duduh »

:wink: citace: Co se týče baterky, tak podle VAGu i měřáku má 12,9 v klidu a 14,4 po nastartování, takže tady problém nebude.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: svití ABS,bliká vykřičník

Příspěvek od gars7 »

Zdar,mám stejný problém kontrolky začaly svítit po servise brzd(výměna hadiček)ale zjistil,že mi přibrždují zadní válce na brz.třmenech.Muže to mít vliv na svícení a blikání kontrolek?Díky.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: svití ABS,bliká vykřičník

Příspěvek od gars7 »

Tohle mi VAG vyhodil:
IMG_20180204_105638.jpg
IMG_20180204_110949.jpg

pleba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.06.2009 15:01

Re: svití ABS,bliká vykřičník

Příspěvek od pleba »

Takže moje zkušenost s chybou 00668 (svorka 30):

Celé mi to rozhodila zkurv.... čínská pojistka koupená někde na benzínce (světle zelená 30 A v to setu). Jsou totiž prej tenčí a hrozně tím pádem hřejou. Roztekla se mi a natekla i dovnitř. Zkoušel jsem to čistit nožíkem ale nakonec jsem musel z boku odřezat plast a borec mi tam hodil klasickou (tmavě zelenou) pojistku s ISO. Ještěže to byla ta první pojistka na baterce a dalo se to odříznout zboku až šly vidět ty nožičky. Dále mi to ovlivnilo i klimatizaci. VAG nezjistil na klimě nic ale pořád hlásil chybu 00668 na brzdách plus vykřičník na palubovce a nefunkční ABS samozřejmě. Vůbec mi nespínal klimakompresor. Všechno způsobeno špatným kontaktem na pojistce na baterce.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: svití ABS,bliká vykřičník

Příspěvek od gars7 »

JJ já měl něco podobného pojistky z Globusu,nevím přesně jestly jsem je dával na ŘJ nebo Čerpadlo.Jel jsem cca 200m auto zdechlo,vyndal jsem ji zase dal zpátky a normálně nastartoval,ale po200m zas kaput.dal jsem starši pojistku a v pohodě.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“