Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od paprika44 »

Zdar chlapci, není to moc dlouho, co jsem měnil kabel od ABS na předním kole. Po výměně mi ABS fungovalo suprově. Další den jsem s autem jel a rozsvítila se mi kontrolka od ABS.
Vag mi psal: Chyba 01276 - Hydraulické čerpadlo ABS ( V64 )
16 - 10 Signál mimo toleranci
Mechanik mi řekl, že je to na výměnu čerpadla......

Zkusil jsem otevřít pojistkovou krabičku nad baterkou, kde jsou 3x 30A silové pojistky, všechny byly OK AŽ na to, že když jsem je vytáhnul, byly častečky prachu, oxidace atd. Tak jsem kontakty mikrošroubovákem oškrábal + jsem oškrábal pojistky a prostříkal to WD-40, smazal chybu VAGínou a ABS mi v momentě fungovalo normálně....
Píšu to tu jako poznatek ( radu ) pro ty, kterým se to stane ;) Pokud jsem špatně zařadil téma tak se omlouvám.
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od Goauld »

Jo jo, to je známá věc, že oxidujou kontakty u pojistek na baterce. Mechanik, kterej řekl, že je to na výměnu jedntoky, chtěl buď vydělat, nebo je hodně nezkušenej.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od paprika44 »

Spíš o tom ví úplnou p*ču :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od xerxes »

paprika44 to napsal hodně dobře :mrgreen:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od duduh »

Napájení pro ABS je první po čem jdu.A to druhé je to,že si čerpadlo odzkouším diagnostikou.
Dále mohu jen konstatovat,že tu práci v (některých) servisech, není třeba nikomu závidět.Málo peněz a kvaltování.Mechanici nemají potom čas někde bádat,vymění raději celý díl.Další otázkou je praxe a to platí hlavně pro ty co dělají jen pro sebe.Neopravují tedy jen jednu značku.Je pravdou,že jsou školení,ale ta zase něco stojí a hlavně utíkají zakázky a tedy peníze.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od xerxes »

přesně tak servisu to je jedno jak jsi blby tak plat,hodně krat se mi stalo že někdo přijel z autem jen kvuli toho že v autorizovanym servise nemaji zajem něco řešit

GTom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.10.2009 13:34
Bydliště: Litoměřice

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od GTom »

Zdar chlapci.
Poprosil bych o jednu radu jelikož tady celkem víte dost o ABS. Mě se pojebalo tak ABS,že se mi spouští úplně náhodně třeba i při rozjezdu. Nejsem mechanik a tak jsem se objednal do servisu. Jenže musím si 14dní počkat,páč mají plno :(. Tak mě napadlo jestli mohu vyndat ty tři silové pojistky u baterie od ABS a chvilku jezdit bez nich. Potřebuji do opravy vyřadit ABS úplně . Náhodné spouštění mě fakt při dobrždování nebaví.
Dík za rady.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od Goauld »

Pojistky co sou v pouzdře na baterii nevyndávej. Vyndej pojistku číslo 9 v interiérové pojistkovce. ABS tím vyřadíš z funkce a měla by trvale svítit kontrolka.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od sahara »

takže je lepší ty pojsky na tý baterce napatlat vazelínou jako třeba plus minus na baterce,aby to nebylo suchý?díky
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od duduh »

I když ty šrouby dotáhneš,tak zde dochází vlivem velkých teplotních rozdílů a proudů k povolení těch šroubů a následnému teplotnímu namáhání spojů,šroub=pojistka.Vlhkost tomu také dodá své.Tedy spoj následně zčerná a potom to celé vyhoří.To samé dělá i odlehčovací svorka X.
Je nutné občas 8O na šrouby.Ta vazelínka tomu neuškodí.Dává se spešl na baterie,ale postačí i nějaká co máš po ruce.Nééééé grafit.Šrouby pořádně dotáhnout.

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od sahara »

Díky, odpoledne na to juknu....
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

pleba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.06.2009 15:01

Re: Poznatek u hydraulického čerpadla ABS

Příspěvek od pleba »

paráda kámo,ušetřil jsi mi peníze za ABS čerpadlo...udělal jsem to jak jsi psal..vytáhnout pojistky,pořádně je očistit,oškrábat a nastříkal jsem všude kontaktol a vymazal chybu...ABS už nesvítí.díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“