Tachometr neukazuje !!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

kiss53
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 21.12.2007 14:48
Kontaktovat uživatele:

Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od kiss53 »

Zdarvím mam fakt problem, Nejde mi tachometr...mam 1.4ku GIV benzin a začalo to nejdriv litat jak střeštěny. Na neutral a nebo bez plynu to ukazovalo normalne ,ale jen sem seslap plyn zacalo to vypinat a zase nahazovat ručička dělala co chce. Tet uz nejde vubec, většina lidi to vyřešila jak sem se dohledal výměnou čidla v převodovce.Udělal jsem to śamé ale nic.....tachometr stale neukazuje...Nevite co jestě může být špatné???Prej to jde jeste pres ABS ....ale ABS me chodi bez problemu na VAG jsme projeli budiky a ty jsou OK ....diky za veškerou radu
Naposledy upravil(a) kiss53 dne 08.02.2008 16:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: HELP Please!!!!

Příspěvek od DworiBak »

Zkontroluj kostru co je pod volantem 8O

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: HELP Please!!!!

Příspěvek od vtuni »

nejsem sice moderátor ale líp jsi téma pojemnovat nemohl.... proč se tu asi píše přečtěte si návod na používání fora... :roll: :roll: :roll: viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=31886 ale to se tu řeší furt dokola a je tomarný...

k tvýmu problému..je možný že ti odešlo čidlo mě se to stalo taky ...vyměnil jsem čidlo a vše OK
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

kiss53
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 21.12.2007 14:48
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP Please!!!!

Příspěvek od kiss53 »

No tak se teda omlouvam ,ale vetšinou na tohle nekdo reaguje:) Takže problem vyřešen ....draty k čidlu ...konkretně jeden ten signalní byl ukroucenej nebo proste prasklej a to tam kde se pripojuje k tomu velkyymu svazku pod držákem baterky.....tak kdyby nekdo mel podobnej problem tak pred tim nez vymenite cidlo to zkontrolujte ..ja mam teda jedno čidlo k mani :))) Ale to dam do bazaru. Tak se mejte

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od vtuni »

v poho.. :wink: .ale jde o to že až někdo bude za 3 měsíce hledat pomoc, protože mu nefunguje tachometr, tak se mu to bude hledat hodně blbě.. protože mu náyev topic nic neřekne...i když se to tu už třeba uspěsně vyřešilo dřív....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

milos 3285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.10.2011 14:27

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od milos 3285 »

Ahoj chlapi.Mám podobný problém,nefunguje mi rychloměr(občas na minutu naskočí) a ručička paliva se naklání v zatáčkách jak u starých aut.Zkusil jsem odpojit a zapojit baterku jak tu jeden radil.Pomohlo to,ale fungovalo to jen 5km pak zase nic.čím to může být? Budu vděčný za každou radu.Kdyby to bylo čidlo tak si myslím že to nepůjde vůbec ne???, Díky za radu chlapi.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od tornado1 »

vedení ke snímači nebo vadný snímač
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

milos 3285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.10.2011 14:27

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od milos 3285 »

Tak chlapi,problém vyřešen,byl to fakt ten snímač.Originál stojí 1600 on mi ho mi sehnal za 500 od jiného výrobce.jinak díky za radu.

Hoffikiller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.10.2011 22:13

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Hoffikiller »

nazdárek taky jsem měnil snímač na převodovce a bylo to tím, děkuju za pomoc, jinak snímač stojí 570 Kč v replice :D

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od G3-lower »

Kluci mam problem na kokte. Nefunguje rucicka rychlomeru (je porad na 0, otackomer fakci, palivo fakci, teplota fakci. Kazdou chvili pipa ze neni benzin a taky se nenacitaji ujete km. Kdyby nebyl zapojeny nahon tachometru v prevodovce tak by nesel otackomer ne?

Bude to ten SNIMAC NA PREVODOVCE? Zbytek budiku Vam fungoval?

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Sairus »

No, sice jsem to nikde nenašel, ale raději to dám sem at mě někdo nejebe :lol: máte někdo zkušenost s tímhle? čím to je?
Přílohy
38.jpg

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Sairus »

svou otázkou samozřejmě myslím to, že blbne displej počítadla km... :lol:

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od delong »

Vadné páskové vodiče (naparované uhlíkom) z dps na lcd diplay, prasknuté spoje dps, samovoľná degradácia displeja zpôsobená pozvoľným roztekaním kvapalných kryštálov chýb je viac ale ide to spraviť :wink: .Potrebné náradie mikrospájka, horkovzdušná pájkovačka, mikroskop alebo hodne silná lupa, spájkovacia kvapalina napr. FL88 Fluxi, cín ,merací prístroj (ja používam osciloskop) a hodne šikovné ruky :lol: .

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Sairus »

Aha...tak to jsem hodně mimo, na takovou opravu prostě nemám.... nejen znalosti, ale hlavně ruce 8O .. měl jsem den před tím, než se to stalo, odpojenou baterku a dával jsem kroužky kolem budíků...pomůže třeba jen vyměnit ten displej?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tachometr neukazuje !!!

Příspěvek od Goauld »

Spíš vyzkoušej odpojit baterku, nechat to chvilku být a zase zapojit, je možny, že se to spraví samo. Displej by pomohlo vyměnit kdyby to bylo jím samotným, ale pokud je chyby jinde, tak ti to nepomůže. Displej sám o sobě moc neodchází, viděl bych to spíš na vadnej kontakt, nebo se to opravdu jenom vyblblo a po odpojení baterky to zase bude dobry.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“