Porucha plováku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Porucha plováku

Příspěvek od paprika44 »

Caute, dneska jsem mel na tachaci asi jeste 1 carku od rezervy ( rezerva nesvitila ) po ceste se auto nechovalo nijak zvlastne ze by treba cukalo atp.
No prijedu k baraku, zhasnu motor a asi za hodku prijdu k autu ze preparkuju, zaradim spatecku, rozjedu se a motor zdechnul. Zkusil jsem znova nastartovat ale uz ani po 10x to neslo. Tak jsem auto dotlacil na parkoviste, a zkusil natankovat 5L benzinu do kanistru a jak jsem to tam nalil tak auto normalne jede. Hledal by jsem zavadu nejspis v plováku, jestli treba nevysi nebo jestli tam neni el. zavada.
Uz 1 se mi stalo, ze se mi rozsvitila rezerva, tak jsem zkousel kolik na ni najedu, cca po 30 KM mi kontrolka rezevy zhasla, coz jsem se divil.......
Takze vas zadam o radu, kde zacit.
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Porucha plováku

Příspěvek od marfy8 »

Začni u plováku :D :D :D ...
Vytáhni čerpadlo a zkus pročistit tu odporovou dráhu.

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Porucha plováku

Příspěvek od paprika44 »

K tomu plováku se dostanu tak, že odklopim zadni pravou sedačku a oddělám ten kulatej plech co tam je ? Nebo to je jinde ?
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Porucha plováku

Příspěvek od Kubos32 »

ANO pak povoliš tu plastovou matku a vytahneš cele čerpadlo s plovakem
Vw Golf 4 . 3dveř

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: Porucha plováku

Příspěvek od agron »

ahoj, měl jsem podobný problém. Nádrž ukazovala třetinu ale byla prázdná. Muj problém spočíval v tom, že někdo měnil čerpadlo v nádrži a dal ho tam špatně otočený a tim plovák nešel až dolu ( někde se zasekl... ) Kontrola a vyčistění toho čerpadla neni čas od času od věci pokud to nikdo nikdy nedělal. Většinou stačí vyčisti jen ten tišták po kterým to jezdí.. ale dej pak i bacha na to jak tam čerpadlo dáš. Já tam měl naproti hadičkám takovou velkou šipku a tu jsem musel natočit na vylisovanej trojúhelník co je u čerpadla na kastli. Jsem ted v práci, ale až přijdu domu tak ti sem hodim odkaz na foto návod. Je to teda návod na výměnu čerpadla, ale alespon ti řekne jak ho vyndáš.. Třeba pomuže :-)
Jinak mám naftáka, ale asi to bude stejný...

agron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.10.2013 19:12

Re: Porucha plováku

Příspěvek od agron »

Uplně jsem zapomněl to sem dát. Tak ti házim v code link na to čerpadlo :-)

Kód: Vybrat vše

http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/vymena-palivoveho-cerpadla-o1
Nevim jestli to už máš hotové, ale dej taky bacha až budeš sundávat ty hadičky na zajištění. Na zadní straně hadiček je takový tlačítko, který musíš zmáčknout. Já jen aby jsi je nebral moc násilím a neurval to...

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Porucha plováku

Příspěvek od paprika44 »

Díky za radu, v prosinci se na to podívám, teď venku pořád prší a to me nebaví si hrát s autem .... počkám až pojedu na chatu, zatím se orientuju podle najetých KM a 5L kanistr s benzínem vozim radši s sebou :D
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Porucha plováku

Příspěvek od marfy8 »

Máš pravdu, ve sněhu a mrazu se mnohem líp pracuje... :D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“