Dochlazování motoru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
nekva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.01.2014 23:37

Dochlazování motoru

Příspěvek od nekva »

Dobrý den,chtěl bych se zeptat čím může být způsobeno neustálé dochlazování motoru i při zamčeném autě.Jde o to,že někdy se větrák zapne třeba 10min po zamčení,někdy až za půl dne a stalo se mi to i po 4 dnech co jsem s autem nejel.Jednotka dochlazování byla vyměněna za novou,VAG nic neukazoval před výměnou ani po výměně.Bylo mi řečeno že jde o softwarovou chybu způsobenou špatným nachipováním.Prosím o jakoukoli radu.. Jedná se o Boru 2002 1.9 TDI 74kw

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Dochlazování motoru

Příspěvek od duduh »

Povel k spuštění ventilátoru chlazení dává teplotní čidlo jak na chladiči tak bloku motoru.Toto ti vyhodnocuje ŘJ motoru společně s jednotkou dochlazování.Jestli máš klimu a je seplá,tak běží oba ventilátory.Jestli je přehřátý motor tak běží I/II stupeň (velký ventilátor).Tobě se rozběhne tedy velký ventilátor?Pod baterii je el. svazek k jednotce dochlazování.Ten si zkontroluj jestli není někde prodřený.Potom vyměňteplotní čidlo na chladiči.A tedy před chipem ti to nedělalo?Jestli né tak = reklamace chipu.

nekva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.01.2014 23:37

Re: Dochlazování motoru

Příspěvek od nekva »

Díky za radu..jde o to,že tohle všechno už bylo zkontrolováno a vyměněno..Nachipované je to půl roku a přijde mi zvláštní že by to začalo blbnout až po takové době. Ano sepíná se velký ventilátor ale pro při zamčeném autě když třeba ani 2dny nejelo :fool:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dochlazování motoru

Příspěvek od xerxes »

teplotni čidla rady odchazeji tak to je spiš otazka času kdy se co posere

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Dochlazování motoru

Příspěvek od duduh »

Jak píše kolega luki: Zkontroluj znova(vyměň) čidla T a zkontroluj i ten svazek jestli tam neřádila třeba kuna.Zkus ještě druhou jednotku dochlaz. :? Jednotce dochlazování je jedno jestli je auto zamčené nebo odemčené a jestli běží či neběží motor.Prostě na základě údajů sepne.Každopádně znova VAG = kontrola teplotních čidel a teploty chlazení.

nekva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.01.2014 23:37

Re: Dochlazování motoru

Příspěvek od nekva »

Ok...moc děkuji za rady

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“