BORA Netopi

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

BORA Netopi

Příspěvek od charlie77 »

Ahoj, mam problem. Auto mi netopi. Motor se podle budiku ohreje na 90°C po cca 7km, ale teply vzduch zacne foukat tak po 10km, a i kdyz nastavim na climatronicu teplotu na HI, tak se auto v tomhle pocasi (-8°C) vytopi tak na 16-18°C. Kdyz po chvilce zastavim a stojim na miste, tak teplota motoru spadne na nejakych 75-80°C. Cim to muze byt? Climatronic mi hlasi chybu servomotor pretlakove klapky V71 (Kde je a k cemu je netusim 8) ) Poradte prosim :? diky moc

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: BORA Netopi

Příspěvek od VWMysak »

Pročti si toto jestli ti to pomůže :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=169884" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: BORA Netopi

Příspěvek od charlie77 »

Dnes jsem to rozebíral a na něco jsem přišel. Servomotor teplotní klapky nebo tak nějak 8) děla zajimavé věci. Všimnul jsem si, ze nereaguje na zmenu nastavené teploty, ale vag nic neukazal. Tak jsem ho vyndal, rozebral. Vše vyzkoušel a jelikož fungoval, tak jsem ho dal zpět. Potom fungoval i při zmene teploty. Udělal jsem základní nastavení a i potom fungoval. Ted asi po peti hodinách jsem potreboval odjet. Nastartoval jsem a uslyšel jsem bzuceni, ano, motor se otevřel zřejmě na studeny vzduch a ted při zmene teploty není slyšet, zádné bzuceni. Nejaký nápad? 8) ted při těch -8 je docela kosa :D

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: BORA Netopi

Příspěvek od martin159 »

Kluci nedá se sehnat toto kolečko je to z rozebraného servomotorku na klapku dnes jsem to rozebral a vidím je to zlomený proto se protáčí ,ale tato závada je známá ,ale jen se chci zeptat jestli nevíte někdo jestli se dá sehnat jen to kolečko . díky.
Přílohy
prosím nedá se sehnat toto kolečko?
prosím nedá se sehnat toto kolečko?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: BORA Netopi

Příspěvek od vtuni »

je na něm někde číslo dílu....??
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: BORA Netopi

Příspěvek od martin159 »

ne ne bohužel není ,myslíš že je to možné sehnat?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: BORA Netopi

Příspěvek od vtuni »

nevím přesně odkud to je..takže ti nemůžu kouknout do etky.. :?
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: BORA Netopi

Příspěvek od martin159 »

motor V71 otvírá směšovací klapku

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: BORA Netopi

Příspěvek od Kubos32 »

mam na vas dotaz bratrankovi netopi bora ma Manualni klimu motor se mu zahřeje na 90 drži teplotu vše ale topeni fouka jen studene i když to da na FULL tak furt studene po agresivnejši jizde s toho fouka tak vlažne ale teplo bych tomu moc neřikal
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: BORA Netopi

Příspěvek od vtuni »

nemůže to mít zavzdušněný..?? pustit topení na full..a protáhnout.... někde pod plynem....

nebo zkontroluj průchodnost redukčního ventilu na zpáteční hadičce která vede od motoru do expanzní nádobky

nebo taky může být už zarostlej radiátor topení... takže je tam jen málo chladící kapaliny a proto to nehřeje...

prostě někde to máš zacpaný a do topení ti skoro nejde voda..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: BORA Netopi

Příspěvek od Kubos32 »

zavzdušnene to nebude mu to topilo ale on s tim jezdi malo tak 2-3x do tydne a jednou v zime zjistil že to netopi.
a zacpany radiator topeni da se nejak vičistit (profouknout) nebo jen koupit novy ?
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

BORA Netopi

Příspěvek od charlie77 »

Dělají se různý přípravky na čistění.. Mel jsem ten samy problem, ale nic mi nepomohlo. Takže palubka ven a novy výměník topení. (Alespon takhle to bylo u me)

Sem.tex
Člen klubu
Příspěvky: 208
Registrován: 10.07.2012 19:08
Bydliště: Brněnsko

Re: BORA Netopi

Příspěvek od Sem.tex »

už si to nepamatuju jak sme to dělali , ale na A4 sme odpojili v motorovým prostoru hadice od topení a narazili zahradní hadici a pustili vodu , sem tam sme tomu pomohli vzduchem .. solidní bordel z toho vytekl a pak to topilo :-)
VWGIV 74kw highline

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: BORA Netopi

Příspěvek od duduh »

Jestli ti funguje směšovací klapka a tou jízdou jsi čerpadlem prohnal topení tak udělej to co popisuje kolega.Propláchni to.Jedna hadice bude tlaková a druhá odtoková ať ti voda neteče do motoru.Hadice topení v motoru najdeš lehce.Jsou u protipožární přepážky a uprostřed.Co se týká topení v mrazech tak to u nafty není žádné terno.Naftové motory mají menší teplotní ztráty a tak to topí až po delší době než benzín.Pomůže dečka před chladič.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: BORA Netopi

Příspěvek od duduh »

Jo a jestli má Climatronik tak ten na Automat nebude fungovat od cca +5C venkovní teploty.Musí to být přeplé na manuál!.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“