zpátečková světla

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
robo.1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.04.2014 16:48

zpátečková světla

Příspěvek od robo.1990 »

Zdravím,

mám golfa 4 variant a začaly mi blbnout zpátečková světla, jednou jdou pak zase ne jak se jim chce :( žarovky a patice jsou v pohodě ;) ...asi to boudou kabely nebo spínač bych řekl :) auto mám necelej rok a ještě sem se v něm moc nevrtal, takže nevím kde co hledat třeba ten spínač na zpátečková světla :) nebo jak rozebrat tapecírunk v kufru a nic nerozlámat abych se dostal ke kabelům :-)

předem díky za rady ;)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: zpátečková světla

Příspěvek od vtuni »

nejdřív bych koukl a zkontroloval čidlo zpátečky který je na převodovce...
fotku hledat nebudu ale když vlezeš do motoráku a půjdeš po lanovodech který ti lezou z podkastle směrem ke kulise.. kterou se cvakají v převodovce kvalty tak je to to jediný k čemu vedou v tom místě dráty :wink:
jakoby takovej klobouček...


http://www.aci.cz/0331s680-spinac-couva ... i64786.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

(snad jsem to napsal i pro laika srozumitelně)
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: zpátečková světla

Příspěvek od delong »

Raz my priateľ vraví aby som mu skontroloval vzadu svetlá a spiatočka nesvieti. Pozriem žiarovky a jejé ani jedna nebola osadená. Po osaddení správnych a nových žiaroviek to ani tak nesvieti. Poistka OK. Ľahnem pod motor ošahám čidlo spiatočky a konektor nikde . Trocha bádania a konektor aj s káblikom stočený a zastrčený za káble že som ho mal problém nájsť . Hurá zacvaknem ho a už to pôjde. Len že konektor nepasuje do čidla . Vykrátim zdierky konektora a svetlá svietia. Auto bolo tesne predtým v servise kvôli výmene manžiet polosí. A čo urobili v servise ? Potrebovali asi taký tak ho vymontovali a namiesto originálu založili iný s inou päticou na konektor . Snáď si to majiteľ nevšimne :) . Kúpil som originál založil a už to svieti jak má . Aj to sa stáva :wink: . Auto bolo VW POLO .

Vypoj konektor čidla a vykráť ho ak svetlá svietia tak čidlo je vadné .
Ak nesvietia svetlá skontroluj poistku a žiarovky v kufri . Potom premeraj konektory v kufri ktoré su napojené na petice svetiel. Nezabudni zapnúť kľúčik :wink: .

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: zpátečková světla

Příspěvek od duduh »

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=73&t=288210" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“