Smrad pri zapnuti topeni ?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Sonny »

Tak už i u mne :D zapnu topení a jde čpivý smrádek,patrně nemrzka..Je zajímavý že po chvilce to hodně zeslábne,co to muže být??
Dnes jsem ještě něco vyzkoušel : nastartoval jsem(motor studený) a zapnul hned vnitřní okruh a nastavil teplotu na maximum(HI),mám kllimatronik.Postupně jsem najel 5km a už to topilo na maximum,ale zápach žádný!!! Pak jsem vypnul okruh a zapnul ECON,a zápach taky žádný!!
Muže to být špatný radiátor ?? ale to by smrdelo pořád ne?? Může být unik někde jinde?? kapalina v nádobce neubývá.

Díky za radu.Doufám že palubka nebude muset ven :?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Goauld »

Pokud neubývá kapalina a nerosí se okna, tak to není nemrzka. Nemrzka má spíš nasládlej zápach, když se vypařuje. Řekl bych, že by to chtělo vyčistit výparník klimatizace, na kterym bude plíseň a vyměnit kabinovej filtr.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od M@ty »

U našeho Golfa jsem musel po koupi kvůli smradu z topení vyčistit výparník "invazivně". :lol: Nejprve padnul osvědčený sprej s dezinfekční pěnou, ale nepomohl dostatečně. Takže jsem vyndal přihrádku u spolujezdce, demontoval víko ventilátoru a desinfikoval přímo výparník. Savo proti plísním, voda, pěna. Odtok pod auto funkční. :tooth: Vykydal jsem u toho rovnou kusy černého molitanu z nějaké klapky. A je po smradu...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Sonny »

Goauld píše:Pokud neubývá kapalina a nerosí se okna, tak to není nemrzka. Nemrzka má spíš nasládlej zápach, když se vypařuje. Řekl bych, že by to chtělo vyčistit výparník klimatizace, na kterym bude plíseň a vyměnit kabinovej filtr.
Okna se nerosí,jen jsou trošku zapařený(přední) ale není to pořád.
Proč vyčistit výparník klimatizace???? auto topí přes něho?? to se mi nezdá.. Dva roky zpátky mi smrděla klima tak jsem ji nechal vyčistit a bylo to ok,a topení nesmrdělo.Teď smrdí hlavně to topení.(klima vypnutá)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Goauld »

Přesně sem čekal, že se zeptáš, proč klimu, když chceš topit :lol: Jednoduše proto, že vzduch jde nejdřív přes výparník a teprve potom přes topení, takže když je bordel na výparníku, smrdí to vždycky ať topíš nebo chladíš. Auta co mají klimatizaci ať manuál, nebo climatronic, se musí pravidelně minimálně každej rok čistit, jinak to smrdí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Sonny »

Goauld píše:Přesně sem čekal, že se zeptáš, proč klimu, když chceš topit :lol: Jednoduše proto, že vzduch jde nejdřív přes výparník a teprve potom přes topení, takže když je bordel na výparníku, smrdí to vždycky ať topíš nebo chladíš. Auta co mají klimatizaci ať manuál, nebo climatronic, se musí pravidelně minimálně každej rok čistit, jinak to smrdí.
A copak je ve výparníku antifreza??je cítit antifréza! když dám vnitřní okruh tak to nesmrdí!! divný co??Už jsem z toho zmaten.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Goauld »

Tak se podívej na pylovej filtr, jestli není zahumusenej. Každopádně pokud si klimu čistil před dvěma lety, tak ten výparník je potřeba stejně vyčistit. Těžko soudit co vlastně cítíš za smrad, když v tom autě nesedím a necitím, tak mužu jenom hádat. Příčinu musíš hledat sám, tady ti můžem akorát poradit kde, ale říct na 100% že je to tohle nebo tamto, se prostě nedá. :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Sonny »

Goauld píše:Tak se podívej na pylovej filtr, jestli není zahumusenej. Každopádně pokud si klimu čistil před dvěma lety, tak ten výparník je potřeba stejně vyčistit. Těžko soudit co vlastně cítíš za smrad, když v tom autě nesedím a necitím, tak mužu jenom hádat. Příčinu musíš hledat sám, tady ti můžem akorát poradit kde, ale říct na 100% že je to tohle nebo tamto, se prostě nedá. :wink:
Filtr vyměním,výparník nechám vyčistit,to je jasný.
Opět opakuju,je cítit antifréza,potvrdil to i mechanik,zatím nevíme čím to je.
Smrad je když topím NORMÁLNĚ(chvíli!!),ALE když topím přes klimatronik(UZAVŘENÝ OKRUH!)tak NIC CÍTIT NENÍ!!

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Goauld »

Jedině, že by topení mělo jenom mikroskopickou trhlinu, ze které se voda dostává tak málo, že se stačí odpařit a přitom nezamlží okna a je z ní cítit nemrzka. Zapnutá recirkulace uzavře vzduch z venku přes kabinovej filtr a otevře sání od noh u spolujezdce, takže bys nemrzku cítil pořád. Musí se tam teda dostávat někde od filtru. Ale jestli vůbec neubývá, tak by se tam neměla dostávat v takovym množství aby to bylo cítit a hlavně nevím kudyma by se tam dostala. Proto mi z toho logicky vyplývá, že to není nemrzka, ale něco jinyho. Mechanik ti může říct cokoliv když ví, že na tobě vydělá a nezáleží na tom, jestli je to kamarád, tím se poctivost neměří :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Sonny »

Něco jinýho..co?? Je to divný a budem hledat co to je.Radiátor je až poslední možnost(dle mechanika).

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Goauld »

S topením je samozřejmě nejvíc práce, protože se musí vyndat palubka odsát klimatizace (nevypouštět do ovzduší !), vyndat box s topením a výparníkem, rozebrat ho, vyměnit radiátor topení a zase všechno složit a naplnit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Sonny »

Takže s největší pravděpodobností je to ten radiátor,unik je minimální ale je.to abych si nachystal balík peněz :(

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Smrad pri zapnuti topeni ?

Příspěvek od Sonny »

opraveno :D lehce tekl radiátor!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“