rádio

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: rádio

Příspěvek od roman G IV »

Ahoj kluci ,mám ještě prosbu,dával jsem do auta radio VW Premium 6 a jen na normál redukci bez can bus sběrnice,holt bez zapnutí nesvítí, ale mám jiný problém, v redukci jsou jen 3kabely a funguje,jenže pokaždé to chce kód.Nevíte prosím ,k jestli tam nechybí jeden kabel? Případně z jaký pozice v ISO konektoru vede a kam ho napichnout ve fakta most konektoru?Moc díky za pomoc .

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: rádio

Příspěvek od roman G IV »

Tak už vyřešeno :-) rádio hraje jak má,ale holt nefunguje podsvícení bez zapnutí rádia,to budu muset přežít :-) Jinej problém je,že mi začal vyskakovat centrál na 1.zadních dveřích při zamknutí. To bude další :-)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: rádio

Příspěvek od majrek001 »

propájet zámek je tam studený spoj nebo ho vyměnit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: rádio

Příspěvek od roman G IV »

Díky moc za pomoc,zítra se na to juknu. Ještě,je zajímavý,že když tam bylo před tím neorigo rádio a nebo ted žádný,tak to zavíralo normál,holt elektronika :-) Dík

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: rádio

Příspěvek od Goauld »

Pokud to bez rádia nedělá, tak je potřeba z konektoru rádia vyndat pin pro ovládání motorové antény, nebo zesilovače, protože je na pozici, kde je pin pro diagnostiku. Je to modrej s bílím pruhem pozice 6 v konektoru A (napájecí).
Pokud je v jiné pozici, kde nic není, nebo mimo konektor, tak je chyba v zámku a je potřeba propájet.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: rádio

Příspěvek od roman G IV »

Hmmm,tak to nejspíš bude tím zámkem,já tam právě dával kabelovou redukci na Premium 6 a v tý jsou jen tři dráty Pozice 8-hnědý,pozice 7-červenobílý a pozice 4-žlutočervený a zbytek je nezapojenej. Děkuju za radu a jdu zjištovat,jak se sundavá tapec :-) Dík

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: rádio

Příspěvek od roman G IV »

Kluci ještě,rádio funguje ,hraje,ale když vytáhnu klíček a zavřu centrálem,rádio přestane blikat a při dalším nastartování chce zase kod... potvora,néé,že by mi to až tak vadilo,zase začal normálně fungovat centrál na zadních dveřích,ale přece jen... :-)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: rádio

Příspěvek od Goauld »

Přehodit piny 7 a 4 mezi sebou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: rádio

Příspěvek od roman G IV »

Tak jsem to zkusil přehodit,ale nic platný. ještě v tý redukci k tomu radiu Premium 6 jsou jen tři dráty osazený na pozicích 4- zlutý (z auta žlutočervený),7-červený (červeno bílý) a pozici 8 černý (hnědý z auta). Neměl by být ještě jeden kabel na pozici 6 ? (tuším,že z auta je šedobílý) . A jestli ano,kam ho mám napíchnout v Most Fakra konektoru ? Moc děkuju za pomoc,to vypínání rádia a pokaždý odblokování je nepříjemný :-)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: rádio

Příspěvek od Goauld »

Ne, ten šedobílej je drát pro diagnostiku, k funkci rádia není potřeba. Zkontroluj, jestli ti na pinu 4 a 7 de napětí. Jedno je tam pořád a jedno po zapnutí klíčku. Zkontroluj pojistku na rádiu a pojistky v autě.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: rádio

Příspěvek od roman G IV »

Čau kluci, tak jsem proměřil konektor při vypnutém a vyndanym klíčků ze zapalovani a divný je, že jedinej kabel pod napětím je právě ten sedobilej na pozici 6. Připadá mi, že si někdo hrál s kabelem a, nikde jinde napětí není, mám to zkusit přehodit z pozice 4 na pozici 6? Čtyřka je bez proudu. Děkuju za nápady a mějte se :-)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: rádio

Příspěvek od Goauld »

Vyfoť detaily jak to máš přesně v těch konektorech zapojeny. Na předchozí fotce od tebe je vidět, že sou dráty postřihany a spojeny lisovacíma dutinkama, ale není vidět co kam vede.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: rádio

Příspěvek od roman G IV »

Jasný,hned zítra se na to vrhnu ( ted musím pryč) ,ale ty dráty barevně normálně navazují ( červenobílá-červenobílá ) a tak jsou tahle spojený dva. Byl v tom děsnej masakrr když jsem ho koupil,tak jsem tady našel přesnej návod na opětovné zapojení pinů v konektoru na rádio Beta a podle toho přeházel.například zapojení repro v hnědým konektoru bylo z nějakýho důvodu znova natahovaný a origo jsem fakt nikde nenašel,ani ustříhaný a tak. zítra nafotím . Děkuju moc za pomoc a měj se :-)

balboo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 11.10.2014 11:51

Re: rádio

Příspěvek od balboo »

Zdravím,uvažuju o výměně volantu v mé Boře ALH r.v.99 za multifunkční z passatu b7. mechanicky by tam měl sednout,ale časem bych chtěl rozjet tu multifunkci. V autě nemám ESP takže pod volantem asi žádný kroužek. Co všechno potřebuju abych to rozjel s 2 din rádiem které ma ve specifikaci že komunikuje s MF volantem. Jaké jednotky,kroužky,propojky bych měl sehnat? do stare bory na multifunkci nebo k tomu new volatu z passatu? Popř. kdo by mi to za nějaký úplatek udělal. Děkuji. :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“