climatronik

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
carlito16v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.02.2012 08:16
Bydliště: České Budějovice

climatronik

Příspěvek od carlito16v »

ahoj prosil bych radu s climatronicem nechce se mu svítit koupil jsem novej panel a ten taky nechce svítit je to polo 2000

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 3#p3030643" onclick="window.open(this.href);return false;
vw sharan 1,9 TDi rok 1999 81kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronik

Příspěvek od Goauld »

V tom tvým tématu sem se dival, že poslední chyba je CAN bus bez komunikace, chyba bude tam. climatronic má podsvícení ovládany datovou sběrnicí, ne přímo napětím.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: climatronik

Příspěvek od stevocz »

Aby som nezakladal novu temu tak to pisem tu.

Ako ma spravne fungovat climatronic teraz v zime ked dam Auto? Neviem ci golf mal este taky blby alebo mne nefunguje spravne.

Nastartujem auto, vonku -10 zapnem climatronic na Auto a on nastavi ventilator na 4 stupen. Ked to iste urobim v Leone z 2003 tak po nastartovani climatronic nastavi ventilator na 1 stupen takze sa skor ohreje motor. ked teplota motora stupa tak rychlost ventilatora sa zvysuje.

Na mojom ide stale na 4 az ked sa vnutro vyhreje tak rychlost klesne. Maju to tak vsetky golfy ci mojmu nieco vadi?
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronik

Příspěvek od Goauld »

Má to fungovat tak jak popisuješ v tom seatu. Zkus to načíst diagnostikou, jestli není vadnej některej snímač teploty. V měřených hodnotách se podívej, jestli všechny ukazujou sejnou teplotu.
Větrák na nejvyšší stupeň se spustí jenom když přepneš foukání na sklo, pak je mu jedno jestli je teplo nebo zima a fouká na max.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: climatronik

Příspěvek od stevocz »

na diagnostike nic nepisalo. Vonkajsiu teplotu ukazuje spravne a snimac teploty vody je novy a na budikach aj v motorovke ukazuje dobre. Ventilator sa mi nepusti na maximum ale na 4 stupen zo 6tich ci kolko ich tam je. takze pri studenom motore musim rucne ubrat aby sa motor skor ohrial. Ked dam na sklo tak sa pusti na maximum.

este ma napadlo ze mam z 2000 a mozno az novsie vedeli lepsie ovladat kurenie ked je motor este studeny.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: climatronik

Příspěvek od Fessy »

Jenom přidám poznatek. Můj climatronic funguje úplně stejně, jak popisuješ. Při AUTO jede na čtvrtý stupeň, o jedno ubrání nebo přidání ukazuje stále AUTO, po 2 a více ubrání nebo přidání se přepne na ECON. Po přepnutí na sklo se spustí na plno. Nepřijde mi, že by nějak reagoval na teplotu motoru. Mám 1.6 74kW AKL 98 nebo 99, pořád se nedokážu rozmyslet :D
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: climatronik

Příspěvek od xerxes »

stevocz budeš mít nejspíš problém z vnitřní teplotou takže vadné čidlo v panelu climatroniku nejspíš

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: climatronik

Příspěvek od stevocz »

skusim ho pozriet. ale dost pochybujem lebo ked chladi tak reaguje dobre aj ked kuri a uz je viac vykurene tak reaguje na to. akurat nereaguje na studeny motor. ale ked tak isto ide Fessimu jak mne tak asi to tak mali tie starsie.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: climatronik

Příspěvek od stevocz »

tak som pozrel na inom golfe aj octavke a tak isto funguju ako moje. takze je taky blby.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronik

Příspěvek od Goauld »

Ty asi myslíš to, že to zobrazuje nastavenou čtvrtou čárku foukání že ? To je totiž správně, ale otáčky větráku si climatronic řídí sám a už nezobrazuje skutečnou "čárku rychlosti".
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: climatronik

Příspěvek od stevocz »

ono aj pocut ze ide silnejsie ventilator, ked nastavim rucne na minimum tak je dost rozdiel vo fukani. Proste stary klimatronik nereaguje na teplotu motora
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“