Kalibrace tachometru, pal. pc

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Kalibrace tachometru, pal. pc

Příspěvek od kufus »

Zdravím, před dvěma týdny jsem koupil Seata Leona 1.6 16V (snad mě na vw klubu neukamenujete, ale myslím, že bych se tady toho mohl dozvědět nejvíc :wink: ) a mám pár dotazů.

Tachometr mě přeměřuje o cca 15km/h při reálné rychlosti 50km/h (gps), u 70km/h (gps) už ukazuje 90km/h. Zkoušel jsem test akčních členů. Tachometr běží od 0 nad 240km/h a zastaví se na 110km/h. Zkoušel jsem i točit s ručičkou v protisměru hod. ručiček (přímo při testu akčních členů), jestli se to nezlepší, ale nic. Pokaždé to dopadne stejně. Nevíte co s tím, jestli by to nešlo nějak vyřešit?

Taky mám pod volantem páčku s ovládáním palubního počítače, ale ať mačkám cokoliv, nic se neděje. Tak nevím, jestli ta přístrojovka podporuje aspoň ten základní palubní počítač (teplotu to ukazuje, ale jinam nejde přepnout). Jo a typ přístrojovky je 1M0 920 800 (http://img3.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/61 ... o-1m-1.jpg).

Díky :wink:

PS: Jak se tak koukám, tak má golf iv budíky trošku jiné, ale snad někdo bude vědět, co s tím :)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalibrace tachometru, pal. pc

Příspěvek od tornado1 »

tvoje budíky neumí palubní pc, nutná výměna
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Kalibrace tachometru, pal. pc

Příspěvek od kufus »

Aha. No to mě nějak moc netíží. Jen jsem si chtěl ujasnit, jestli to umí, nebo ne, když už je tam i ta páčka. Jsem 4tý majitel, takže tam musel někdo něco už měnit :D

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Kalibrace tachometru, pal. pc

Příspěvek od kufus »

Dnes jsem vyřešil problém s přeměřováním tachometru. Špatně nakódované budíky. I když jsem to zkoušel kódovat podle VISu, tak to nesedělo. Dneska jsem našel labely z novějšího VAGu a tam má ten kód u některých hodnot jiný význam. Takže jsem to nastavil podle toho a problém vyřešen :yahoo:
Jenom doufám, že se tím přeměřováním nezvedal i kilometrový nájezd, to bych měl potom asi větší spotřebu :lol:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“