Nefunguje zavírání kufru - VW Bora

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
-Koukys-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26.05.2009 22:12
Bydliště: Litvínov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje zavírání kufru - VW Bora

Příspěvek od -Koukys- »

Prosím o pomoc, mám problém s otevíráním/zavíráním víka kufru u mojí Bory (sedan). Když kufr otevřu, tak motorek už nestáhne zpět rameno, které otevírá zámek a ten zůstane odemčený. Musím ručně zatlačit rameno zpět do motorku, abych mohl víko zavřít. Měl jsem přelámané kabely v ohybu mezi víkem a karosérií, ale i po výměně problém trvá.

Navíc se mi projevují další dvě závady na zamykání, které s tím nemusejí souviset, ale popíšu. Pokud se zamykám v autě použitím tlačítka na panelu dveří, zadní levé dveře vzápětí odemknou. Musím tlačítko zamčení stisknout rychle dvakrát za sebou, aby zadní levé dveře zůstaly zamčené (je slyšet, jak zamykají podruhé - na první zamčení ihned odemknou).

V kufru jsem pak měl ulomené světlo, které volně viselo z tapecu ven. Když jsem se nechtěně dotkl žárovky, okamžitě vyhořela pojistka, v palubce se ozývalo rychlé cvakání a ten motorek v kufru nešel zavřít ani ručně (normálně jde rukou zavřít bez problémů).

Přikládám foto otevřeného motorku (špatně) a zavřeného (tak by měl vypadat několik vteřin po otevření víka - vystřelit, odemknout zámek, zatáhnout).

Popisuju to lajcky, snad mě pochopíte. Díky za rady!!!
Přílohy
chybná poloha - otevřený motorek
chybná poloha - otevřený motorek
správná poloha - zavřený motorek
správná poloha - zavřený motorek
I LOVE 3B - Barunka, Bohemka & Bora 8)
VW Bora, r.v.99, 1.6 SR, 74 kW :mrgreen:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunguje zavírání kufru - VW Bora

Příspěvek od Goauld »

Vracení toho motorku je mechanicky přes pružinu vevnitř, takže buď zkusit rozebrat a najít příčinu, nebo rovnou vyměnit.
Odemykání zadních dveří při použití tlačítka od řidiče způsobuje sám zámek ve dveřích, sou v něm studeny spoje, ktery je potřeba propájet.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
-Koukys-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26.05.2009 22:12
Bydliště: Litvínov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje zavírání kufru - VW Bora

Příspěvek od -Koukys- »

Goauld píše:Vracení toho motorku je mechanicky přes pružinu vevnitř, takže buď zkusit rozebrat a najít příčinu, nebo rovnou vyměnit.
Odemykání zadních dveří při použití tlačítka od řidiče způsobuje sám zámek ve dveřích, sou v něm studeny spoje, ktery je potřeba propájet.
Už jsem měnil dvakrát, vždycky ten nový odešel po dvou týdnech. A jak říkám, při vyhoření té pojistky to nejde ani hrubou silou. Pružinu bych snad přetlačil.

Ten zámek nechám zkontrolovat, ale je mi záhadou, že zamkne a hned odemkne. A když ho zamknu rychle znova, tak už neodemkne. Při studeným spoji by odemykal nezamkl, případně odemykal pořád, ne?

Každopádně díky za zájem!
I LOVE 3B - Barunka, Bohemka & Bora 8)
VW Bora, r.v.99, 1.6 SR, 74 kW :mrgreen:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nefunguje zavírání kufru - VW Bora

Příspěvek od majrek001 »

Je to urcite studenak. Kdyz je tam studenak tak se to chova nahodne - nekdy zamkne nekdy ne pak treba zamyka obracene nez ostatni zamky atd..
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 24.01.2015 12:49, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunguje zavírání kufru - VW Bora

Příspěvek od Goauld »

S kufrem víc neporadím. Buď máš někde zkrat v kabeláži, nebo je nějaká zblblá komfortka.
Zámek v zadních dveřích je 100% studeňákama. V zámku sou mikrospínače, ktery snímají polohu zamčení a polohu safe. Když nemá zámek správnej signál o tom v jaké poloze se nachází, dělá tohle.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunguje zavírání kufru - VW Bora

Příspěvek od duduh »

Tady by snad pomohl výpis z diagnostiky,popř. nějaký ten testík v diagnostice KJ.To cvakání ti dělá asi relé pro otvírání zadního kufru.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“