Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

Zdravím,

kudy mi doporučíte vést kabeláž do zadních dvěří, mám 5ti dvéřák ? Mě napadlo to vést "tunelem" okolo ruční brzdy a potom nějak pod kobercem. Od rádia potřebuji jen 4 kabely dozadu že ? Až potom u origo repráků se to dělí na výšky a střední ? Není natažená kabeláž ani tam není repro. Za kolik se tak dají sehnat origo reproduktory ? Dočetl jsem se spousty názorů, že repro dozadu do dveří je blbost, někdo říká, že je to dobré, tak nevím. Mám RNS MCD.

Děkuji předem za reakce.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od xerxes »

bud tunelem takže budeš muset vyhodit koberec abyses tam dostal a protáhnul to a nebo táhnou kable kolem prahu,kabeláž musiš dobělat i na vyškáče :wink:

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

Vyhodit koberec, to mi příjde dost složité, takže asi zvolím variantu kolem prahu okolo, to znamená rozdělat ty plastové lišty na prahách ? Ale zas je otázka, jak to protáhnu od rádia přes kaslík spolujezdce a přístrojovku řidiče k těm prahům ?

Na výškáče ? Ale od rádia jdou jen 4 kabely dozadu né ? (2kabely pravý zadní + 2kabely levý zadní) ? Nebo myslíš kabely od střeďáků dole nahoru na výškáče ve dveřích ?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od xerxes »

přesně plastove lišty ven,každopadně budeš muset ještě sundat kaslik a plasty nad padalý abys to tam protáhnul,k reprakum povedeš od radia 2 x dvou linku kup si nějaké lepší kable,pak vyvedeš od basu kable na výšky tak jak to je na předních

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od majrek001 »

přesně tak na středobasech jsou paralelně napojené výškáče

a budeš potřebovat pár konektorů do repro a ISO piny samec samice..

je možné, že máš v autě přípravu pro zadní repro poznáš to na hnědém ISO konetoru u rádia jestli je tam osazeno 8 vodičů nebo jen 4 vodiče pak by si to měl do B sloupku dotažené


dej je tam kam patří hraje to parádně (taky jsem míval jen přední, ale já nakonec vyměnil všechny za nové a je to nebe a dudy).

samotné přední oproti předním a zadním - to se nedá srovnávat (určitě se tu najde nějaký audiofil co ti bude vysvětlovat, že pro věrnost stereo přenosu máš mít jen přední repro + sub)..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

V konektoru u rádia mám pouze 4 kabely. Taky si myslím, že to bude hrát parádně. Budu muset koupit asi nový origo nebo se to dá někde bazar sehnat ? Konektory pro repráky ? Nešlo by to k nim naletovat na přímo, abych nemusel shánět konektory ?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od majrek001 »

dej tam konektory na repro ať to trochu vypadá zase to není nic hrozného.. apokud nedáš dolu tak alespoň k výškáčům až budeš sundávat tapec ať to jde
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

Ok, tak to nějak vymyslim.

Kde seženu ty origo reproduktory? Mám napsat někam do VW, aby mi je objednali? Nějaké doporučení?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1024
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od oneb1t »

na vrakaci jich sezenes mraky :)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od xerxes »

tet otázka jesli budou funkční :)

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od Olaf87 »

Taky by mě to celkem zajímalo. Resp. zajímá mě jaké jsou ty origo repro tam. Rád bych koupil všechny nové do auta, ale našel jsem zatím jen toto:
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... lf-iv.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... lf-iv.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mrkněte někdo do etky, ať v tom máme trochu jasno :)
Díky
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od majrek001 »

rok 2001 je tam tento středobas 1j0035411G, ale verzí je mraky (a jednoznačně to nejde říct) a taky se to asi lišilo i podle značek hodně bývájí blaunpunkt

taky si dejte pozor, aby to nebyl reproduktor určený pro origo zesilovač ten má jinou impedanci 1 nebo 2 Ohmy a vy potřebujete 4Ohmový

nejjednodušší je zajít do VW a oni to dle vinka najdou co tam patří
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

Mám rok 2003 auto. Ono je asi úplně jedno jakou verzi reproduktoru tam dáme né ? Podmínka 40W a 4Ohm. Takže kdybych dozadu koupil tyto (http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... lf-iv.html), tak by to mělo fungovat dobře ? Na výškáče bych se asi dozadu vykašlal. Co myslíte ? Prodává se to asi bez MDF podložek že?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od majrek001 »

ten kroužek pod repro by měl být součástí.. hlavní je ta impedance a průměr v etce byl 168mm.. výškáče určitě i dozadu

fungovat to bude vyhnul bych se repro co se dávali do kokty 1 to není až taková hitparádá oproti VW jinak je to vcelku jedno
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

Jak moc velký smysl má kupovat výškáče dozadu, když na 99% budu jezdit vepředu a zvuk z výškáče se šíří přímo (pokud nestojí člověk před nimi, skoro je neslyší) ? Mně jde o to, že nechci subwoofer do kufru (už takhle ten kufr není velký) ale víc trochu bassů. Takže jsem myslel, že zadní středobassy to zlepšejí.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“