Zamčene zadní levé dveře

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od Karbi 69 »

Zdarec chlapci,

začli mi blbnout zadní levé dvěře, někdy se normálně odemknout s ostatnímí dveřmi a někdy zůstanou zamčené a ani nejdou odemknout ze vnitř klikou.. po nějaké době vše funguje jak má a do toho začli blbmout přední pravé dveře sice se odemykají normalně, ale za kliku musím vzít dvakrát..

Děkuji za radu

ribka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.11.2014 09:19

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od ribka »

mam stejny problem, jen to mam pravy zadni zavreny, a pravy predni taky otevreni na dvakrat... ale ted se mi to nejak "samo" :) spravilo...ael proad to neresi pricinu . nikdo nevi ?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od majrek001 »

Co nejrychleji opravit vsechny ctyri zamky nez to zustane zaseknute na Safe a nebo vymenit za nove nejlepe origo.. az se to zasekne potom uz pomuze jen rozlamat zamek a sundavat tapec na zavrenych dverich neni pro nej moc prirozene a obcas neco praskne
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 26.11.2014 06:45, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od pino.t »

Ještě je občas problém v kabeláži, která prochází ze sloupku do dveří. Otevři dveře řidiče a v zadních dveřích uvidíš gumovou harmoniku, tu sundej a omrkni kabely, jestli jsou v pohodě.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od Karbi 69 »

já jsem totiž rozebíran nedávno dvěře u řidiče, tak jestli jsem tam něco neporušil
pak mi nejezdil ten čudl aby si viděl jestli máš zamčeno,,, tak jsem ho vyndal

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od majrek001 »

ten "čudl" se ti asi vyháčil ze zámku - možná máš ulomenou tu packu která přidržuje táhlo v zámku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od Karbi 69 »

majrek001 píše:ten "čudl" se ti asi vyháčil ze zámku - možná máš ulomenou tu packu která přidržuje táhlo v zámku

ano , na tom zámku byl lomený plast, který to posunuje nahoru a dolů.
spíše mě zajíma, jestli při tom rozebíraní jsem něco nepoškodil

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od majrek001 »

těžko říct jestli si něco poškodil nebo ne.. pokud si všechno demontoval jak se má tak by neměl být problém..

ber to tak, že už je to starší auto cca 10+ a za ty roky neustálýma vibracemi vzniknou studeňáky a nejvíc na to trpí řidičovi dveře protože se nejčastěji použivájí.. chce to za včasu opravit..

zrovna o víkendu jsem otevíral zaseknuté řidičovi dveře na koktě a sundávat tapec kór na koktě není nic pro slabé povahy, ale újma byla minimální.. propájel sem zámek a zase funguje správně z 90% je problém vždycky v zámku..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od Karbi 69 »

takže se mám mrknout na zadní dveře a konkrétně na zámek plus tz kabely co vedou do těch dveří

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od majrek001 »

když začiná blbnout první zámek, tak ty ostatní na tom nebudou o moc lépe a je lepší je opravit všechny..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od Karbi 69 »

opravit znamená přeletovat ??? na to expert nejsem a nemám pájku. Nakolik vyjde, když si to něchám u někoho opravit?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od majrek001 »

těžko říct každý má jinou cenu a moc lidí se do rozdělávání zámku nepouští.. odkud jsi? třeba se najde nějaký klubák z okolí kdo to umí
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Karbi 69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 12.06.2012 20:32

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od Karbi 69 »

majrek001 píše:těžko říct každý má jinou cenu a moc lidí se do rozdělávání zámku nepouští.. odkud jsi? třeba se najde nějaký klubák z okolí kdo to umí

Jesenice u Rakovníka,, takže počítam nejbližší Praha

dyscac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2015 12:39

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od dyscac »

Ahoj,

řešil jsem to teď na mém G Variant '02 1.9TDi 96kw. Měl jsem zablokované pravé zadní dveře - nešly odemknout dálkovým ani klíčkem přes zámek v kufru ani přes kliku zevnitř, ani zvenku. Úplně jakoby je tam někdo přivařil. Čtyři servisy mě poslaly někam, že je s tím moc práce, tak jsem se do toho pustil sám podle návodu na youtube (akorát s tím rozdílem, že já to dělal na zavřených dveřích).

Postup:

1. vyšroubovat dva šrouby (torx hlavička) dole ve dveřích - to byl největší problém. Jsou mezi prahem a obložením dveří a navíc pod úhlem. První se docela dal, ale u druhého byl problém, že už jsou tam sedačky a je tam fakt špatný přístup a bylo třeba použit torx, který je malý a zahnutý (jako imbus) a trvalo mi to fakt asi hodinu, než jsem ho vyšrouboval ven, jelikož ani moc nešlo poznat, zda jsem trefil hlavičku nebo ne.
2. sundat to obložení tahem nahoru (hračka)
3. pak je třeba sjet s oknem úplně dolů a vyndat ty zarážky dole přes to "oko" (najdete v návodech určitě), pak to okno manuálně zavřít a zalepit, ať nespadne.
4. sundat ten plech, který tam máte - asi 7 šroubků, já si musel pak pomoct šroubovákem, šlo to ztuha trochu. Samozřejmě nezapomenout odpojit konektory atd.

a teď pátý a nejdůležitější bod:

5. vzít KLADÍVKO A MAJZLÍK a klepnout do zámku na to správné místo (do toho železného háčku, který drží dveře zavřené, nebo nějaké jeho části, která je vidět a je přístupná). Když trefíte to správné místo, dveře cvaknout a otevřou se :drinks: Jinak na mém zámku byla ulomená nějaká plastová packa. Proud tam šel a kabely vypadaly jako nové.

6. Vyměnit zámek za jiný a všechno zase namontovat zpátky :)

Cena: 500,-Kč za starší zámek a 500,-Kč za práci kamarádovi (nechtěl jsem to dělat sám).
Čas: když to půjde dobře, tak max 3 hoďky.

Snad jsem někomu pomohl :good:
GOLF IV Variant, 1.9TDi, 96kw

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zamčene zadní levé dveře

Příspěvek od majrek001 »

na varoši je to pohoda tam se na ten zámek dostaneš ale u hatchbacka a nebo bory sedana už to tak slavný není..

jestli si koupil jetý zámek tak to moc nezapomeň jak si to dělal, čeká tě to za nějaký čas znova - jestli si teda před montáží nepropájel zámek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“