Chyba climatroniku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Chyba climatroniku

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Dobrý den,omlouvám se,jestli tohle téma patří jinde,ale nemůžu přijít na závadu. Vše fungovalo,ale odešel mi vyhřívač zadního okna a zjistila se vadná kabeláž a zapájela se. Tudíž zkoušel jsem kde je závada a vytáhl pojistku od větráku a od vyhřívání zadního skla ( byly hned pod sebou ) a prohodil je,zda bude změna,ale nikoliv.tak jsem vypojil baterku a šel pájet dráty. Zapojil baterku a jel auto projet a všiml si že se mi nerozsvítil climatronic,venkovní teplota neukazovala a dokonce mi neukazovala ani kontrolka zaplého tempomatu ( climatronic nesvítil,prostě jak kdyby byl odpojený ). Jsem z toho na prášky,nevěděl by někdo jak by se to dalo spravit nebo kde může být chyba ? Děkuji mnohokrát a za téma ve špatné sekci se omlouvám.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Chyba climatroniku

Příspěvek od majrek001 »

Zkusil si tam dat novou pojistku jestli ta stara nebyla nacata ne no zmer napeti na pojistce na pravem bodu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Chyba climatroniku

Příspěvek od Goauld »

Důležitá otázka je co si vlastně pájel za dráty, od čeho přesně to bylo ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Chyba climatroniku

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

majrek001 Zkusím to,nebyla prasklá ani jedna ( každá měla takovou načernalou levou patici tuším ) ale předtím normálně fungovaly a jenom jsem je prohodil ( pozice 25 a 26 ) tak snad jsem neprohodil něco blbě. Všechny kontrolky fungují i ESP kupodivu,ale klima se při otočení a nastartování ani nezapne,tempomat též ne.
Gouald Pájel jsem dráty v husím krku jak se otvírá kufr ( pravá strana, dráty k vyhřívání zadního skla, tlustý hnědý byl přetrhlý a takový tenký zelený, pak tam byl tuším ještě modrý a hnědočervený,které byly neporušené ) doufám že to s climou nemá nic společné :?
Našel jsem i bych řekl stejné téma,ale nejsem si jistý pozicí pojistky http://forum.skodahome.cz/topic/104926- ... nefunguje/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
passatfuse.jpg
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Chyba climatroniku

Příspěvek od Goauld »

Dráty v husím krku kufrových dveří na to vliv nemají a jestli se jenom pájel dohromady a nikde se nic nedotklo kostry nebo jiných drátů, tak to bude ok. Pojistka 25 je napájení climatronicu a větráku, takže si myslím, že je vadná. Ona někdy na pohled nemusí být vyloženě černě spálená, ale jenom lehce prasklá a neprůchozí. Určitě ji vyměň a zkontroluj ještě pojistku 5, což může být taky climatronic a tempomat.

Ta kartička pojistek co si poslal, je z passata a ten to má trochu jinak, kartička golf vypadá takhle
060420101400.jpg
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Chyba climatroniku

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Děkuju moc, 7,5A na tempomat mám ale 25A už musím koupit na benzínce nebo počkat do úterý kdy otvírají autodíly. Dotknout by se to nikde nemělo,pájel jsem to tak že jsem odhrnuj okolní dráty a ty vadné připájel k sobě. Vyměním tedy tu 7,5A na pozici 5 a uvidím,kdyby nic,tak asi diagnostika a ano,schéma je z passata,mám přesně tu co ty,ale většinu údajů tam mám bez kontrolky,jenom čistě knížečka s vykřičníkem tak jsem si tím nebyl jistý:)

EDIT. Děkuji pěkně kluci za pomoc,byla uplně ohořelá pojistka 7,5A na 5 pozici,tedy asi ten tempomat a všechno kolem toho ( clima,venkonví teplota,tempomat ).
Přílohy
Takto nějak chuděra dopadla,ted nakoupit pytel pojistek do zásoby :D
Takto nějak chuděra dopadla,ted nakoupit pytel pojistek do zásoby :D
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“