Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

Dobře, děkuji. Koupím 15m (snad to bude stačit) dvoulinky 2,5 http://www.gme.cz/dvoulinka-cyh-2x2-5-c ... h-p651-369" onclick="window.open(this.href);return false; nebo by stačilo 10-11m ? Žádný zesilovač tam neplánuji.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

newman17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.08.2014 21:37

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od newman17 »

Taky jsem nemel zadni repraky kabely jsem tahal pres prahy a pak pres B sloupek do dveri jinak origo konektory bejt nemusi stacej obyc konektory samice ktery pak jenom zastrcis do repraku jinak co muzu doporucit tak dopredu dat repraky z okty 2 a dozadu dat ty co byli vepredu basy jsou uplne super akorat si musis navrtat novy diry na ty predni repraky je to sice prasarna ale opravdu to hraje super jinak pokud nebudes mit originalni konektory k reprakum dole a budes to tahat normalnima konektorama tak musis ustrihnout i ty konektory od vejskacu protoze jinak je tam ani nepripojis

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od marfy8 »

Mohu potvrdit, že v Oktě 2 jsou opravdu slušné basy i v základu. Kde kdo si myslí, že v kufru je basák...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od majrek001 »

jj, kokta 2 nehraje špatně ten plech místo igelitu dělá taky dost oproti koktě 1 kde to nehraje vůbec
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

Koupil jsem na vrakovišti basy + výšky za 700 Kč. Natáhnul jsem dvoulinku přes prahy, b sloupky, nad pedály, za kaslíkem spolujezdce, palubovku a průchodem ve dveřích. Byla to docela práce, ale zvládnul jsem to. Ten rozdíl oproti repro vzadu nebo bez repro je obrovský. Hraje to úplně úžasně (hlavně basy). Nakonec jsem dal dozadu pouze basy, protože už bylo pozdě a musel jsem skončit. Bez výškáčů to hraje vážně super. Příští víkend plánuji přilepit dozadu i ty výšky (když už jsem je koupil).
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

razOr22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 27.04.2015 17:56

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od razOr22 »

bayern píše:Koupil jsem na vrakovišti basy + výšky za 700 Kč. Natáhnul jsem dvoulinku přes prahy, b sloupky, nad pedály, za kaslíkem spolujezdce, palubovku a průchodem ve dveřích. Byla to docela práce, ale zvládnul jsem to. Ten rozdíl oproti repro vzadu nebo bez repro je obrovský. Hraje to úplně úžasně (hlavně basy). Nakonec jsem dal dozadu pouze basy, protože už bylo pozdě a musel jsem skončit. Bez výškáčů to hraje vážně super. Příští víkend plánuji přilepit dozadu i ty výšky (když už jsem je koupil).

Zdarec, též planuju dodělat repro.. Můžeš sem potom hodit nějaké foto jak jsi dodělal ty vyškace a jejich napojení (když jsi je kupoval tak je to součástí té kliky + ovládání oken???).. Jo a ty si to napojoval všechno na origo radio nebo sis koupil i nové Radio..? Jestli ano tak jake?? Moc dík..
VW Golf IV Variant 1.9 TDI / r. v 2004 / 74 kW /Zlínský kraj

hindour
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 06.08.2010 11:04

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od hindour »

když mám originál repro z předku a chci je dát dozadu bez výškových repro, + a - polarita má dva výstupy, na který z nich mám připojit kabely k rádiu. http://www.imgup.cz/image/Sa2" onclick="window.open(this.href);return false;

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

Já dal + úplně doprava a - úplně doleva (při pohledu z předu na membránu, ty krajní piny).
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

hindour
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 06.08.2010 11:04

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od hindour »

bayern píše:Já dal + úplně doprava a - úplně doleva (při pohledu z předu na membránu, ty krajní piny).
Dobře díky, tak snad to bude fungovat dobře :-)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od majrek001 »

polaritu máš nakreslenou na reproduktoru vždy někde + a - a i na radiu je nakreslená

a jaký vybereš piny je celkem jedno dva piny nalevo a dva napravo jsou vždycky pospojený pro výškový repro, protože jsou zapojeny paralelně
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

hindour
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 06.08.2010 11:04

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od hindour »

majrek001 píše:polaritu máš nakreslenou na reproduktoru vždy někde + a - a i na radiu je nakreslená

a jaký vybereš piny je celkem jedno dva piny nalevo a dva napravo jsou vždycky pospojený pro výškový repro, protože jsou zapojeny paralelně
vím, že je tom tam nakreslený :-) nejsem odborník přes hudbu, tak jsem se raději zeptal na ty piny :-)

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

razOr22 píše: Zdarec, též planuju dodělat repro.. Můžeš sem potom hodit nějaké foto jak jsi dodělal ty vyškace a jejich napojení (když jsi je kupoval tak je to součástí té kliky + ovládání oken???).. Jo a ty si to napojoval všechno na origo radio nebo sis koupil i nové Radio..? Jestli ano tak jake?? Moc dík..
Koupil jsem přední výškáče, je to součást i s tím plastem, co se dává nad dveře. Z toho plastu jsem vyloupl (ulomil) výškové reproduktory. Potom jsem rozdělal zadní tapecy obou dveří (šlo velmi špatně sundat kryty madla, kde jsou 2 šrouby). Vzal jsem tavnou pistoli a přilepil jsem výškáče na jejich originální místo. Pásnuly tam moc pěkně. Všechno jsem připojil na originální rádio (mám ještě parrot, takže i přes něj). Připojil jsem ty výškače paralelně k bassákům dole. Nakonec jsem to připojil kabelem na pevno s rezervou pro rozdělání (žádné konektory). Všechno funguje úžasně! :) Přeju hodně štěstí a pevné nervy. :D
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od Olaf87 »

to bayern: Tak to gratujuju - jsi šťastnej člověk :potlesk: Já na to momentálně nemám ani prachy, ani čas :evil:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od bayern »

Každopádně děkuji. Já vždycky když se do něčeho pustím, tak to chci dotáhnout úplně do konce. Co se týká času, tak jsem na tom strávil celé odpoledne (nejhorší časově bylo natáhnout kabely).
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Romcis
Člen klubu
Příspěvky: 19
Registrován: 30.10.2012 19:55

Re: Dodělání zadních ORIGO reproduktorů

Příspěvek od Romcis »

Prosimtě a středobasy jsi nýtoval nebo na samořezy? Sehnal jsem taky už 2x výšky a 2x středobasy z Bory(vše za 500kč), tak je plánuju dát dozadu, kabely koupím zítra, konektory ty asi v neděli neseženu, tak právě ještě čím to připevnit? jestli nemáš vyzkoušeny přímo třeba nějaké samořezy co padnou ??? :-)
WV Golf IV Variant 1.9 TDI 81kW ASV - Edition MR2001 modrá pastelka :D - puky TT, DPF HSJ

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“