Cvakani relatka blinkru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od pelo »

Zdravim klubaci,
mam mensi (ted uz dost velky) problem. Neustale mi cvaka relatko blinkru, co je v modulu spinace vystraznich svetel na palubce (takovy to tlacitko s trojuhelnikem). Blinkry ale neblikaji, jen to porad cvaka v rychlym tempu. Jinak ten modul pri beznem blikani funguje normalne, jen kdyz ma byt zticha tak... Kdysi davno se mi to stalo pri jizde na dalnici, kdyz jsem pri prechazeni z pruhu do pruhu blikal jen jemnym zdvizenim packy, tak to obcas zacvakalo samo, ale pak to prestalo. Nedavno to zacalo zase, porad se to zhorsovalo a ted to cvaka prakticky celou cestu. Zmacknutim tlacitka to cvakat neprestane, obcas to prestane kdyz blikam do strany, tak to na chvilku ztichne a za chvili to zase cvaka.

Ten modul relatka jsem uz zkusil vymenit, koupil jsem FEBI, hned po zkousce letel primou carou do kose. Byl hlucny jak krava, blikal s uplne jinym intervalem nez original, taky porad cvakal a kdyz jsem ho chtel vytahnout tak se cele rozlamalo a pulka zustala v utrobach palubky...

Osobne mam podezreni na packu blinkru pod volantem. Ta stara se asi rozebrat neda, tak asi zkusim koupit novou, rovnou i s tempomatem. Taky se mi objevil jeste jeden problem, ale nevim, jestli to spolu nejak souvisi. Kdyz odemykam nebo zamykam dalkou, tak mi pravidelne zustanou svitit blinkry na jedne starne (vetsinou na leve). Musim nekolikrat zamknout a odemknout, aby se to dalo do normalu. Zkousel jsem to taky kdyz jsem mel odpojene to relatko, ale dela to to same, signal jde uplne mimo ten modul...

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od bear »

ano je to lucas "páčka pod volantem"

escobar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2008 12:05

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od escobar »

ahoj viem ze to bude smiesna rada ale funguje......zober WDčko a s trubickou sa dostan ku korenu packy a vystriekaj vrch a aj spodok...potom cca ja neviem pol minutky prepinaj packou a minimalne na pol az rok mas pokoj a usetril si vymenu packy...moja skusenost na OI, GIV a SUPI....

drzim palce

Palo

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od Majllo »

escobar píše:ahoj viem ze to bude smiesna rada ale funguje......zober WDčko a s trubickou sa dostan ku korenu packy a vystriekaj vrch a aj spodok...potom cca ja neviem pol minutky prepinaj packou a minimalne na pol az rok mas pokoj a usetril si vymenu packy...moja skusenost na OI, GIV a SUPI....

drzim palce

Palo
no ide o to ze na kontaktoch na packe su necistoty a tie ti to sposobuju, ja som to vycistil spejom na cistenie konektorov a od vtedy je dobre. lepsie ked toapon kus rozoberies aby si to nemal cele zasvinene

escobar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2008 12:05

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od escobar »

majlo ma samozrejme pravdu a pise to iste len s tym ze on to este asi stihol aj vycistit....i ked ked to dobre vystrieka tak to WDcko tie ”hrube” necistoty vypluje a potom to uz necvaka...jedine negativum...par dni smrdi v aute WDcko

reddick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.11.2008 21:13
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od reddick »

Supeer, usetrili ste mi cestu do servisu. Dik chlapy.

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od pelo »

No mě už nepomuže nic. Včera to manželce trochu začoudilo, tak z toho byla dost vyděšená... Tak jsem dal na Vaše rady, vystříkal to celé sprejem na kontakty a dneska to nejen cvakalo, ale začalo to čoudit jak blazen, zustala viset jedna strana blinkru a když dala páčku do opačné polohy, tak blikali všechny blinkry... Takže nová páčka už i s tempomatem je doufám už na cestě domu...

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od Majllo »

pelo píše:No mě už nepomuže nic. Včera to manželce trochu začoudilo, tak z toho byla dost vyděšená... Tak jsem dal na Vaše rady, vystříkal to celé sprejem na kontakty a dneska to nejen cvakalo, ale začalo to čoudit jak blazen, zustala viset jedna strana blinkru a když dala páčku do opačné polohy, tak blikali všechny blinkry... Takže nová páčka už i s tempomatem je doufám už na cestě domu...
tak ked uz isiel z toho dym tak to nebolo necistotami, to fakt uz len novu packu...ale aspon bude tempomat :D

Uživatelský avatar
Tom4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.03.2014 19:14
Bydliště: Kravaře u Opavy

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od Tom4s »

Vidím, že téma je už nějaký ten pátek nečinné, ale mám podobný problém. Dám blinkr doleva a relátko jen rychle cvaká. Blinkr nebliká a to ani ta zelená kontrolka na palubce. Doprava bliká a na výstražné bliká vše jak má. myslel jsem, že to je páčka, ale přece když dám blinkr doleva a relátko cvaká tak je páčka v pořádku, ne? Jinak to začne blikat z ničeho nic, třeba jen 5x blikne a pak už zase jen cvaká. Nevím co s tím :/ díky za odpovědi :)
VW Golf mk5 GTI

ex: VW Golf IV 1.6 sr
Seat Alhambra 1.9 TDI 96kW + chip
Škoda Superb 3.6 VR6 191kW DSG 4x4 upraveno na 219 kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od Goauld »

Sou dvě možnosti, buď páčka, nebo tlačítko výstražných, ve kterym je přerušovač. Pokud v tom cvaká samovolně je vadnej přerušovač. Často i páčka dělá s tím přerušovačem bordel, ale ne samovolně bez sepnutí na některou stranu. Občas se stane, že sou vadny obě věci.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Niki
Člen klubu
Příspěvky: 1721
Registrován: 05.01.2008 20:30
Bydliště: Všude a nikde, na severu

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od Niki »

Mám úplně stejný problém jako PELO, vypínač výstražných s relatkem jsem rozebral, vyčistil, posléze i vyměnil. Cvakání na chvilku přestalo a teď se to vrátilo zase, ještě skusim tu páčku.

Ještě mám otázku, z jakého důvodu při spuštění výstražných světel na budíku bliká i zelená kontrolka 1 a z obou stran šipky? Našel sem že by to měla být vadná žárovka ale všechny svítí, jen mi přijde že levý přední blinkr o trochu méně. Při sepnutí samotného blinkru bliká jen šipka.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od majrek001 »

nemáš náhodou tažné? ten symbol by měla být kontrolka od blinkrů tažného
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Cvakani relatka blinkru

Příspěvek od Goauld »

Ten symbol značí poruchu žárovek přívěsu/vozíku. Při výstražných by asi blikat neměl.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“