Pojistka č.14 někde je zkrat

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Heinrich33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 14.05.2014 18:59

Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Heinrich33 »

Zdravím někde mám problém a netuším kde začít. Jedná se o komfortní výbavu a pojistka praská jak na běžícím pásu... Setkal se s tím někdo? Co je nejčastější příčina? Zběžně jsem kouknul na kabely a nikde jsem závadu nenašel... Včera večer jsem dal novou pojistku vše fungovalo ráno jedu do práce a pojistka praskla možná mám tucha že to dělá stahování oken. Dík za rady Golf 4 rok 99 2.0i
Ex Golf 2 1.6 ex Golf 2 66 Kw RP edition Fire und Ice a teď mi pr**l vozí Golf 4 2.0

Heinrich33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 14.05.2014 18:59

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Heinrich33 »

Dnes vypojeno stahování oken a veškeré osvětlení pojistka přestala praskat ale hřeje se tak až se rozteče. Po odpojení komfortní jednotky pojistka drží v pořádku takže asi budu hledat chybu od komfortní jednotky dál..
Ex Golf 2 1.6 ex Golf 2 66 Kw RP edition Fire und Ice a teď mi pr**l vozí Golf 4 2.0

Panel250
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.10.2009 09:15

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Panel250 »

ahoj, vyresil jsi to nejak? dela mi to to same... dik.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1536
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od varok »

Po 3 letech to snad už zjistil. Zkuste jestli nejsou polámané kabely v té průchodce mezi dveřmi a kastlí.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Heinrich33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 14.05.2014 18:59

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Heinrich33 »

Jasně že vyřešil a dneska už jsem i chytřejší :D byly to zlomené kabely v levé pruchodce kufrových dveří... Je tam svazek od stěrače, centrálu, tuším že osvětlení SPZ.... Mě to tenkrát dělal centrál kterej byl šluslej... Na nějakým modelářskym fóru jsem se dočetl že pojistka praská až při větším zkratu... Můj příklad... Komfortka má 10A pojistku.. Zkrat byl ale jen 14A a proto se jen hřála až v podstatě ty plasty okolo začali hořet... Praskne třeba při 20A... Kdybych kecal blbosti tak mě někdo opravte
Ex Golf 2 1.6 ex Golf 2 66 Kw RP edition Fire und Ice a teď mi pr**l vozí Golf 4 2.0

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1536
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od varok »

Asi to možná nebude dobré psát přímo jako zkrat jen 14A. Prostě byl někde rodřený káblík/y a ty způsobily odběr kolem 14A. Čistý zkrat by způsobil tak obrovský odběr, že by pojistka praskla hned.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Goauld »

Pojistka hřeje se, hostinskej směje se :lol:
Ne tak vážně, to že se pojistka nepřepálí a hřeje se většinou způsobuje špatnej kontakt v patici. Samotná pojistka se opravdu přepálí už když proud přesáhne nominální hodnotu, ale nějakou dobu jí to trvá, třeba minutu, nebo dvě. Za tu dobu se může zahřát, ale ne tak aby něco zapálila.
Při zkratu, nebo extrémním překročení nominální hodnoty pojistky, samozřejmě praskne hned.
Pojistka je nejslabší článek kabeláže, proto se taky jmenuje pojistka. Kabeláž je většinou koncipovaná tak aby utáhla akorát spotřebič co je k ní připojenej, proto když nahradíte pojistku 10A pojistkou 25A už není nejslabší článek v okruhu a při větším odběru proudu se přepálí, nebo začne hořet kabeláž, místo přepálení pojistky.
Z tohoto důvodu je taky dobry kupovat kvalitní pojistky, protože nekvalitní od pofidérních výrobců nemusí splňovat to k čemu jsou. Pak se 10A pojistka přepálí až při 14A a to už dostává na pr**l kabeláž, konektory a patice, která se začne vyhřívat, místo toho aby prdla pojistka.
Doufám, že je to trochu srozumitelny :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Kobrovnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 01.01.2013 12:48
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Kobrovnik »

Ahoj resim to trosku neco podobneho a asi se dam do kufru, mam uz pretrhane kabely ze mi nefunguje zadni sterac ale doted mi to nevadilo. Dneska mi zacala palit pojistka sotva co otocim zapalovanim tak po par sek se vypali. Taky mi nefuguje entral klice proste nereaguji nejdou zamknout tak zkusim predelat tu kabelaz z kufru a uvidime. Tim musim zacit.

Taky se jedna o pojistku c.14 nefunguje nic osvetleni okna nic. Nejdriv to zaclo ze obcas nejaky zamek nezamykal ale jinak nic. Pak mi nesvitila lamicka ve dverich, ted mi zase nehlasi pipak ze mam rozle svetla kdyz vytahnu klic ze zapalovani. Mam podezreni na ten kufr presneji levy krcek kabelaz. Vsechny znova nastavim a jak to bude delat dal tak si asi hodim maslu.......
Golf IV. 1.6 16V BCB + filtrbox

Uživatelský avatar
Kobrovnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 01.01.2013 12:48
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Kobrovnik »

Tak mi pojistka lita porad. Vymenil sem komplet kabelaz v kufru a stejne pojistka po nastartovani za chchili vyleti.

Kdyz jsem menil zadni zarovku tak sem nechtene zavadil konzoli od svetel o drzak kde je zarovka kufru ( male svetylko) a hnedka jebla zarovka. Dal sem novou zarovku do svwtla do kufru ale proste uz nesviti a pojistku to porad vyhazuje tak ja nevim. Napadlo me jeste uplne odpojit svetlo kufru zda tam zkrat neni ale to mi prijde blbost co myslite?:-/
Golf IV. 1.6 16V BCB + filtrbox

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Plague »

Tak za zkoušku nic nedáš, někdy se dějí podivnosti, takže bych to klidně zusil odpojit.

Karel golf 05
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 27.11.2014 22:45

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Karel golf 05 »

Dobrý den,měl bych na Vás prosbu,mám ten samí problém na mém Golf 4 1.4 55kw praská mi pojistk č. 14.Ta pojistka tam nevydrží ani sekundu a hned praskne,když propojím kabelem místo pojistky,okamžitě se taví a pálí a roztavuje pojistkovku a v komfortní jednotce,při propojení nebo vložení pojistky cvakne nebo cvaká.Musí tam být někde zkrat na konstru nebo tak.Komfortní jednotku jsem zkoušel měnit,mám asi 3ks.Když komfortní jednotku odpojím,pojistka praská.
1.Odpojil jsem všechny dveře,u konektoru ve sloupkách,abych vyloučil stahovačky a zrcátko.Jinak auto je v elektrice celé,stahování oken 4x,vyhřívaná sedadla,klimatronic atd.Dveře jsou odpojeny,pojistka praská.
2.odpojil jsem všechny světylka a stropní svítilny stále praská.
3.zadní páté dveře + stěrač vše odpojeno v levém boku na konektorech,stále praská.
Máte prosím někdo typ,nebo víte kde by se mohl kabel prorazit,nebo se cokoliv stát?
Je možné to nějak proměřit komfortku nebo jednotlivé kabely komfortní jednotky,zda je tam někde nějaký zkrat nebo chyba?
Prosím o radu,co ještě komfortka řídí a o co se stará,at vyzkouším odpojit.
Jinak v autě nefunguje stahování oken,naklapení zrcátek a svítilny,centrál jde i bez komfortky na klíček,dálku tam nemám.
Mám tam komfotrní jedntoku s označením 1J0 959 799Q.
Děkuji za rady a nápady.

Karel golf 05
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 27.11.2014 22:45

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Karel golf 05 »

Sedadla taky odpojena a stale praska.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od majrek001 »

zkus kouknout pod nášlap kde vede svazek jestli tam není překlepaný a nezkratuje se to o kastli
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Karel golf 05
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 27.11.2014 22:45

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od Karel golf 05 »

Ok kouknu na to,protože auto bylo dovezené z Německa,nějakou dobu stálo cca rok,pak si z toho vzali dveře,kapotu,narazník,sehnal jsem tam jiné a jezdil,pojistka funkční.Po nějaké době praskla,vyměnil jsem a chvíli držela,po cca 14 dnech opět praskla.Dnes se na to podívám,jsem elektrikář rozumím elektrice,ale s tímhle jsem v koncích,že jinak budu muset odstrojit místa,kde jsou taženy kabely ke komfortce,ale jak říkáš může to tam být.
Zatím Děkuji

Karel

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Pojistka č.14 někde je zkrat

Příspěvek od majrek001 »

musí být nejspíš prokleplý svazek někde jde podlahou občas bývá za nášlapem..

komfortka v GIV je u sloupku řizení a kabeláž z dveří samozřejmě ve svazku pod kobercem
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“