Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Servus G-čkaři,

Mám druhý den GIV Variant 1.4 16V r.v.2001.

Na dost věcí jsem přišel díky poznatkům na fóru, za což DÍK. Výměna oleje s filtrem, vzducháč, kabinovej filtr, kontrola pojistek s popisem, delete service na palubce, díky tomu brnkačka :good:

Dotazy, na který sem nenašel odpověď :

1 ) Po otevření dveří řidiče se nerozsvítí světlo na stropě ani boční na dveřích. Při otevření jakýchkoliv jiných ano. Pojistky jsem prošel - OK. Pro jistotu žárovka ve dveřích řidiče - OK. Kde hledat nějaký spínač či čidlo ? Musí se demontovat dveře z pantu ? Případně jak ho opravit/nutno koupit ?

2) Mám centrál bez DO. Při zamčení klíčkem od řidiče se správně zamkne celý vůz. Nefunguje? mi ale zámek všech dveří z interiéru - tlačítko ve dveřích u řidiče. PO zmáčknutí jde slyšet motorky ( zamykání ), ale dveře se dají stále otevřít,jak u řidiče tak i když zkusím zadní. Kde může být chyba ?

3) Světlo předních světel svítilo moc blízko před auto i v krajní poloze co se šteluje vedle volantu. Zkontroloval jsem, zda jsou žárovky správně a zdá se že ano - H7 - potkávačky - tím "zobáčkem" dolů - správně ?
Snažil sem se nastavit sklon šroubky na imbus, ale nejde - paraboly jsou volně a ve světlometu se "třepou". Může se jednat třeba jen o vyšroubovaný šroubek,který přizvedává hybnou část paraboly, nebo bude problém ve "vylomení" ? Zatím jsem to vyřešil vypodložením kusem přehnutýho papírku, ale je to dočasný řešení, navíc při jízdě po horší cestě jde poznat, že světlomet se třepe.

Díky za reakce, sedli ! :thanks:
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Dymák »

1-nejspíš vadnej mikrospínač v zámku řidičovejch dveří (jde to amatérsky opravit, pokud si rozumíš s mikropáječkou, nebo koupit novej kus)
2-zamkneš zevnitř a zvenku jdou otevřít? Kolíčky zajedou?
3-ty plastový štelovátka občas prdnou (rozebrat a slepit, popř vyměnit to, co prdlo)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Dík za reakci !

3) Mezitím sem to procházel - Jedno přední světlo se mi podařilo přizvednout a spoj se zase chytl, takže se neklepe a jde nastavit. Ovšem u druhého je jedna spojka od štelovacího šroubku asi urvaná - zatím jsem přichytil na drátek. Nejde tam vidět, ale cítím pohmatem že je zlomená tyčinka od šroubku co vede k parabole. Je to součást celýho světlometu ? Dají se koupit celý světla za celkem slušný peníze, ale spíš bude stačit vyměnit ty plastový štelováky, ale je to asi moc montování - špatnej přístup.

1) Vypozoroval jsem, že těsně po otevření se v jedné poloze světlo na dveřích rozsvítí a při otvírání zase zhasne, takže vážně čidlo. Bavíme se o zámku, do kterého se strká klíč, nebo o zámku ve dveřích, který dosedá při zavření ? Viděl jsem téma o výměně mikrospínače, ale nikde tam není, jak to rozebrat a co přesně přepájet :/


2) Tak to sem špatně pochopil funkci - já myslel, že si zamknu auto zevnitř, aby se nedaly otevřít po zmáčknutí čudlíku dveře třeba za jízdy, prostě funkce jako když u jinýho auta stisknu vystřelovací kolíček, tak se dveře zevnitř zamknou. Ono to je proti otevření zvenčí ? Tak to vyzkouším. + k čemu je to delší tlačítko, hned pod těmito dvěma na zamčení/odemčení? ( dodám foto )

+ Klička otevírání dveří u spolujezdce z interiéru - vyvrací se - pro otevření je nutno ji uplně vyklopit o 90° - včera se mi povedla vycvaknout a zdá se v pořádku, vrátil jsem ji zpět správně i s pružinkou, ale stále je to volné, je možný že je vytahaný ten drát, za který tahá ?
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Edit : Viděl jsem video s opravou zámku - na to si netroufám, jsem strojař, elektro jsou pro mě špagety. Jedině vyměnit celý komponent - je to ono ? http://auto.bazos.cz/inzerat/53888836/Z ... -5dver.php případně tento : http://auto.bazos.cz/inzerat/53965491/Z ... olf-IV.php .
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od majrek001 »

pojmy:
vložka zámku (to je kam strkáš klíč)
zámek je to na tvých odkazech..

potřebuješ nový zámek nebo stávající opravit.

bohužel pokud nekoupíš nový nikdy nemáš jistotu jak na tom je.. mikrospínač může být podobně ošoupaný jako v tvém zámku a určitě tam bude už nějaký studený spoj, takže chce zámek rozebrat a propájet a případně optavit mikrospínač


další tlačítko nejspíš myslíš mezi předními a zadními ovladači oken - je to pro vypnutí zadního ovládání oken např. když vezeš až moc zvědavé děti, aby si s tím nejezdili a něco se nestalo
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Díky za osvětu, znát pojmy je základ ! :good:

Takže z bazoše nebrat, ani z vrakáče. Zkusím pohledat neorigo novej zámek, do VW ani nebudu volat, vidím že na golfa je spousta náhradních dílů od jiných výrobců, ještě že jsem nekoupil fiata :)

Tak jsem to vyzkoušel a je to tak - je to zamknutí dveří proti otevření zvenčí - dobrá vychytávka. A to druhé tlačítko, na to bych taky nepřišel, super ! Taky je funkční - jen ho musím zmáčknout dvakrát, aby zůstalo v aktivní ( stlačené ) poloze.

Takže sehnat zámek, pak sadu torxů kvůli demontáži tapece a vyměnit kus za kus. Na druhé straně tapec nejspíš taky dolů, vyvrací se mi klička a vyskočnou pružinkou to není.

Poslední věc oprava světlometu, zatím přichyceno drátkem, abych si nesvítil pod kapotu, ale na silnici před sebe :pleasantry:

...Až toto bude hotovo, budu řešit dodělání dálkovýho odemykání, montáž druhýho rádia ( mám pouze origo na kazety ), montáž denního svícení a výměnu žárovek vnitřního + spz LEDkami.

Jináč sem se cítil jak na mašině, protijedoucí majitel také GIV variant mi mávnul, tak fajn pocit :yahoo:
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od majrek001 »

neorigo za mě bych ti docela rozmluvil ty čínský produkty většinou mají výdrž kolem 0,5-1roku..


jinak na zámku není torx z boku dveří ale tisícihran M8.. odkud si přesně třeba by ti ten zámek někdo opravil

na druhé straně bude vypadle lanko nebo ho někdo před tebou neodborně demontoval a urval zobáčky a teď to vyskakuje
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Dymák »

světla si domluv s marTikem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... v%C4%9Btla za pět kilo a máš to kouda... ideální volba

ty zámky jsou bolest všech koncernovejch aut... nejlepší je ho propájet (ten mikrospínač stojí cca 35,- korun)

táhlo na kliku jde nastavit (zkrátit - prodloužit) v závitu plastový koncovky

k bodu 2) pokud bys měl origo dálkový odemykání v komfortní jednotce, tak jde nastavit automatický zamknutí po překročení 20kmh rychlosti a otevřít zevnitř jdou až na druhý zatáhnutí kliky.... teprv po vyndání klíče ze spínačky na první zatáhnutí
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Servis, díky za odkaz na světla, Martinovi sem hned zavolal a projel se do Prostějova a světla mám doma. Vím, že vnitřní klikou to nebude, je to nastavením lanka, ale vzal jsem si ji od něj rovnou taky, ta se neztratí :drinks:

Jediná vada na kráse na světlech je vylomený kousek u parkovačky, zrovna na tom světlometu co musím vyměnit, ale to snad ničemu nevadí, hážu foto ;) Jinak je to bez blinkrů, ale tam by mělo zapadnout to, co budu mít na kabeláži od svých světel, ne ? :fool:

Tak nějak mi ukázal co vše budu muset demontovat a je toho dost, abych světlomet vyměnil, hlavně musím pořídit ty klíče na tisícihrany, u kapoty jsou taky.

Pokud by se našel někdo, kdo by to za nějakou úplatu se mnou rozdělal ( případně bych zámek vymontoval sám ), já mu ho dodal a na počkání by ho rozebral a přepájel nový čidlo, tak by to bylo supr. Nechci mít auto odstavený a rozdělaný víc jak přes den. Jinak sem z Brna ale můžu dojet i kolem, pokud mi dáte tip na někoho komu můžu napsat :good:

:arrow: EDIT :arrow: Tak jsem něco málo hledal a co tento komplet zámek ? Nový, made in Germany a klasika 2-letá záruka. Jen musím zjistit, zda sedí označení na golf IV variant, bo mám rok 2001 a tam je psané 06-2001, tak abych nekoupil špatně. Odkaz : http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... 3b1837015a
Přílohy
12244139_1072164089469102_640498816_n.jpg
12243731_1072164069469104_1143206099_n.jpg
12242294_1072164092802435_1453898870_n.jpg
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od majrek001 »

sundej tapec a uvidíš, že je lanko vypadlé z kliky pro to za ní musíš tolik tahat na vnitřním lanku není co nastavovat to je dané a venkovní lanko nemá moc společného s vnitřní (snad jen když ho někdo napne tak že to nejde otevřít ani z venku a zevnitř)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Ale já mám problém s otvíráním dveří právě zevnitř. Zvenku jdou otevřít normálně. A když jsem měl vycvaklou kličku, tak lanko bylo v pořádku napojený na páčku, tak nevím. Sundám tapec a bude.

Dnes jsem se stavil a autodoplňcích a koupil LEDky místo klasických do vnitřního osvětlení, osvětlení SPZ a parkovaček. Jen se nemůžu dostat pod krytky žárovek pod stínítky, v přihrádce u spolujezdce a vzadu nad hlavami cestujících :/
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Tak potřebuju poradit.

Sundal jsem tapec u spolujezdce kvůli nemožnosti otevřít zevnitř. Bowden se zdá být OK, jen je volnější, kde se dá přitáhnout ? Nemělo by být v místě na foto něco na štelování, nebo je to až u zámku ? Musím teda demontovat i plechový kryt ?

Při sundání tapece mi vypadl drátek na odemykání/zamykání sveří - ani za boha ho tam nemůžu dostat zpět aby se chytl..rada ?

Další foto je lampička v přihrádce - chtěl sjem tam dát LEDku, ale je to mini sulfid, tak na to peču, ale vypadla mi a nevím jak má být pružinka ? Hážu taky foto.

+ se pochlubím co se mi "povedlo"....měnil sem parkovačku za led a málo jsem ji usadil = vypadla mi do paraboly a ven ji nedostanu...paráááda :) :D
Přílohy
12270407_1073568795995298_920351865_n.jpg
12244159_1073568769328634_904294548_n.jpg
12272696_1073568949328616_1399011981_n.jpg
12278006_1073568929328618_332861874_n.jpg
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od majrek001 »

to lanko se nějak nešteluje je dáno delkou pokud si měl tu plastovou pojistku se zobáčkama zacvaklou v klice může tam být lanko z jiného auta, ale já to typuji že ta plastková pojistka nebyla na sazena v klice a byl jen ten háček zaháčeny..


na kolíček od dveří - je potřeba demontovat zámek jinak to tam nenasadíš a ulomíš si tu pojistku co ho drží pokud jsi ji už neulomil
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od oneb1t »

jo kdyz nezasadis to lanko i s tou plastovou veci (nebo je ulomena) tak musis otevirat klicku az do 90 stupnu
co se tyka toho svetla z kastliku tak se na internetu da najit navod jak to ma vypadat sesazeny ale je to dobrej hlavolam :D

http://www.passatworld.com/forums/b5-ga ... -pics.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Teda borci, vy mi "nakládáte" :pleasantry:

To ani nevím, že má být zajištěný v páčce, na to mrknu, možná to bude opravdu tím :good:

Myslím že jsem nic neurval, samovolně vypadla. Zajímavý je, že i když jsem to tam naoko volně dal a pak zamknul auto, západka povyskočila, jako by byla nasazená...no zajímavý :) Vyzkouším.

Za odkaz dík, je to hlavolam, ale konečně mám jasno, jak má být ta pružinka, tak to snad už půjde, ale je to boj ! :)

EDIT :arrow: Tak světýlko odkládací přihrádky opraveno, byla to piplačka, hlavně usadit tu přužinku a pak to dostat zpět na místo, ale svítí ! :)

A dveře taky spravený, bylo to asi tím vypadeným bowdenem u kliky jak jste psali ;) Drátek od zamykání zaskočil sám taky, při centrálu norm funguje - zaskakuje-vyskakuje :thanks: :thanks: :thanks:

Teď už jen koupit a vyměnit zámek u řidiče, kvůli rozsvícení interiérového osvětlení, ale na to se budou muset demontovat i věci pod tapecem, do toho se pustím nejspíš až na jaře :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“