Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Servis, mám pár dalších dotazů ! :yahoo:

Má golf signalizaci/kontrolku nezapnutí bezpečnostních pásů ? Ve všech autech jsem se s tím setkal - při jízdě a odpojení pásu se rozsvítila kontrolka na palubce, u mýho GIV nic. Není tam, nebo to mám porouchaný ?

Další věc, četl jsem o zvukové signalizaci rozsvícených světel. Mě svítí potkávačky jen s nastartovaným motorema po zhasnutí zůstanou svítít jen parkovačky a při vyndání klíčku, případně opuštění vozidla žádná signalizace. Kde bude chyba ?
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Goauld »

Kontrola nezapnutých pásu standardně v golfu nebyla, možná až s příchodem 3G komfortu se objevila, ale to by ti řekl spíš tornado1, nebo někdo kdo se tím živí, já sem se s tím myslím nesetkal, nebo si to nepamatuju.
Signalizace rozsvícených světel funguje, když otevřeš řidičovy dveře a neni zapnuty zapalování. Pokud ti to nefunguje, tak máš buď vadnej mikrospínač v zámku řidičových dveří a nefunguje ti zároveň vnitřní osvětlení, nebo umřel repráček v přístrojové desce, občas se to stává.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

No jo, tak jsme doma. Mikrospínač mám špatný, u dveří u řidiče mi nefunguje vnitřní osvětlení, o tom problému v zámku dvěří vím, jen mi nedošlo že to bude mít vliv rovnou i na toto, děkuju za rychlou odpověď. :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Servus, tak další pár dotazů typu to myslíš vážně ? Ale ano, myslím je vážně :pleasantry:

1) Po zamčení vozidla klíčem bliká u zámku červené světýlko - jedná se o alarm, který by v případě vniknutí do vozidla houkal, nebo je to jen rádoby kontrolka k odlákání zloděje :?:

2) Mám jen sériové rádio na kazety, chci dát nové na CD, USB a AUX. Jde nechat původní a přidělat to další ? Budou fungovat obě a jsou tam udělané konektory na připojení dalšího ? Případně je třeba ho vyměnit ? To až tak neřeším. Ale jak náročná je výměna ? Jsou všechny autorádia o stejných rozměrech ? Našel jsem jen rozlišení v počtu PINů na konektoru, kolik má GIV :?:
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Goauld »

1) Ne není to kontrolka alarmu a není to ani jenom kontrolka na odrazení zlodějů. Je to kontrolka, která říká, jestli sou zámky v zabezpečené poloze SAFE, kdy nejdou odemknout dveře ani klikou zevnitř a chrání je tak proti tzv. vyháčkování.

2) Pokud máš to origo rádio Beta, tak ho vyndej a dej si jakykoliv co se ti líbí, protože k Betě se nedá nic připojit. Ale pokud je to Gamma, tak k té se dá připojit AUX vstup i výstup, nebo pomocí převodníku co se napojí do konektoru pro CD měnič přehrávat libovolnej zdroj muziky, nejčastěsi jde asi o MP3, ktery nahraješ na flešku.

Nebo prostě to origo rádio vyndej a pořid si co ti přijde vhodny s tím, že narušíš vzhled interiéru rádiem co tam vzhledově holt nikdy nebude sedět. Jediny co musíš při výměně rádia udělat, je správně ho zapojit, aby ti drželo paměť a nepouštělo napětí zpátky do ISO konektoru kam nemá, mohl by ti pak blbnout centrál, nebo jiny věci v autě. Takže než ho budeš zapojovat, projdi si témata co se tím zabývají a hlavně žádny dráty nestříhej !
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

ad 1) Aaaha, to je to SAFE ! :good: Zkusil jsem zamčít znovu a opravdu přestala svítit. Proč to tak je ? Je přece jasný, že každý, kdo si chce zamčít auto, chce, aby nešlo vyháčkovat, tak ho zamkne jen do první polohy Safe ne ? :)

ad 2) Tak jsem se díval a mám jen to rádio BETA. Takže demontoval a vyměnit za nové. A sedne tam bez problému rádio s CD mechanikou - jen se přepojí konektory ze starého rádia do nového ? Nebo bude potřeba dodělat konektory ? Jdu projít témata o rádiích :)
Přílohy
12351217_1081564825195695_418664952_n.jpg
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Goauld »

Je to prostě systém co musí jít z hlediska bezpečnosti osbob ve vozidle deaktivovat. Například když necháváš v autě spolujezdce, kteří na tebe čekají před obchodem a chceš zamknout auto aby je nikdo neokradl (např. důchodci co nemaji rychly reakce a nemohli by útočníka chytit, nebo se bránit), tak je zamčeš z venku, ale deaktivuješ safe aby se mohli dostat v případě potřeby ven.

Rádio má ISO konektor, ale je potřeba přehodit stály napájení se spínaným od klíčku, protože origo rádia to na rozdíl od neorigo mají obráceně. A pak je potřeba zkontrolovat, jestli rádio na některou jinou pozici v konektoru nepouští napětí pro elektrickou výsuvnou anténu. Kvalitní rádia mají kabeláž, na které se dá napájení přehazovat podle potřeby a drát pro ovládání el. antény je zvlášť. K neorigo rádiu potřebuješ ještě oddělovač napájení antény, která má zabudovanej zesilovač. Když tam není rádio chytá stanice hůř než s obyčejnou nezesilovanou anténou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Děkuju za podrobný info k rádiu a anténě, díky tomu jsem si ujasnil, že montáž rádia přenechám někomu, kdo má s tím zkušenost a pro koho nejsou kabely špagety, jako pro mě :) :D
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Servus, další várka mých dotazů :)

Sehnal jsem si 2 rádia, nafotil jsem je a potřebuju poradit, jaké tam přesně sedne tak, abych nemusel nic extra přepojovat :) 1. odkaz : http://sedli01.rajce.idnes.cz/PIONEER_radio 2. odkaz : http://sedli01.rajce.idnes.cz/JVC_radio

Další věc, budu tedy potřebovat tu redukci ISO ? + zeptám se rovnou co anténa, jak jsem mimo město, tak je signál i u origo rádia dost slabý a často musím ladit jiné stanice. Zlepší se to po montáži jiného rádia ? Případně mám koupit delší anténu ? Foto pak dodám. Má cca 40 cm.


Další věc, chci si pořídit loketní opěrku - našel jsem zde : http://www.loketky.cz/loketni-operky/lo ... olf-4--1j/ vzal bych černou s potahem z eko-kůže. Výměna je dle obrázků OK, ale sedne správně do mého vozu, kde v základu nebyla ? Bude přístup k řadící páce ? Díky :pleasantry:
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Goauld »

U obou rádií musíš rozpojit, nebo vyndat z konektoru A modrej s bílím pruhem, pokud je na jeho místě v protikusu v autě obsazenej pin. Zapojení tak aby drželo rádio paměť musíš vyzkoušet a případně přehodit mezi sebou červenej a žlutej. Pokud si nejsi jistej co děláš, navštiv autoelektrikáře.

Loketka sedět bude. Musíš rozebrat středovej tunel, přišroubovat na podlahu tu trojnožku co loketku drží. Ze středovyho tunelu vyndat tu zadní záslepku v podobě kastlíku, zpátky namontovat a pak namontovat na trojnožku loketku.
Přístup k řadící páce samozřejmě je, akorát si budeš muset zvyknout na jiny zatahování ruční brzdy, protože loketka tam trochu zavazí. Ale za tu pohodu ta loketka určitě stojí, bez ní je to hrozny.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Taaakže. Vyrobil jsem si dle plánku klíče na povolení origo rádia - je venku ! :potlesk:

Zkusil jsem jedno rádio, nefungovalo. Druhé JVC funguje, ale jak jste psali, nechytne signál FM. Hážu foto konektorů, budu potřebovat dokoupit toto ? http://www.ahifi.cz/antenni-napajec-iso-din.html

Dále pár dotazů k tomu...na tom JVC rádiu je takový plechový ochranný rámeček, má tam rádio padnout s ním, nebo bez něj ? Na origu nic takového nebylo. Dále co usazení ? Na origo byl vzadu gumový doraz, mám ho dát i na nové rádio ? ( to nové je delší o nějaký ten "chladič" vzadu. Ale je tam také závit na našroubování červa a nasazení dorazu. Nevím, jak bude rádio připevněno ( usazeno ), na původním bylo zajištění, tady jak ? Nebo ten ochranný rámeček ?
Přílohy
12358415_1085066678178843_1270473789_n.jpg
12386636_1085066674845510_2070416148_n.jpg
12387939_1085066658178845_582187091_n.jpg
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak, aby dobře chytalo stanice musíš koupit tu napájecí redukci z odkazu.
Ten rámeček právě slouží na to, aby v něm rádio drželo. Nejdřív tam dáš ten rámeček a zafixuješ ho vyhnutím těch plechových křidýlek aby se nehnul. Po zasunutí rádia ho pak udrží aby nikam nelitalo. Jestli se tam ten zadní doraz vleze, tak ho tam dej, když ne, ničemu to nevadí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

Snažil jsem se to dnes sehnat, ale ani v Kelly nemají nic podobnýho, aby to mělo zesilovač. Takže až zítra v obchodě z odkazu. Rádio fungovalo, bylo v autě Fiat Punto, tak nejspíš už má ty drátky přehozený.

Imho, ten volný drátek u zesilovače se napojí na nějaký volný drátek od rádia ? Vím že tam nějaký volný je, to bude ono, volný asi zůstat nemá ne ?

Ten rámeček tam zkusím usadit, ale málo přístupu, to bude boj ;) Ten gumový gombík uvidím, rádio jsem tam bez zapojení nechtěl cpát, je tam tolik kabelů, že ani nevím, zda to tam narvu zpět...

Signál byl i se sériovým rádiem za městem slabší, může být někde problém, nebo mám sehnat delší střešní anténu ? Mám anténku na závit, řekl bych vel. M4
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od Goauld »

V té redukci není zesilovač, redukce slouží jenom k poslání napájení po anténním kabelu do antény kde je právě ten zesilovač. Delší prut nemá smysl, anténa chytá v podstatě dobře i s menším prutem. Otázka ovšem je jestli je zesilovač v anténě funkční, když ti to blbě chytalo i s origo rádiem.
Drát od té redukce musíš pak napojit buď na modro bílej drát co vede z rádia (ten co sem ti říkal, že máš odpojit z ISO konektoru), nebo na +12V od klíčku, ne natrvalo, to by vybíjelo zbytečně baterii. Jakykoliv jiny dráty co sou volně z rádia nikam nezapojuj, pokud nevíš k čemu sou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Uvolněné paraboly předních světel, vnitřní osvětlení nefunkční u řidiče

Příspěvek od sedli01 »

A můžeš mi poslat nějaký odkaz na ten anténní zesilovač ? Našel jsem po vyhledávání toto : http://www.ahifi.cz/vyhledavani/vyhlede ... 8D&x=0&y=0 ale jsou to krabičky jako prase, kam bych to narval ? Za rádio určo ne, tolik místa tam není.

Nebo se přeptám zítra v obchodě, pokud bych si nebyl jistej, nechám si to od nich rovnou domontovat, lepší než to *kurvit ;)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“