Problem s radiem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Twiztid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 08.05.2016 23:58

Problem s radiem

Příspěvek od Twiztid »

Caute lidi koupil jsem vw golf IV r.v 2000 a bylo tam radio pioneer DEH P4000R-B ARC. a je to na iso konektor ale chtel jsem tam dal z favorita Sony Xplod CDX-GT410U pripojil jsrm iso konektor a nic akorat cd mi vyjede zajede ale jinsk nesviti nic
Volkswagen golf IV 1.6 r.v.2000

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Dymák »

že by bylo jinak zapojený? co takhle kouknout na ty rádia, kde bývá samolepka se schématem pinů? když tam nebude, tak google?
to je jak otázka: s golfem jezdim tankovat k pravýmu stojanu u pumpy.... sed jsem do transita a nemám tam díru na naftu???? kam to mám nalejt?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Twiztid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 08.05.2016 23:58

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Twiztid »

U sony jsem to nasel ten pioneer ne a pristup k tem kablum moc dobry neni prave a ikdyz jsem u sony nasel pdfko tak jsou tam 4 verze tak se v tom moc nevyznam proto se ptam.jestli se musi primo ty kable a ten iso konektor predelavat a popolisky na kablech v aute nejsou je dva myslim
Volkswagen golf IV 1.6 r.v.2000

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Dymák »

jeden iso je na repro - ty bejvají stejně zapojený
druhej iso je na funkce rádia a ty můžou bejt různě zapojený podle výrobce rádia.... v jednoduchosti potřebuješ stálý +12V a podsvětlení.... pak tam ještě bývá mute, gala, spínaný +12V na klíček, HF, atd.... zrovna pioneer to má úplně zpřeházený.... musíš hledat (tady na foru je milion odkazů, jaká barva drátu vede kam)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Goauld »

Žádny podsvětlení nepotřebuješ, k funkci rádia potřebuješ stálých +12, spínaných +12 po klíčku a mínus (zemnění). V černym ISO konektoru sou to piny 4, 7, 8 a všechno ostatní odpojit. Většinou je potřeba mezi sebou prohodit 4 a 7, protože golf to má obráceně, ale některým rádiím to nevadí. Většina moderních rádií má kabelovou redukci mezi rádiem a ISO konektorem auta a napájecí dráty (žlutá a červená) mají konektory, ktery se dají rozpojit a přepojit jak je potřeba.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Twiztid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 08.05.2016 23:58

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Twiztid »

Ve favoritu jsem to mel ten iso ze jsem mel zvlast konektor na bedny hnedy a napajeni kde jsou ty 4 draty v golfu uz je to rovnou do iso a ted nevim jestli ten konektor jde rozebrat nebo to je jeste nekde v tom golfu k rozpojeni abych to nemusel cvakat prepajet apod
Volkswagen golf IV 1.6 r.v.2000

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Goauld »

Vyfoť to :wink: V autě nic k rozpojení není, všechny úpravy je potřeba provádět na kabeláži autorádia pokud teda nemá přímo vstupy na iso konektory.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: Problem s radiem

Příspěvek od johnyG »

Vem zkoušečku nebo multimetr a ve favoritu kde ti rádio fungovalo promer na jakým pinu u napájecího konektoru máš staly + , spínaný+ a kostru. Pak to podle toho úprav v golfu.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problem s radiem

Příspěvek od majrek001 »

tak to vyfoť, hlavně nic nepájej a neskřipej :baseball: - vše se maximálně vypinováva a přehazuje..



p.s. je to pak radost po někom opravovat takto přepájenou elektriku to pak lehký holky lítají jak o život
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Twiztid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 08.05.2016 23:58

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Twiztid »

Dobre na fotim to bude lepsi. Ve fatanovi jsem to mel na packovy vypinac pro jistotu ne na spinani na klicek. Chcu to prave udelat profesionslne a zadne pajeni apod mozna jeste dnes hodim foto
Volkswagen golf IV 1.6 r.v.2000

Twiztid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 08.05.2016 23:58

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Twiztid »

Takže tu mam dve fotky z fatana tam tech dratku moc neni :-D , meřil jsem to na žlutem slate +12 a červeny ten jsem mel na pačkový vypínač černy klasika -
Obrázek
Obrázek
tak a tu je zmatek v golfu, na muj vkus moc dratku :-D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Twiztid dne 26.05.2016 23:46, celkem upraveno 1 x.
Volkswagen golf IV 1.6 r.v.2000

Twiztid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 08.05.2016 23:58

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Twiztid »

jenže až ted jsem si uvedomil ze jsem mel vyfotil u fatana ten konečny iso konektor :-/
Volkswagen golf IV 1.6 r.v.2000

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Goauld »

Vidím, že ty vůbec nemáš páru o tom co je ISO konektor a cos vlastně fotil. :roll:
To co máš vyfoceny z favorita to je iso konektor a to cos nafotil u golfa je kabeláž (redukce) rádia, to má každy rádio svoje a nemůžeš použít kabeláž od pioneera do sony :!:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Twiztid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 08.05.2016 23:58

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Twiztid »

Takze mam vzit ten iso konektor konektor s dvema redukce napajeni,repro (hnedy,cerny) z fatana od sony a dat ho do golfa. Bo prave jsem nechtel protoze mi tam prislo oproti fatanu moc dratu jestli se neco tim neposere
Volkswagen golf IV 1.6 r.v.2000

Twiztid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 08.05.2016 23:58

Re: Problem s radiem

Příspěvek od Twiztid »

Radio jede omlouvam se teda akorat nevim co to za kablik s anteny ktery vedl do radia pioneer
Obrázek
Obrázek
Volkswagen golf IV 1.6 r.v.2000

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“