Nefunkční dálka Golf IV

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
maxberg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 15.05.2011 20:48
Bydliště: Klatovsko

Re: Nefunkční dálka Golf IV

Příspěvek od maxberg »

Díky za rychlou odpověď. Takhle nějak jsem si myslel, že by to mohlo fungovat ale nebyla ta potřebná jistota, takže ještě jednou díky za typ. Teď ještě sehnat někoho kdo má dálku na stejné frekvenci a vyzkoušet to. Je potřeba i stejná generace komfortky nebo ne? Kamarád má Octávku, nemá ale vystřelovák jen normální klíč s tlačítky na kterém je taky frekvence 434. Jak jsem ale četl na fóru, tak je to spíš frekvence 433, tak nevím.

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
Golf IV, 1.6 16V 77kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční dálka Golf IV

Příspěvek od Goauld »

Musí být jak stejná generace, tak frekvence, jinak to spolu nekamarádí. Pokud má ten klíč originální obal a je tam napsany 434 a ty máš na svym 433, tak to logicky jít nemůže.
Zkus zajít někam, kde dělají autoklíče a zeptej se, jestli umí zjistit funkčnost té tvé dálky. Ten tester se dá aji koupit v číně za pár korun. http://www.ebay.com/itm/RF-Frequency-De ... SwLzdWTD3U" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
maxberg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 15.05.2011 20:48
Bydliště: Klatovsko

Re: Nefunkční dálka Golf IV

Příspěvek od maxberg »

No právě že já mám taky 434 a komfortku 3 generace 1C0 959 799 B. Ale u té Octavie si nejsem jistý, že to opravdu má těch 434 co je psáno na klíči a že je to 3generace komfortu, protože se mu ani na budících neukazují otevřené dveře pomocí kontrolky.
Golf IV, 1.6 16V 77kW

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční dálka Golf IV

Příspěvek od Nwkt »

že se neukazujou neznamená že to není 3gen. Na tom klíčí bude vyražený číslo, tak podle toho zjistíš co to je zač

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční dálka Golf IV

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak a pokud sou to stejny roky a frekvence odpovídá, tak budou kompatibilní.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
maxberg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 15.05.2011 20:48
Bydliště: Klatovsko

Re: Nefunkční dálka Golf IV

Příspěvek od maxberg »

Kámoš má na Octavii klíče s dálkou dvoutlacitkovy na kterych je oznaceni HELLA 434MHz, 00844, 0678 5FA008548. Na internetu jsem ale našel, že by to měla být frekvence 433 ale na kličku je právě těch 434. Tak jestli to je komfort 2.5 a tím pádem ten klíč je mezi 433 a 434, teď přesně nevím tu hodnotu jestli je 433.99 nebo tak nějak.

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
Golf IV, 1.6 16V 77kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční dálka Golf IV

Příspěvek od Goauld »

Jo našel sem o tom taky nějakou diskuzi, ale když načteš kamošovo auto a podíváš se jakou má komfortku, tak poznáš jestli je to 3G.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
maxberg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 15.05.2011 20:48
Bydliště: Klatovsko

Re: Nefunkční dálka Golf IV

Příspěvek od maxberg »

Tak kámoš právě není s autem k dispozici a moc se mu nechce ani auto napíchnout na Vag aby se mu něco nezměnilo (složitější domluva). Jen mi půjčil jeho klíček jestli ho má komfortka ve Vagu uvidí ale nechtěl abych ho s ní synchronizoval. Takže pokus bez úspěchu.

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
Golf IV, 1.6 16V 77kW

Uživatelský avatar
maxberg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 15.05.2011 20:48
Bydliště: Klatovsko

Re: Nefunkční dálka Golf IV

Příspěvek od maxberg »

Tak jsem se po dlouhé době odhodlal a kouknul se na komfortku. Otevřel jsem jí, pročistil a nahřál fénem. Po sestavení se stal zázrak, komfortka se chytla a dálka maká. Jen mám několik problémů 1) mám tří tlačítkový klíč a když s ním pomocí středního tlačítka otevřu zadní kufr, tak po otevření se mi spustí alarm (zamknutím klíčkem v zámku to funguje bez problémů a nedělá to). 2) když dálkou zamknu auto, nebliknou mi blinkry. Při otevření ale normálně bliknou (zamknutím klíčkem v zámku to funguje bez problémů a nedělá to). 3) když dálkou odemknu, nerosvítí se mi vnitřní osvětlení ale jen problikne (zamknutím klíčkem v zámku to nedělá a funguje to bez problémů). 3) když dálkou odemknu a nechám auto v klidu, tak se mi po půl minutě samo zpět nezamkne což by podle informací mělo. Má s tímto někdo zkušenost? Napadla mě jen myšlenka na špatný mikrospínač v zadních dveřích (kufru), je to možné? Někdy se mi stalo, když dálka nebyla funkční, tak při odemknutí klíčkem nešel otevřít zadní kufr. Díky předem za vaše informace.

Odesláno z mého GT-I9506 pomocí Tapatalk
Golf IV, 1.6 16V 77kW

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“