Problem po shoreni logoprojektoru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Doom6666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 01.04.2016 22:32

Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Doom6666 »

Zdravím ... Koupil jsem si logoprojektory, jeden z nich bohužel fungoval asi 2 dny a pak shořel . Projektory se zapojovali místo dveřního světýlka na můj VW Golf IV 1.6 16V. Problém je v tom, že se teď při otevření dveří nerozsvítí stropní lampička a auto vůbec neví, že jsem dveře otevřel. Měnil jsem před cca 14 dny zámky ve předních dveřích kvůli spínačům a teď mám tak trochu obavy, že budu kupovat zase nový zámek. Když otevírám dveře jiné, lampička se normálně rozsvítí. Nereagují pouze ty dveře, ve kterých shořel ten logoprojektor. Jen se chci zeptat, zda to může být pouze nějaká pojistka, nebo jestli to vyhoření projektoru mohlo způsobit vážnější problémy. Díky

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Dymák »

odpovím takhle: stropní a dveřní světlo se rozsvítí, pokud mikrospínač v zámku konkrétních dveří zavelí, že jsou otevřený dveře.... žádná spešl pojistka tam není
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Goauld »

Základní věc je samozřejmě odpojit ten nefunkční projektor a vrátit tam zpátky normální lampičku. Pokud to ani po odpojení toho bazmeku nefunguje, tak zkus na pár minut odpojit baterku, aby se vyresetovalo nastavení komfortky, pak by to mělo zase naskočit. Komfortka ve spolupráci s dveřní jednotkou hlídá obvody proti zkratu a v případě problémů je dokáže dočasně odpojit, aby nevznikl požár. Případně to můžeš ještě načíst vagem a smazat chyby, měla by tam být chyba, která bude říkat, že ve světýlku dveří je přerušení, nebo zkrat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Doom6666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 01.04.2016 22:32

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Doom6666 »

Samozřejmě že jsem logoprojektory odpojil. Ted jsem byl na servise smazat všechny chyby z jednotek. Bohuzel dvere stale nereaguji. Centrální zamykani funguje, ale pri otevreni dveri auto nevi ze se otevrely. Pritom jsem nedavno daval vepredu zamky nové. Pojistky jsem vsechny kontroloval a jsou v pořádku.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Goauld »

Tak zkus odpojit na 5 minut tu baterku. A chyby sis měl zapsat, třeba by některá napověděla co se stalo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Doom6666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 01.04.2016 22:32

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Doom6666 »

Baterka odpojena... Ted teda cekam. Otazka je, co je prvni na rane po kabelu od svetylka...... Myslim ze ridici jednotka dveri s motorkem stahovacky..... Aby to neodnesla ta...

Doom6666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 01.04.2016 22:32

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Doom6666 »

Tak odpojeni baterky na 10minut nemělo žádný efekt

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od majrek001 »

může být opálený kontakty mikrospínače.. na diagnostice vidíš jestli jsou dveře otevřené nebo na budíkách nebo případně upozornění na zapnutý světla jde?

a zámky tam jsou origo nebo nějaký čínský?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Nwkt »

Hmm a dals VIKA zámek co ...

Doom6666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 01.04.2016 22:32

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Doom6666 »

dveře ve kterých shořel logoprojektor se nehlásí nijak...jako by byly pořád zavřené. Upozornění na zapnutá světla samozřejmě také nejde. Ostatní dveře fungují správně.
Jinak zámky samozřejmě vika (všude píší, že je to náhradní výrobce doporučován automobilkou, tak nevím) ...ono toho moc na výběr není když originál zámek stojí kolem 4000 jeden. O to nejde, klidně je vyměním zas....doporučte značku (kromě předraženého originálu). Otázka je však, jestli mohl zkrat odpálit mikrospínač což se mi nezdá....záleží na tom kam kabely od světýlka vedou.....jestli do zámku, nebo do jednotky ve dveřích. Spíš bych to typoval na jednotku dveří, protože přeci jen v zámku není defakto co pos**t a auto zamyká normálně - zamknutí>blokace

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od majrek001 »

zámek jedině origo nebo starý origo opravit - zbytek je vesměs půl roční - roční tragédie neopravitelná, ale na to musí každý přijít..

u Viki můžeš být rád, že vůbec po koupi fungoval není to uplně standard :negative:
jinak doporučuje výrobce jen, když se nad tímto zamyslíš, proč by výrobce vůbec doporučoval neorigo díly, ale jak se říká papír snese všechno (dnes by to mělo spíš být web snese všechno :blush: )

podle mě se ohořeli konakty na mikrospínači jsou to smějdy co tam dávaj tak bych se tomu
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 21.10.2016 16:19, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Doom6666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 01.04.2016 22:32

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od Doom6666 »

majrek001 píše:zámek jedině origo nebo starý origo opravit - zbytek je vesměs půl roční - roční tragédie neopravitelná..

podle mě se ohořeli konakty na mikrospínači jsou to smějdy co tam dávaj tak bych se tomu nedivil

Ano, to mohly ohořet kontakty na mikrospínači, proto mě spíš právě zajímá kam jde první ta kabeláž ze světýlka, jestli do zámku, nebo do ŘJ ve dveřích.
abych nekoupil nové zámky/neopravoval staré a pak nezjistil že, se zámky nic nebylo a schytala to ŘJ...přeci jen mezi světýlkem a ŘJ ve dveřích žádná pojistka není.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problem po shoreni logoprojektoru

Příspěvek od majrek001 »

to těžko vyzkoušíš pokud nemáš skladem jiný na vyzkoušení případně jinou jednotku

nejjednodušší změřit mikrospínač na zámku jestli spíná


+12V jde přímo z komfortky a nejde tuším do dveřní jednotky, ale přímo na světýlko a zem je spínaná mikrospínačem a jde přes dveřní jednotku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“