Zakódované rádio

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

x5go
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 15.10.2016 18:40

Zakódované rádio

Příspěvek od x5go »

Čaute borci, moj ujo dnes odpojil baterku keďže ju potreboval nabiť predchvílu ju zapojil naspeť a pýta to kód od rádia, a že mu ani palubný PC nič neukazuje.Čo treba urobiť?Je to golf 4, snažím sa mu pomoct všade keďže auto využíva denno-denne.Ďakujem

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od Goauld »

Vítejte v sekci Golf IV / Bora. Pokud jste tu poprvé, prečtete si prosím Návod na používání. Dříve než založíte nové téma, projděte si téma Často kladené otázky - FAQ, případně zkuste vyhledávání.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

x5go
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 15.10.2016 18:40

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od x5go »

Vyhladávanie som použil, len potrebujem vedieť či sa dá kód nejako vygenerovať alebo čo vlastne?Ďakujem.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od tornado1 »

nedá, jedině vyčíst přímo z radia nebo zkusit ve vw
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

x5go
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 15.10.2016 18:40

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od x5go »

Ako vyčíst z radia?A kolko to stojí vo vw?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od Goauld »

Pokud je to originální rádio, ktery v autě původně bylo, tak se za pár minut při zaplym zapalování samo odkóduje. Vyčtení kódu z rádia ti VW neudělá, zjistí maximálně původní kód originálního rádia. Zabývají se tím někteří lidi, jako například tornado1 a ceny se většinou pohybujou od 200kč-800kč podle toho jakej je kdo vydřiduch :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od Dymák »

Ale jo, vw ti to zjistí... Budou chtít VIN a musíš říct ten, kterej je na rádiu (pokud ho někdo neodstranil) stojí to jak kde, většinou kolem 500czk, podle toho, jak dlouho to on-line hledaj v systému... Za to se platí ten poplatek
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od Goauld »

Tak to asi záleží na ochotě konkrétního člověka, ale rozhodně bych to netvrdil jako jistotu. Měli by totiž chtít techničák od auta, kde to rádio bylo původně.
A když už tak na to přišla řeč, ví někdo, jakým způsobem se origo rádio samo odkóduje, když je v autě z výroby ? Odkud načítá ten kód, nebo jak vlastně pozná že je v tom autě, ve kterym má být ? Nikdy sem neviděl žádnou diskuzi, kde by se řešilo, jestli to zjišťuje třeba z komfortky, nebo z jednotky motoru. Moje auto má totiž podle kódů výbavy pouze přípravu pro rádio, takže origo tam asi nikdy nebylo, ale přesto mám z výroby 8 reproduktorů.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od tornado1 »

z budíků
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od Goauld »

Takže, když si někdo pořídí rádio, nebo navigaci, která je z jinyho auta, tak by šlo v eeprom přístrojovky změnit ten kód, aby se to načítalo automaticky, jenom vědět, kde přesně ho hledat. :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od majrek001 »

ja bych řekl, že se to zase spáruje i s novým rádiem..

na mém GIV jsem měl Alphu a koupil gammu V a teď když odpojím baterku a zapnu klíč tak se za chvíli načte, ale už tam nějaký pátek je
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od Plague »

Goauld píše:Takže, když si někdo pořídí rádio, nebo navigaci, která je z jinyho auta, tak by šlo v eeprom přístrojovky změnit ten kód, aby se to načítalo automaticky, jenom vědět, kde přesně ho hledat. :lol:
Kupoval jsem právě dodatečně origo rádio, kód k němu byl, takže stačilo zadat, od té doby si auto pamatuje nové rádio.

@x5go: Kupoval jsem z hifiland.net, je podle mě nepravděpodobné, že k těm všem rádiům kód získali při odkupu, spíš to umí vyčíst, tak je zkus kontaktovat.

x5go
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 15.10.2016 18:40

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od x5go »

Tak sme rádio vytiahli a kód bol napísanú zozadu rádiu.Ďakujem za rady.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od gars7 »

zdar,mam dotaz na radio Blaupunkt Tokyo.z auta jsem vytahl pionýra CD,a chci tam dat Blaupunkt USB dal jsem do nej redukci na antenu,ale radio nemuže nic naladit.no chytlo Radio-Morava,a to jsem měl radio vytáhlé ven z kastlíku.USB normálně jede.mám ještě jedno rádio s USB takové to za 550kč.a i to chytne více stanic.na pionýru nebyl problém.diky.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakódované rádio

Příspěvek od delong »

Redukcia na anténu - to myslíš fantómov napájač?
Z toho Blaupunktu ide ISO konektor pre napájanie rádia - je zapojený pin5 (modrý vodič výstup pre autoanténu poprípade REM odber asi cca 150mA ) na fantómov napájač?
Treba na tom fantómovom napájači zmerať napätie a odber prúdu pri zapnutom rádiu. Je to v poriadku?

Je možné že aj nové rádio bude KO. Preto to treba dvôkladne premerať a potom reklamovať .

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“