Těsnění střešního okna, odtokové kanálky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Těsnění střešního okna, odtokové kanálky

Příspěvek od moom »

Lidi zlatí, prosím, prosím máte nějaké informace, fotografii, kde najdu odtokové kanálky u střešního okna. Dnes jsem zjistil, že mám mokrý sloupek u předního okna a na 100% teče střešním oknem. Případně máte prosím nějakou radu, jestli mám vyměnit těsnění střešního okna, nebo jestli je normální aby to nebylo úplně těsné a právě se to řeší odtokem. Našel jsem zde na foru, že se má vyzkoušet strunou, lankem pročistit kanálek, případně překontrolovat jestli není hadička vypadnutá, ale nevím kde ji hledat. Máte prosí nějakou radu?

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Těsnění střešního okna, odtokové kanálky

Příspěvek od krejdaz »

Ahoj,mám sice taky golfa IV,ale bez střešního okna,ale u trojkového mě to taky trápilo,u spolujezdce jsem měl rybník,rozpojila se mi hadička.Odtoky vedli mezi panty předních dveří,měl jsem v nich docela bordel, hodně písku,tak třeba je máš zacpaný taky,okoukni to :wink:
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Těsnění střešního okna, odtokové kanálky

Příspěvek od majrek001 »

budeš je mít zalapené ty konce vezmi nějak slabou trubičku strč to do toho zužení
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

moom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2013 17:46

Re: Těsnění střešního okna, odtokové kanálky

Příspěvek od moom »

Děkuji za rady, jestli tomu rozumím správně, tak to mám protáhnout z vrchu. Na webu jsem našel jenom tento návod: http://www.gruvenparts.com/sun-roof-drain-locations/" onclick="window.open(this.href);return false; pokud to je rozpojená hadička, tak to bude asi někde ve sloupku, nebo pod čalouněním. Dá se to prosím nějak překontrolovat, případně kde to může být rozpojené?

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Těsnění střešního okna, odtokové kanálky

Příspěvek od krejdaz »

Číhni na tohle, návod z Jak na to,jinak spojeni hadicek vpredu jsou tesne pred vystupem ven z karoserie dle obrázku,takže stejný princip jako u trojky :good: tam jsem se rukou dostal, nevim kolik prostoru je ale v tomhle.
Přílohy
Screenshot_2016-11-07-20-15-03.png
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Těsnění střešního okna, odtokové kanálky

Příspěvek od majrek001 »

hlavně neprotahovat zeshora - jinak to vyrveš ve spoji, to jsem zkusil a pak už musíš sundat dveře jinak to zpět nenasadiš na hadici..

nebude rozpojená hadice ale jak ti v tom stojí voda až nahoru tak to tím tlakem teče ve spoji jelikož konec mezi pantami je jako špunt a nodtíká, proto tam dej nějako plastovou trubičku třeba co je na podtlakách nebo brčko, ale to je měkči a trochu to splacni a špičatýma kleštěma to tam zastrčíš bez problému a pak to zkusit prolit jestli to odtíká

vezmi nějakou plastovou trubičku v nouzi by šlo i brčko a mezi panty ho tam zastrš 1 cm dlouhy bude to ten konec držet trošku roztažený a nepřilepí se.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“