Led pásky v autě

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
nughetth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.11.2016 11:50

Led pásky v autě

Příspěvek od nughetth »

ahoj v autě v prostoru na nohy mám tam led pásky které se rozsvítí jen když je zapojím do zapalovače.Chěl bych to udělat tak že bych měl nejaký spínač napojený na ty ledky a stačilo by cvaknout a samy by se rozsvítili.Nevíte kam to zapojit?Štve mě furt to vytahovat a dávat do zapalovače.Jde to nějak snadno udělat?

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Led pásky v autě

Příspěvek od Fessy »

To by mne také zajímalo a také jestli se dají led pásky napojit nějak v kufru, aby se rozsvítily při otevření (případně jak napojit na to světlo, které tam už je)
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Led pásky v autě

Příspěvek od Plague »

Jde a dají :D

Ale vážněji, v kufru bych to vyloženě napojil přímo na kabely světla, které tam je, průchodky na kabel a šup šup šup.

U nohou bych já osobně to napojil na osvětlení přístrojů, pokud to nemá nějak velký odběr, ale pak by to svítilo pouze, pokud zapneš světla (mě by to vyhovovalo), jinak připojit na 15 (spínaný zdroj). Nevím přesně kde je na to nejlepší místo, například rádio ho má přivedený, takže, kdyby to bralo málo tak klidně tam, pro větší příkon bych asi šel ke svorkovnici.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Led pásky v autě

Příspěvek od Dymák »

Každej tady ví, že na elektriku jsem tupej.... Ale pokud jde o osvětlení nohou na spínač, tak buď rovnou na dveřní mikrospínač zámku ( rozsvítí se při otevření dveří), nebo přes vypínač na spínaný 12v ze spínačky, nebo z rádia a ovládat to tím vypínačem
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Led pásky v autě

Příspěvek od Plague »

Pokud to má být na svícení dveří, tak pak bych napíchnul kabely co vedou k tomu světýlku ve dveřích, bonus tam je, že to máš na dvou stranách a nemusíš se napájet nikde uprostřed v konzoli.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“