Svítí kontrolka ABS a Airbagu. Blbne elektřina na palubovce

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
MrKubista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.10.2016 10:34

Svítí kontrolka ABS a Airbagu. Blbne elektřina na palubovce

Příspěvek od MrKubista »

Zdravím.
Včera, když sem jel domů, tak se mi rozvístila kontrolka ABS, potom kontrolka Airbagu. Pár sekund poté, mi začala slábnout intenzita podsvícení palubovky. Začalo se mi vypínat a zapínat rádio, palubovka začla blikat, potom zhasla úplně. Světla v interiéru svítila úplně slabě. Pár metřu před barákem, se mi ještě rozvítila kontrolka, že mám zataženou ruční brzdu.
Paluvobka a rádio se mi podařilo zapnout tím, že jsem světla přepl na potkávací. Ale když sem dal zase normální, tak všechno zhaslo.
Motor mi chcípl hned, jak sem ho nechal chvilku běžet na volnoběh a už se nenastartoval. Při pokusu o start udělalo takovej divnej zvuk, podle kterého bych tipoval, že se jen něco pootočilo, žádná snaha chytnou.
Další den sem šel zkusit nastartovat a nastartoval sem bez problému. Baterka je nabitá.
Nemáte někdo nějakou radu, jak to vyřešit nebo na co se podívat než to dám do servisu ?

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Svítí kontrolka ABS a Airbagu. Blbne elektřina na palubovce

Příspěvek od Plague »

Všechny projevy zní přesně na nízké napětí. Pokud je baterka nabitá, není někde poškozený kabel z ní? minimálně bych napětí změřil jak naprázdno tak na běžícím voze.

MrKubista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.10.2016 10:34

Re: Svítí kontrolka ABS a Airbagu. Blbne elektřina na palubovce

Příspěvek od MrKubista »

Mě už se toto stalo po druhé. Po prvé sem motor vypl hned, jak se mi rozvítila kontorlka ABS a Airbagu, tak sem baterku nabil a zkoušel měřit, bylo tam 12.65V. Potom sem vyměnil rádio a měl sem 12.05V. Ale to si myslím, že to bylo tím, jak sem bez nastartovaného motoru poslouchal a testoval nové rádio (novým rádiem to nebude, poprvé se mi to stalo na starém). Zkusím změřit teď a nechám baterku znovu nabít.
Kdybych zjistil, že napětí je v pořádku, tak co mám dělat dál ? Je ještě nějaká možnost na co kouknout nebo už bych s tím měl radši zajet do servisu ?

MrKubista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.10.2016 10:34

Re: Svítí kontrolka ABS a Airbagu. Blbne elektřina na palubovce

Příspěvek od MrKubista »

Při vypnutém motoru napětí 11.6V po zapnutí motoru mi asi po 5ti sekundách zase začal svítit kontrolka ABS a Airbagu, tak sem šel změřit napětí a to bylo 9.4V. A asi za minutu to chcíplo. Po chcípnutí sem naměřil 11.9V. Když sem zkusil nastartovat tak zase nic, jen se mi resetoval čas, najeté km a auto se zamklo a odemklo.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Svítí kontrolka ABS a Airbagu. Blbne elektřina na palubovce

Příspěvek od Goauld »

Nedobíjí ti alternátor. Tím že baterku necháš chvilku odpočinout, tak se pak může jevit jako relativně nabitá a je dokonce schopná nastartovat. Alternátor může taky za studena chvilku fungovat a po zahřátí nebo prostě nějaké době běhu, přestane dobíjet.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

MrKubista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.10.2016 10:34

Re: Svítí kontrolka ABS a Airbagu. Blbne elektřina na palubovce

Příspěvek od MrKubista »

Díky za rady. Už sem si sehnal někoho, kdo mi na ten alternátor koukne.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“