Svetlo v kufri

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
tomass01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.04.2016 20:11
Bydliště: Prešov

Svetlo v kufri

Příspěvek od tomass01 »

Moja otazka znie, svetlo v kufri je nejak prepojene so zamkom kufra? Totiz mi nesvieti svetlo ked otvorim kufor tomu chapem, ale ak otvorim dvere napr. vodicove a sa rozsvietia interierove svetla tak by sa malo zasvietit aj kufri ci? Dakujem

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od Plague »

Nevím, jak konkrétně tady, ale většinou se používá nějaký kontakt, který se sepne po otevření dveří (kulička, která po otevření spadne na kontakt) a nebo přímo na zámek kufru.

S interiérem jsem to spojené ještě nikdy neviděl. Kufr má přece poklop, takže do něj z interiéru není vidět.

tomass01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.04.2016 20:11
Bydliště: Prešov

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od tomass01 »

Prave preto sa pytam ci to je prepojene aj s interierovymi svetlami lebo napr. V renault clio to tak funguje. Ked sa otvoria dvere rozsvieti sa aj svetlo v kufri.
Co sa tyka toho kufra tak spinac bude zly. Len ma napadla ci to nie je prepojene aj inak

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od Plague »

Schémátka mám doma, ale stahoval jsem je z netu, takže když pohledáš, třeba to najdeš dřív než se k tomu dostanu. V nich to bude všechno.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od Goauld »

Spínač kufru je v zámku kufru a světlo reaguje pouze na něj, při otevření dveří se světlo nerozsvítí.
Přílohy
kufr.jpg
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

tomass01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.04.2016 20:11
Bydliště: Prešov

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od tomass01 »

Super dakujem za info. ;)

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od Fessy »

Já to mám třeba propojené i s interiérem. Dával jsem tam ledku silnou, aby bylo něco vidět. Po otevření kufru se rozsvítí, po chvíli se trochu ztlumí (společně se světly v interiéru) a aby se zase rozsvítila na plno, tak stačí otevřít jakékoliv dveře

Odesláno z mého Xperia T pomocí Tapatalk
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od Goauld »

Při použití LEDek je komfortka trochu zmatená, mě to blbne podobně. Když otevřu kufr, světlo za nějakou dobu skoro zhasne a rozsvítí se buď otevřením některých dveří, nebo zavřením a otevřením kufru, nebo když klíčem v zámku kufru otočím na odemčení. Se žárovkama to nedělalo, komfortka moc neumí pochopit odběr ledek a tak odpojuje napájení.
Nicméně na funkci jako takovou to vliv nemá, světlo v kufru se nikdy nerozsvítí při otevření dveří, ale jenom při otevření kufru.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od majrek001 »

kufr se stmívá i s žárovkami jen možná za delší dobu.. ono se to chová zajimavě - když je nastartované tak to svítí naplno jak dlouho chceš
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od Goauld »

Veškerá funkčnost, nebo nefunkčnost závisí na tom spínači v zámku, kabeláži a v jakym rozpoložení je zrovna komfortka. Jestli mě to při nastartování svítí dýl to ani nevím, protože kufr v podstatě otevírám jenom s vypnutým motorem.
Ale dobře si pamatuju, že když sem si auto koupil a než sem tam dal LEDky, tak to světýlko fungovalo tak, že svítilo při otevřenym kufru asi půl hodiny, pak zhaslo. Stejně jako vnitřní osvětlení když necháš otevřeny dveře, po půl hodině nebo jak dlouho to zhasne, nestmívá se.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Banány
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.03.2018 16:23

Re: Svetlo v kufri

Příspěvek od Banány »

Zdravím,
potřeboval bych také poradit. Když otevřu kufr světlo se nerozsvítí, ani při otevřených dveřích ale to je správně. Na svorkách vsvětla (při otevřeném kufru) jsem naměřil 0,75 V a odpor žárovičky byl 1,4 ohmu, což by mělo být správně (funkční). Bude to tedy asi čidlem v zámku kufru? Kde to změřím? Díky.
Přílohy
20181103_110256.jpg
20181103_110329.jpg
VW Golf mk4 Variant 1.6 16V ATN

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“