Kontrolka dobíjení při rychlosti 130+

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
vanhouten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 11.06.2010 20:57

Kontrolka dobíjení při rychlosti 130+

Příspěvek od vanhouten »

Zdravím,

od léta mi občas na dálnici při rychlosti na 130 km/h začne svítit dobíjení. Pískne palubák něco ve stylu "dobíjení, do dílny" nebo něco takového, rozsvítí se kontrolka dobíjení. Vše po pár vteřinách zhasne. V servise na diagnostice nic nebylo, altik funguje jak má (změřený). Baterka se dobíjí normálně. Víceméně se asi neděje nic, ale rád mám věci pod kontrolou, nerad bych někde na dálnici začal hořet :-) Netuší někdo, co by to mohlo být?

díky moc

Bora, BCB
VW Bora "Froggy" 1.8T GT Sport (AUM), VW Bora "Honey Bunny", 1.6 16V, 77kw (BCB). Vw "Lupo(rn)" , 1.0 (AHT).

No turbo, no diesel, no power?, NO PROBLEM!!!

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka dobíjení při rychlosti 130+

Příspěvek od Shorty »

A nazačne z tomu zhasínat třeba motor, že by to třeba byl ten známej problém s čidlem na klice?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

vanhouten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 11.06.2010 20:57

Re: Kontrolka dobíjení při rychlosti 130+

Příspěvek od vanhouten »

to mi na dálnici taky občas udělá, ale ne že by zhasnul, ale spíše se jakoby přidusí, ale dělá mi to jen když mám málo benzínu, takže to přisuzuju bordelu v nádrži. Každopádně u přidušení mi nesvítí nic: jedu, zadusí se, pustím a zmáčknu znova plyn a jedu dál. Při té rozsvícené kontrolce dobíjení auto normálně jede (ani neproblikavávají budíky nebo se nezpomalujou stěrače nic). Jen si pískne, vyhodí na displej chybovou hlášku, rozsvítí se kontrolka a za 5 vteřin to zase zhasne.
VW Bora "Froggy" 1.8T GT Sport (AUM), VW Bora "Honey Bunny", 1.6 16V, 77kw (BCB). Vw "Lupo(rn)" , 1.0 (AHT).

No turbo, no diesel, no power?, NO PROBLEM!!!

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Kontrolka dobíjení při rychlosti 130+

Příspěvek od stevocz »

mne nieco take robilo. zacala svietit kontrolka a pisalo dobijeni do dilny ale motor isiel normalne aspon som si rozdiel velmi nevsimol na diag nic nepisalo. potom mi stacilo motor viac vytocit niekde nad 3000ot a kus to cuklo a islo zase jak ma. na vine bola vonobezka. mozno ti to par krat tak urobi a volnobezka sa zakusne a uz ta s tym nebude otravovat a pojde jak ma.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“