Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
cmoudik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.09.2016 17:03

Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od cmoudik »

Predem srdecne zdravim. Mam legracni problem. Vymontoval jsem trysky ostrikovace svetel spolu s prednim naraznikem a po zpetnym vraceni trysek jsou trysky vzdy katapultovany tlakem vody mimo vuz. Nevsiml jsem si zadneho zajisteni a nevim kde jsem pri montazi mohl udelat chybu. Ale urcite jsem nejakou udelal. Pokud mate nekdo s timto zkusenosti tak mi prosim dejte vedet. Zatim jsem trysky nasadil a odpojil konektor od cerpadla tim sice nemam ostrikovace svetel v provozu ale neprichazim o trysky a mohu aspon bezstarostne pouzivat ostrikovace na predni okno. :drinks: :yahoo:

Dovetek, ted jsem videl video na youtube a z neho bylo patrne ze tryska se zasouva do pistu kterej vyjizdi a pruzinou se vraci zpet. Do tohoto pistu se zasune tryska a musi bejt slyset click (to znamena ze to musi cvaknout). Aotazkou je jestli je to stejny i u VW Golf? Protoze video bylo porizeno na vozidle BMW ale vse vypadalo dost podobne. Na Golfa jsem bohuzel zatim podobne video nenasel.

https://www.youtube.com/watch?v=lyqOQty63AA" onclick="window.open(this.href);return false;

BMW HEAD LAMP WASHER FIX E90

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od xerxes »

Zdravím tě to jakože ti pak trysky samy nezajiždi?

cmoudik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.09.2016 17:03

Re: Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od cmoudik »

Vyjizdi i zajizdi ale po hned prvnim ci druhem vyjeti uplne vyleti treba 3 m daleko od auta, prvni trysky jsem takhle na dalnici timto ztratil. Tlacil jsem na ne (trysky) jako silenej ale k zadnemu zaklapnuti nedoslo. Proste tlak vody je uplne vystreli z pistu mimo auto. Jde o to jak se ty trysky zajisti aby nemohli vyletet mimo auto.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od xerxes »

ty vole tak to je hukottrysky by se měly samy vracet tudiš jak jsi psal je tam spětná pružina nějak jsem to nikdy nějak neskoumal O kroužky na vysouvaci trysce nechybí?

Uživatelský avatar
ReadyHead
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1496
Registrován: 29.06.2011 22:34
Bydliště: Někde v Zlínském kraji :)

Re: Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od ReadyHead »

Ty trysky tam maji zamecek proste je strcis do pistu a cvak ovsem ty tryaky uz neco maji za sebou a mohlo se ti stat ze se urval zobacek na pojistce ;-)

hindour
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 06.08.2010 11:04

Re: Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od hindour »

já teďko měnil levou trysku, protože mi jí urvala srnka a stačí to je nacvaknout. Budeš muset vyměnit i ty spodní části.

cmoudik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.09.2016 17:03

Re: Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od cmoudik »

ReadyHead píše:Ty trysky tam maji zamecek proste je strcis do pistu a cvak ovsem ty tryaky uz neco maji za sebou a mohlo se ti stat ze se urval zobacek na pojistce ;-)

cmoudik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.09.2016 17:03

Re: Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od cmoudik »

Ano presne tak se to stalo, jak jsem vyndaval naraznik tak jsem vytahl i ty trysky nasilim naraznikem a na tom druhym spodnim dilu do ktereho se trysky zasunuji jsou skutecne na kazdou jednu trysku 2 plastove zamecky a ty jsem znicil, proste ulomil. To je cela pricina meho problemu chlapy kapli jste na to :D Jako provizorni reseni trysky pridelam napevno tak ze do te casti kde meli bejt zamecky dam epoxidove dvouslozkove lepidlo ikdyz to uz pak pujde jednou vyhodit cele tzn oba dily. Me by ale zajimal postup jak to spravne demontovat aby se chyba neopakovala. Jak spravne oddelat krytky a pak trysky tak aby nemohlo dojit k poskozeni tech zamecku. Pokud nekdo vite prosim popiste mi to ci poslete odkaz na video. Dekuju predem.

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od stevocz »

naprv musis chytit za tu krytku a povytiahnut vonku aj s piestom tak ako ked sam strieka. ked je povytiahnute tak tu krytku odcvaknes z uchytu a piest sa zasunie sam naspat dole. potom uz len zhodis naraznik (plastovu cast, vystuha zostava na mieste) a hotovo. potom uz mas pristup jak ku vystuhe naraznika tak ku ostrekovacom.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

cmoudik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.09.2016 17:03

Re: Ostrikovace svetel Golf IV rok vyroby 2002

Příspěvek od cmoudik »

Dekuju to zni dobre, clovek musi postupovat velmi opatrne a citlive. Tuto informaci si budu moct odzkouset az zalepim ty zamky tudiz az spojim na pevno oba dily (dil cislo 2 s dilem 8). Jeste by me zajimalo jak se da ten spodni dil cislo 8 co v nem je ta pruzina rozebrat. Kroutil jsem s tim ruzne ale neprisel jsem na to. Mylim tim dil cislo 8 viz prilozenej obrazek. Z apripadnou odpoved predem moc dekuju.
Přílohy
ostrikovace_svetel_Golf_IV.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“