Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
toffi213
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.02.2017 06:56

Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od toffi213 »

Zdravím kolegové,
mám prosbu chtěl bych nastavit stahování oken na orig dálku a nevím jak. Diagnostiku mám. Potom kyslíková sonda možná ji budu muset koupit a všude se diví, že FSI ve 4kovym Golfu. Nevíte kde koupit? Měl jsem utržený táhlo podtlaku na sání. A třetí dotaz polodot hlásí problém s čidlem oleje - jde proměřit? Díky za pomoc T:?:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od majrek001 »

okna nejdou aktivovat klasickou diagnostikou, ale pokud máš KKL tak na tvém autě by to mělo jít přes prográmek MKM pokud to je modelový rok 2002 a novější

k lambdě nechal bych si najít origo číslo a chodil s tím..


chyba čidla oleje to asi na vaně (oranžová kontrolka - minimální hladina a teplota oleje) buď vadný nebo kabeláž případně to může ještě někdy dělat zámek kapoty
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

toffi213
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.02.2017 06:56

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od toffi213 »

-KKL mám a zkusím MKM a je to 2002
-už jsem si číslo vyfotil a budu to řešit jakmile se závada projeví, zatím jsem najel málo
-hm. zámek prověřím, auto je po srnce, to by odpovídalo, domnívám se, že srnka kopla i do tý sondy a je to tak svítí občas žlutá kontorolka a píše navštivte garáž, čidlo oleje, nebo něco takového, projevuje se sporadicky.
Zatím děkuji za rady a jakmile bude čas se na to vrhnu.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od majrek001 »

tak si zkontroluj jen, že komfortka 46 má číslo 1C0 959 799 x , ale měla by být
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

toffi213
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.02.2017 06:56

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od toffi213 »

tak do komfortky se dostanu, ale když dám zjistit stav - napíše "time out při čekání na byte" a vypne se program. Jinak motor mi zase hodil závadu 17441, 17480, 17699. Mám málo najeto a závada tam skočila už podruhé, když jsem motor podtočil tentokrát cca 20 Km po opravě utrženého podtlaku. Jde nějak nastavit dolní hranice klapky v sání přes VCDS?

toffi213
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.02.2017 06:56

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od toffi213 »

Ahoj tak další problém,
opravil jsem nějaké drobnosti jako nepřipojené konektory ve dveřích a kufru, mikrospínač dveří, zkontroloval jsem čidlo kapoty, vyměnil jsem olej a filtry. Jelikož hlásilo čidlo oleje ve vaně teplotu 155 C tak jsem koupil nové a vyměnil. Jel jsem do práce 25 Km vše OK. Po šichtě jsem nastartoval, motor zařehtal jako diesel a pak v poho. Dojel jsem domů a cca po 1,5 hodině jsem šel přeparkovat a opět zařehtal. Po 5 km jízdy a cca 15 minutách se znovu startoval a opět. Nemáte někdo zkušenost nebo nápad? Ještě chci mrkonut na svíčky udělat diagnostiku a až zjistím jak chci nastavit klapku.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od xerxes »

kabeláž k čidlu o.k?

toffi213
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.02.2017 06:56

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od toffi213 »

Zavadu Kabelaze jsem nezjistil chci najet jeste 100 km jestli se zavada opet projevi. Jinak rehtani pri startu se mi zda ze souvisi s nox ale nanapada me souvislost. Jinak zatim se povedla konfotka a nastaveni oken. Museli jsme registrovat mkm program. Jeste neco najedu a pak dopisu co a jak. Zatim diky

toffi213
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.02.2017 06:56

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od toffi213 »

-Nemáte prosím někdo schéma zapojení NOX motoru kód BAD?

-Někde jsem se dočetl že problém s olejem by mohl dělat špatně vymazaný servisní - končící interval. Já jej vymazal s novým programem špatně teda vůbec. Dnes jsem ho smazal správně a jak namontuju brzdy pojedu na test a napíšu výsledek. Stále úplně nechápu souvislost s čidlem kapoty (hlavně to spoždění 100 Km), co vlastně to čidlo v olejovévaně měří a kde najdu hodnoty na VCDS. Našel jsem jen teplotu a stav oleje.

toffi213
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.02.2017 06:56

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od toffi213 »

Tak závada hladiny oleje je vyřešena - čidlo co jsem koupil nové je vadné. Orig půjčené čidlo funguje normálně. Uvidíme co reklamace.

toffi213
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.02.2017 06:56

Re: Golf 4 1,6 FSI polodot elektrika diagnostika

Příspěvek od toffi213 »

Tak závada nebo spíš záhada je na dobré cestě. Sice to nebylo nejlevnější ale: nox, čidlo teploty spalin, čidlo teploty šedé, snimač oleje ve vaně. Diagnostika to ukázala ale já tomu nechtel věřit. :yahoo:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“